Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Veliki je efekat društvenih mreža i napajanja sa raznih hibridnih izvora, koji targetiraju različite pobude i mućkaju ih u jednu mega splačinu. Ne slušaju se tu ruski kanali i ruska muzika i direktno ruska propaganda, nego se vrti Reddit i Twitter i razni drugi opskurni izvori, koji su prepakovana propaganda na dostupnom jeziku (engleskom). Zato se i dobija taj utisak nemanja veze sa Rusijom uz pro-ruski stav. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:


Najbolje da bi se akali da prebiju nekog dosadnog matorca...
No nije to poenta...



....shiit has hit the fan.

Kao da bi rizikovali sa nekim jacim

... Nije poenta.

Link to comment
8 hours ago, SNARC said:

Ali sta peva..o cemu..jel poziva na osvajanje Ukrajine..na ukidanje isporuka gasa..noz-zica-Lisicansk ??

 

Dve reci ruskog ne znam a nesto kapiram da za koji ce mi moj da sad ucim...

- uči za svaki slučaj ako je ukrajina samo uvod u ruski izlazak na atlantik :happy:, trebaće kada nas anektiraju, evo npr maxim je izbegao iz rosije kada je počeo rat i sada pravi vblogove iz srbistana gde nastavlja sa učenjem stranaca ruskom jeziku na opuštenoj osnovi, npr

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, gone fishing said:

- uči za svaki slučaj ako je ukrajina samo uvod u ruski izlazak na atlantik :happy:, trebaće kada nas anektiraju, evo npr maxim je izbegao iz rosije kada je počeo rat i sada pravi vblogove iz srbistana gde nastavlja sa učenjem stranaca ruskom jeziku na opuštenoj osnovi, npr

 

 

 

Ako ikada bude postojala pretnja za tako nesto..pakujemo se i idemo levo od Beca. Definitivno i bez razmisljanja.

Link to comment
5 hours ago, April said:

U Srbiji postoji društveni poremećaj - putinofilija, kakva izvesno ne postoji ni u Rusiji, samo ovde; valjda da nadomesti poraženu i poniženu velikosrpsku nakazu iz devedesetih koja će sad da pozove starijeg brata da im svima jebe majku.

 

Mogao bih se i složiti s tobom da ne znam iz prve ruke dosta ozbiljnih putinofila i u Italiji, Grčkoj i Nemačkoj.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

evo npr maxim je izbegao iz rosije kada je počeo rat i sada pravi vblogove iz srbistana gde nastavlja sa učenjem stranaca ruskom jeziku na opuštenoj osnovi, npr

 

Maxim mi iskakao u recomended odavno  i mi nije bi mnogo zanimljiv, ali slučajno pustim ovaj video kad  na samom početku posle 25 sec  ona stavi prste na bradu da pokaže boju noktiju. dosta jak trepnite dvaput ako ste oteti momenat. tad sam ih zapratio i dva videa kasnije eto njih u Beogradu

 

 

baš mi je drago da su se snašli

Link to comment

#poslednji Utisak:

jedino (i doslovno JEDINO) korisno i konkretno što je gospodin Djilas izgovorio bilo je da su Diksi Hrksi i Neša Slina bili u emotivnoj vezi. To nisam imala pojma.

Zorićeva odlična i prilično popizdela.

Stojanović jako dobar.

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, Halvard said:

Ma ljudi ovde jednostavno nemaju pojma o Rusima i Rusiji, ko još putuje tamo, sluša rusku muziku osim Kaljinke, ko gleda ruske serije i filmove, koliko je ruska pop kultura zastupljena kod nas, na kraju krajeva, koliko ljudi govori ruski dovoljno da dobaci do "Kak tvaja familija?" 

Čista idealizacija bez ikakvog pokrića.

 

Potpuno subjektivni i pristrasni utisak: Ukrajinci su nam bliži i sličniji 100 puta. 

nije mi baš najjasnije ovo što pišeš 

 

kako to mogu da nam budu sličniji ukrajinci 100 x, kad ti isti ukrajinci toliko toga dela sa rusima ( da ne pričam koliko su i izmešani), da, kako neko ovde reče, prosečan srbin ne može ni da razlikuje rusa i ukrajinca ?

 

ja sam jednom prilikom pred jednom gospođom ukrajinkom  izjavila da jako volim visockog, i ona mi je prvom prilikom poslala sve što je dotični ikada snimio, kaže, ima u svom posedu ne znam koliko takvih kompleta, upravo da poklanja ljudima i da širi ljubav prema njemu, pri tom je žena čistokrvna ukraijnka (bila, pokojna je, na žalost). to je samo jedan primer, ima ih koliko hoćeš, nisu imali ukrajinci problem (barem ne do sada) sa ruskom kulturom

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

#poslednji Utisak:

jedino (i doslovno JEDINO) korisno i konkretno što je gospodin Djilas izgovorio bilo je da su Diksi Hrksi i Neša Slina bili u emotivnoj vezi. To nisam imala pojma.

Zorićeva odlična i prilično popizdela.

Stojanović jako dobar.

To je suštinski i Diksi izjavila sa onim "Nemoj da ja pričam sa kim sam sve bila u vezi"... Kesić je napravio dobru sprdnju od tog...

Link to comment

Uhh, koliki je to ocaj

Sad imam jos gore misljenje i o njoj i o njemu, a mislila sam da to nije moguce

Znam da postoji rec za situaciju kad se neko seksa sa sefom i obratno, ali ne mogu da je se setim

 

edit: to joj je valjda ulazilo u opis posla...uzas,uzas,uzas

Edited by Sara
Link to comment
48 minutes ago, radisa said:

To je suštinski i Diksi izjavila sa onim "Nemoj da ja pričam sa kim sam sve bila u vezi"... Kesić je napravio dobru sprdnju od tog...

Nisam gledala Kesića, postao mi je odavno otužan.

A ona jeste rekla - u gostovanju na Hepiju nakon ispovesti po scenariju Djuke Bizona u opskurnom potkastu, otprilike ovo: “nemoj da ja počnem da pričam o svojim pravim ljubavnim vezama, njemu prvom neće biti dobro.”

Ovo sam ja, opreza radi, primila k znanju kao da je potencijalno bila u vezi sa:

- njim

- njegovim ocem

- njegovom ženom

Gospodin Djilas je, ampak, bio nedvosmislen.

Link to comment
50 minutes ago, Sara said:

Znam da postoji rec za situaciju kad se neko seksa sa sefom i obratno, ali ne mogu da je se setim

Kod mene u firmi je tako. Pravnica i direktor. Svima ostalima je pakao, jer to negativno utiče na posao. Prvo, on nju za sve pita, a ona  doživljava tumačenje zakona kao instrukciju za veš mašinu - zlobnik bi pomislio da je i fakultet završavala kao što napreduje u karijeri. Onda njihove svadje koje se odražavaju na celu firmu, ili njene scene ukoliko se nečije tudje misljenje uvaži umesto njenog (što on uglavnom i ne radi, zbog čega verujem da će ga njeno neznanje na kraju i sahraniti), onda se on kao razboli pa ne dodje na posao- ukratko, pakao jer su primitivni i neprofesionalni.

Kapiram da je i ovde bilo tako, a da je trpela policija, odnosno ministarstvo.

S tim da meni Diksi deluje kao inicijatorka afere… Slina mi ostavlja utisak lika koji ni doručak sebi ne ume da spremi i koji je prvu ribu imao tako što se o nju sapleo. Ne mogu da zamislim Slinu da koristi svoju moć da muva saradnice za seks. 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

Nisam gledala Kesića, postao mi je odavno otužan.

A ona jeste rekla - u gostovanju na Hepiju nakon ispovesti po scenariju Djuke Bizona u opskurnom potkastu, otprilike ovo: “nemoj da ja počnem da pričam o svojim pravim ljubavnim vezama, njemu prvom neće biti dobro.”

Ovo sam ja, opreza radi, primila k znanju kao da je potencijalno bila u vezi sa:

- njim

- njegovim ocem

- njegovom ženom

Gospodin Djilas je, ampak, bio nedvosmislen.

Aha, ok, nisma pustio mašti na volju, mada ovo sa ženom, stvarno nije isključeno... Ja sam odmah tumačio da mu ona preti da će ispričati kako je bila sa njim...

 

Ok, ima smisla što kažeš...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...