Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

4 minutes ago, Halvard said:

Pa ukratko: Spartak iz Moskve osvaja kup Rusije nakon jedne od najtežih sezona, ova pesma je jedan od najvećih hitova u istoriji ruske pop muzike i postala je nezvanična himna navijača Spartaka, najpopularnijeg ruskog kluba (ovakva pesma!), ova pevačica je ikona jedne generacije, pre tačno godinu dana je bila na samrti zbog korone i svaki portal u Rusiji je već imao spremljenu vest o njenoj smrti, nekim čudom se izvukla. Pre mesec dana je kao flamingos iz pepela (ako Valkira čita ovo :happy:) nastupila na proslavi osvajanja kupa i izazvala ovakvu reakciju čitavog stadiona.

 

Niko u Srbiji pojma nema ni o čemu od ovoga. 

Sta je ovde lose? Ne razumem

Link to comment
4 minutes ago, Sara said:

Sta je ovde lose? Ne razumem

 

Ma apsolutno ništa nije loše, ja lično čak volim ovu pesmu i Maksim mi je jako gotivna kao pojava. 

Poenta je da je ovo nešto što je u Rusiji jako relevantno, a u Srbiji koja navodno obožava Rusiju niko pojma nema o tome. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Halvard said:

 

Ma apsolutno ništa nije loše, ja lično čak volim ovu pesmu i Maksim mi je jako gotivna kao pojava. 

Poenta je da je ovo nešto što je u Rusiji jako relevantno, a u Srbiji koja navodno obožava Rusiju niko pojma nema o tome. 

 

U Srbiji najveci broj ljudi natuca nesto engleskog..razume par reci..psovku..

 

Ruski, pak..ne verujem da natuca vise od 0,5% ljudi. Otuda mozda manjak interesovanja za kulturne prilike i popularnu kulturu uz njih.

 

Sto ne menja cinjenicu da se, iz nekog razloga, najveci broj ljudi ovde radja sa nekim neobjasnjivim simpatijama ka Rusima.

Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Ali zašto bi to bilo argument o diskusiji oko rusofilije u Srbalja?

Totalno anegdotalna trivija.

Pa relevantno je...

 

Jebeš rusofila koji nema pojma o Rusiji...

 

To je kao da si anglofil, a nisi nikad čuo za Stonse i Bitlse... Imali ti to smisla?

  • +1 4
Link to comment

Pa umetnica je i meni poznata, ali ovo je hepening sa slavlja jednog fudbalskog kluba (koje mi je nepoznato).

Da bi neko bio rusofil ne mora biti u trendu sa ruskom pop kulturom, barem ja tako mislim.

Hoću da kažem da je ovo previše simplifikivano viđenje stvari. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

Ama srpska rusofilija nema ama bas nikakve veze sa rusima i rusijom

 

To je neocekivana sila koja se pojavljuje i resava stvari u nasu korist ispravljajuci sve istorijske nepravde

Grešiš. Postojala je jaka rusofilija u Srbalja i pre devedesetih prošlog veka, postojala je još u 18.veku.

Edited by Filozof manijak
  • +1 4
Link to comment
49 minutes ago, pbg12345 said:

Ama srpska rusofilija nema ama bas nikakve veze sa rusima i rusijom

 

To je neocekivana sila koja se pojavljuje i resava stvari u nasu korist ispravljajuci sve istorijske nepravde

 

+1

Uz to bih dodao vrlo svesrdno pumpana od strane medija pod kontrolom vlasti (prevashodno u poslednjih 10 godina). Kako objasniti casopise koji se zovu "Ruski lekar" i slicno.

 

Kao sto rece @pbg12345 to je imaginarni stariji brat koji ce doci i razjebati ekipu koja nas maltertira. 

Evo, samo tetki lek odnese i stize.

 

  • +1 4
Link to comment

Ili hotel koji se zove Moskva?

Rusija se posmatra kao stariji brat još od Karađorđa, nije to svojstveno samo od raspada SFRJ.

I SSSR je bio stariji brat (do '48.)

Ali u pravu ste da se taj sentiment veštački pumpa od strane vlasti, i ne samo u poslednjih 10 godina. 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, gagilija said:

Ako je to onaj profa sa Harvarda, uz sve to reci mu i da je sexy emoji2960.pngemoji7.png

Ahahahahaha.

Ma seksi je pričanje direkt iz stomaka, da ne kažem stca, (ako se pritom ima inteligencija i stav), u ovom vremenu blaziranih, tupih i ljudi na rasprodaji to je neverovatno osveženje.

Back to the basics. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Meni su Halvardove upadice sasvim na mestu. Prosto je teško te uspaljene glavonje nazvati rusofilima.

 

Jedno je biti rusofil, ima dosta takvih ljudi odraslih na ruskoj literaturi, pozorištu i klasičnoj muzici.

 

Ima ljudi koji prate Zjaginceva, Polunjina, Kuzovkova ili Lebedeva, ima i odraslih na Tarkovskom, Visockom, Ejzenštajnu, Balabanovu etcetc, ovi mi prvi padaju na pamet

 

Ali takvih je razmerno malo. U Srbiji postoji društveni poremećaj - putinofilija, kakva izvesno ne postoji ni u Rusiji, samo ovde; valjda da nadomesti poraženu i poniženu velikosrpsku nakazu iz devedesetih koja će sad da pozove starijeg brata da im svima jebe majku.

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...