Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

3 minutes ago, Mos said:

 

“Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness, and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one little corner of the earth all one's lifetime.” - Mark Twain

 

 

Ovo otprilike može da se primeni na oba kraja spektra u Srba. Svima bi prijalo da se upoznaju malo bolje sa stvarima koje idealizuju.

 

slazem se, samo nisam sigurna da bi 'prijalo' doslovce

Link to comment

Ma ljudi ovde jednostavno nemaju pojma o Rusima i Rusiji, ko još putuje tamo, sluša rusku muziku osim Kaljinke, ko gleda ruske serije i filmove, koliko je ruska pop kultura zastupljena kod nas, na kraju krajeva, koliko ljudi govori ruski dovoljno da dobaci do "Kak tvaja familija?" 

Čista idealizacija bez ikakvog pokrića.

 

Potpuno subjektivni i pristrasni utisak: Ukrajinci su nam bliži i sličniji 100 puta. 

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, Sara said:

NIs je posebna priča, koliko sam ja čula tamo vlada neopisivo bahaćenje, nerusi se tretiraju kao zadnja beda, mojoj kumi platili neku sumu  sekund pre nego što je 1od njih prijavila za mobing... ali opet mi je to neka zatvorena sredina o kojoj ostatak nas nema pojma

 

Meni ljudi ne veruju kakav je horor tamo (bio bar dok sam radio za njih)...

  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Halvard said:

Ma ljudi ovde jednostavno nemaju pojma o Rusima i Rusiji, ko još putuje tamo, sluša rusku muziku osim Kaljinke, ko gleda ruske serije i filmove, koliko je ruska pop kultura zastupljena kod nas, na kraju krajeva, koliko ljudi govori ruski dovoljno da dobaci do "Kak tvaja familija?" 

Miloš Biković te demantuje :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Halvard said:

 

Potpuno subjektivni i pristrasni utisak: Ukrajinci su nam bliži i sličniji 100 puta. 

Sve se slažem, osim ovog...

 

Ja stvarno ne znam po čemu bi procenio da mi je Ukrajinac bliži po biločemu od Rusa... Moguće da si u pravu, ali stvarno nemam reper...

 

Isto tako, to oko blizine je dosta zajabana stvar, u proseku, meni je Pišta iz Szegeda ili Ivan iz Osjeka dalako bliži po blo čemu od Jovana iz Surdulice, na primer... A sa Jovanom delim državu, sa Ivanom je moja država i ratovala, a Pištini preci su moguće ubijali neke moje pretke...

 

Blizina među ljudima i narodima je jeako zajebana stvar i teško odrediva...

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Mos said:

 

“Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness, and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one little corner of the earth all one's lifetime.” - Mark Twain

 

 

Ovo otprilike može da se primeni na oba kraja spektra u Srba. Svima bi prijalo da se upoznaju malo bolje sa stvarima koje idealizuju. 

 

 

slažem se

 

Doduše ovaj moj putuje više od većine, al je bandoglav.  Jedino u majčicu Rusiju nikad nije išao.  To bi bilo nešto za videti.

Ne razumem ja opcinjenost bilo kim/cim

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Sve se slažem, osim ovog...

 

Ja stvarno ne znam po čemu bi procenio da mi je Ukrajinac bliži po biločemu od Rusa... Moguće da si u pravu, ali stvarno nemam reper...

 

 

Pa kažem, potpuno subjektivan doživljaj, na osnovu poznanstava sa jednima i drugima, kojih je igrom slučaja bilo poprilično. 

Link to comment

Ovo za "širenje muda" da prijavim da nije samo za ruse...
Pre neko veče neki srednjoškolci ili stariji uđu onako "veseli" galame po tramvaju urlanje kešanje o šipke i u jednom trenutku izvade one male petarde i krenu da bacaju kroz prozor...
I onda pozadi po tramvaju kod vrata kad se otvore...
Ja ustanem i kažem:
Ajde momci ako ćete da divljate radite to napolju izađite pa po livadi...

Od ostalih putnika niko ništa, jedan baja dobacuje:
Šta te briga ionak ćemo da izađemo na sladećoj, pusti momke...

Eto to je to.
Malo to ima veze ko je odakle



....shiit has hit the fan.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Kačio sam ovo već na nekoj fudbalskoj temi, ali kad se već priča o tome, koliko ljudi u Srbiji ima ikakvu predstavu šta se ovde dešava? A to je ruska pop kultura in a nutshell, milion stvari je tu kombinovano i s razlogom se o tome u Rusiji priča već mesec dana. 

I ne, kod nas ovako nešto ne bi bilo moguće.

 

Ali zato je bitno da je Miloš Biković superstar u Rusiji :dry:

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovo za "širenje muda" da prijavim da nije samo za ruse...
Pre neko veče neki srednjoškolci ili stariji uđu onako "veseli" galame po tramvaju urlanje kešanje o šipke i u jednom trenutku izvade one male petarde i krenu da bacaju kroz prozor...
I onda pozadi po tramvaju kod vrata kad se otvore...
Ja ustanem i kažem:
Ajde momci ako ćete da divljate radite to napolju izađite pa po livadi...

Od ostalih putnika niko ništa, jedan baja dobacuje:
Šta te briga ionak ćemo da izađemo na sladećoj, pusti momke...

Eto to je to.
Malo to ima veze ko je odakle



....shiit has hit the fan.

dobro da te nisu prebili

Link to comment
6 minutes ago, Halvard said:

Kačio sam ovo već na nekoj fudbalskoj temi, ali kad se već priča o tome, koliko ljudi u Srbiji ima ikakvu predstavu šta se ovde dešava? A to je ruska pop kultura in a nutshell, milion stvari je tu kombinovano i s razlogom se o tome u Rusiji priča već mesec dana. 

I ne, kod nas ovako nešto ne bi bilo moguće.

 

Ali zato je bitno da je Miloš Biković superstar u Rusiji :dry:

nemam nikakvu predstavu šta se tu dešava. Objasni molim te

 

Edited by Sara
Link to comment
6 minutes ago, Halvard said:

Kačio sam ovo već na nekoj fudbalskoj temi, ali kad se već priča o tome, koliko ljudi u Srbiji ima ikakvu predstavu šta se ovde dešava? A to je ruska pop kultura in a nutshell, milion stvari je tu kombinovano i s razlogom se o tome u Rusiji priča već mesec dana. 

 

 

Aj ukratko ako te ne mrzi, sta se desava i o cemu pricaju mesec dana?

Link to comment

Pa ukratko: Spartak iz Moskve osvaja kup Rusije nakon jedne od najtežih sezona, ova pesma je jedan od najvećih hitova u istoriji ruske pop muzike i postala je nezvanična himna navijača Spartaka, najpopularnijeg ruskog kluba (ovakva pesma!), ova pevačica je ikona jedne generacije, pre tačno godinu dana je bila na samrti zbog korone i svaki portal u Rusiji je već imao spremljenu vest o njenoj smrti, nekim čudom se izvukla. Pre mesec dana je kao flamingos iz pepela (ako Valkira čita ovo :happy:) nastupila na proslavi osvajanja kupa i izazvala ovakvu reakciju čitavog stadiona.

 

Niko u Srbiji pojma nema ni o čemu od ovoga. 

  • Hvala 2
Link to comment

Ali sta peva..o cemu..jel poziva na osvajanje Ukrajine..na ukidanje isporuka gasa..noz-zica-Lisicansk ??

 

Dve reci ruskog ne znam a nesto kapiram da za koji ce mi moj da sad ucim...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...