Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

@dùda

 

Ja sam pomenuo to Nikolino "tako je" više kao komentar da se baš i ne snalazi u živom programu. Ništa zlurado.

Uostalom svako njegovo "tako je" je nosilo neskriveno oduševljenje načinom na koji Mandić artikuliše sve ono što smo i mi ovde aminovali.

 

A u vezi Ponoša, on je celo veče komentarisao iz nekog državničkog ugla "da vidimo da što manje utiče na nas"  "da što manje ovaj narod ima posledice" sa sve ultimativnim sranjetom večeri "nema pravde u modernom svetu" !!!!

 

Svestan sam manjka prostora u medijima za opoziciju, ali valjda bi gosti trebali da se drže okvira teme - mislio sam da je Ponoš pozvan (i) sa vojne strane, a kao neko ko je ne tako davno i učestvovao u oružanim sukobima. 

Link to comment

Ok @John Coltrane, razumem i prihvatam tvoju argumentaciju, ali i dalje, po meni, to ni izbliza nije razlog za pominjanje Ponoša i Vučića ni u istoj rečenici, da ne govorim dalje.

plašim se da ćemo sa takvim "čistunstvom" potonuti u septičku nepovratno.

jbg, ja sam starija od Vučića, valjda otud i moj strah da mu pada neću videti :cry:.

iskreno sam nesrećna zbog toga. ne zbog sebe, ja sam negde u trećoj trećini života, nego zbog mladih koji još uvek ovde žive. 

 

Ed 

i da. Ponoš je (sada) političar 

on objektivno i ne može da nastupa (više) kao vojnik

Edited by dùda
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Ok @John Coltrane, razumem i prihvatam tvoju argumentaciju, ali i dalje, po meni, to ni izbliza nije razlog za pominjanje Ponoša i Vučića ni u istoj rečenici, da ne govorim dalje.

plašim se da ćemo sa takvim "čistunstvom" potonuti u septičku nepovratno.

jbg, ja sam starija od Vučića, valjda otud i moj strah da mu pada neću videti :cry:.

iskreno sam nesrećna zbog toga. ne zbog sebe, ja sam negde u trećoj trećini života, nego zbog mladih koji još uvek ovde žive.


Ja sam napisao da se “udvara desnici” i da “palamudi”. Paralelu sa AV nisam ja izvlačio, just for the sake of argument.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, John Coltrane said:


Ja sam napisao da se “udvara desnici” i da “palamudi”. Paralelu sa AV nisam ja izvlačio, just for the sake of argument.

Izvinjavam se, nisam pomno ispratila, a ti si reagovao pa sam površno usvojila da si ti.

 

Onda je neko drugi bio, no, uvek ima neko.

A taj stav "svi su isti" me užasava, valjda sam zbog toga reagovala 

Ne, nisu svi isti i ja ću uvek biti među onima koji će izaći na izbore, makar puzeći i makar bili bez nade.

  • +1 1
Link to comment
On 20.6.2022. at 8:39, Fakundo Sava said:

 

 

kakvo je osvezenje cuti ovaj glas razuma :ziga: 

 

bravo 

 

btw, oni koji su se javljali u program da glasaju za UN su direkt potvrdili preovladjujuci sentiment kako ga je D.Mandic opisao i definisao. i super je sto Mandic nema frku da postavi ogledalo ocigledno ustaljenom narativu u srbiji. 

 

ustvari mozda ne bi bilo lose da se ovaj video uvede kao ulaznica na ukrajinske teme - tek kad ga pogledas, onda udji. 

(inace, ja se jos uvek ne usudjujem da idem na iste. za mene su te teme jos uvek bilndirane jer stomak mi se prevrce na bilo koji pokusaj relativizacije necega toliko ociglednog.)

 

 

  • +1 4
Link to comment
Ja samo da se nadovežem na prošlonedeljni Utisak, pošto je Danilo moj dragi drugar od teenage dana, pa sam mu preneo neke od vaših komentara.
 
Mnogo su mu značili, pogotovo oni (a rekao bih velika većina) koji su razumeli šta je hteo da kaže.
 
Možete samo da zamislite kakve je, ne komentare, nego direkt mailove dobio sa porukama inače, bolje da ne prenosim (NATO plaćenik, itd itd, to je još najblaže)...
 
Citiram deo maila: "Reci im u moje ime da su mnogo dobri ljudi, i pošalji im ovu poruku od mene:
 "
Ako je to onaj profa sa Harvarda, uz sve to reci mu i da je sexy [emoji2960][emoji7]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Haha 6
Link to comment

 Đilas sve u pravu.:fantom: Mada ne mora da se raspravlja sa Bobanom, ako ga je iko od analitičara podržao, to je on. Takođe, možda sam ja demoralisan i baksuz, al sad opet najavljivati pobeđivanje je bezveze.

Sve konstatacije su porazne, ali to je već godinama standardno za Utisak.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...