Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

 

2 minutes ago, morgana said:

okretanje ekologiji je sjajna prilika za (ri)brending i treba je iskoristiti

 

 

Ovo.

 

Mislim - koliko je dugo Đinđić bio u javnosti pre nego je postao gradonačelnik? 7 godina.

Koliko je dugo bio Tomašević? 14 godina.

 

Opozicija nema nijedno novo ime koje javnost koliko - toliko poznaje. Kome se čeka 7 godina, srećno mu bilo. 

Zato je zeleni pokret mogućnost da po skraćenom postupku uzdrmamo korumpiranu vlast na lokalu. Iza te mogućnosti treba da stanu svi koji se bave politikom kontra Vučića, bez mnogo filozofiranja, za koje jednostavno - nemaju vremena.

Link to comment

Gradonacelnik se bira u Skupstini Beograda, a ne direktno, tako da moze biti bilo ko sa lista koji skupe 56 odbornika. Potpuno je nevazno da se istakne to ime unapred.

 

Na stranu sto bi trebalo direktno da se bira.

Link to comment
7 minutes ago, Zabalujev said:

Sam Ćuta je odmah jasno stavio do znanja da ne želi nikakvu saradnju sa opozicionim partijama i krenuo u napad na njih.  Prva politička izjava mu je bila: Marinika je super, al bi bila popularnija da nije u partiji :kecman:Ne znam zašto ga uopšte razmatramo kao neku opciju za okupljanje opozicije. Ne samo da je napadao konkretne ljude iz opozicije, nego je širio tu anti-partijsku i anti-političku priču koju smo slušali godinama. Mislim, čovek se hvalio kako nije glasao od 1992.:blink: Prosto, učitavaju mu se neke sposobnosti i namere koje on nema.

 

Što se tiče alternativa litijumu, to je promašena priča, recimo da je moguće da za pet godina imamo alternativnu tehnologiju, ne znači da će biti svuda primenjivo i da će litijum biti nepotreban.

 

I kakve veze ima zakon o ekproprijaciji iz 2011. sa Rio Tintom, sem što je Ćuta skočio na tu temu u jednom trenutku, pa pobegao na nešto drugo?

 

Prvo, on je svestan da postoji opšti odijum prema partijskom establišmentu sa obe strane. Da li su u Možemo bili ludi što su odabrali isti koncept?

 

'Svjesni smo da je većini hrvatskih građana djelovanje unutar političkih stranaka odbojno. Zato smo se odlučili ljude okupljati u platformi koja ne podrazumijeva priključivanje stranci, ali svejedno daje mogućnost sudjelovanja i odlučivanja o ključnim političkim pitanjima koja u javnosti zastupamo.'

 

Drugo, zakon iz 2011. omogućava državi u ćlanu 7:

 

Član 7. Na određenoj nepokretnosti može se dozvoliti vršenje pripremnih radnji u svrhu eksproprijacije.

 

Poznato? 

Ima tu još bisera, pročitaj ga celog.

Link to comment

Sve je to OK ali politika je sirok pojam, ne zaustavlja se kod koncepta jagnjecih brigada, ratnih profitera i lopurda koje plivaju kroz privatizacije i subvencionisanje.

 

I ovo sto radi Ćuta je politika, samo loša, neosvešćena. On bukvalno kao da puca iz SNSovskih topova u ovih poslednjih par meseci. Kapiram, ovo je pretpolitičko društvo, mi smo još negde izmedju Apisa i obožavanja Maršala Tita, nema tu nekog gradjanskog materijala. Opet, nismo ostrvo jebi ga, valjda možemo malo da se uporedjujemo sa susedima, Evropom, svetom.

 

Ne može bez politike - to gadjenje politike je od pocetka Vucicev spin i neverovatno je kako se pametni ljudi pecaju na tog crva od plastike.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

Ne može bez politike - to gadjenje politike je od pocetka Vucicev spin i neverovatno je kako se pametni ljudi pecaju na tog crva od plastike.

 

Nije to bez politike, nego se obilazi postojeći stranački establišment. I Možemo su mogli da se podvuku pod SDP - ali su znali zašto neće njihove limite. 

Link to comment
7 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ne može bez politike - to gadjenje politike je od pocetka Vucicev spin i neverovatno je kako se pametni ljudi pecaju na tog crva od plastike.

 

Jasta more..dok desetine hiljada napacenih mucenika ne povedu prstiju od rada ogrubelih, umirne kicme i trudbenickog znoja pojedeni Vuk Jeremic i slicni njemu...Vucic nece pasti. 

 

Zapravo..ovo i jeste tacno, na jedan urnebesan nacin :laugh:

Link to comment
9 minutes ago, April said:

 

Nije to bez politike, nego se obilazi postojeći stranački establišment. I Možemo su mogli da se podvuku pod SDP - ali su znali zašto neće njihove limite. 

 

Ma kapiram to, ali ne razumem koncept "nemamo svoje fabricke hale niti cemo uspeti da ih pod vucicem napravimo, ali cemo zato da rusimo ove opozicione koje jos uvek vire iz pepela"... stabilna stranacka infrastruktura (znaju to ljudi ovde bolje od mene, oni koji su po strankama) nije mala stvar i ne pravi se preko noci jbg.

 

Tadic mu je sasvim lucidno rekao "neces se zastititi od svakojakog sljama koji ce hteti u stranku".

 

Ne znam, mene ovo ludilo u Srbiji fizicki boli, neprijatna je cinjenica da o mom zivotu i zivotu mog deteta, zene, brata odlucuje ovaj ljudski otpad, ovaj radioaktivni ljudski izmet. Meni je prioritet da se ovo, aman, skloni - cak bi i sa Tadicem kao reprezentom ujedinjene opozicije bio presrecan, o Mariniki da i ne govorim.

 

A onda se pojavi jedan Ćuta i onako, ograničeno i programirano krene da napada (EJ!) ovo malo opozicije. Pa pička ti materina debilna jbt, imaš li jebene prioritete, neki plan, taktiku, metod? Ovo sve izravno i prostacki, ko informer logika. Djilas doveo Rio Tinto. Ne, nisam to reko. ŠUPIČKUMATERINU

 

@SNARC neka se uclane kod Vucica i cekaju posao za 300 evra i pelene. Mislim, sta je alternativa - Ćuta?

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, April said:

Prvo, on je svestan da postoji opšti odijum prema partijskom establišmentu sa obe strane.

Ne postoji. Dva i po miliona ljudi glasa za SNS i njegove satelite. Priča o odijumu prema strankama važi samo za SNS protivnike i služi da se demorališu opozicioni glasači. Dosta više, aman, taj film smo gledali više puta. U međuvremenu se luta između priča o primeni mađarskog, istanbulskog, zagrebačkog, crnogorskog ili banjalučkog scenarija, već šta je svežije i manje diskredotovano u datom trenutku.

 

Što se ekproprijacije tiče, Rio Tinto kupuje direktno od vlasnika zemljište. Ako SNS oće nešto da ti otme, on šalje građevinske mašine i likove sa fantomkama u pola noći, ne jebava se sa eksproprijacijom. Al zapeo Ćuta da okrivi "bivšu vlast", pa se snađi.

 

 

  • +1 9
Link to comment
6 minutes ago, Caligula said:

 

@SNARC neka se uclane kod Vucica i cekaju posao za 300 evra i pelene. Mislim, sta je alternativa - Ćuta?

 

Nekima jebi ga - jeste. I bice jer ih ne zanima nesto drugo i vise osim onoga sto se desava u njihovoj najblizoj okolini i sad im uzurpira ono sto je do skoro izgledalo kao sigurno i neotudjivo. 

 

Kao sto mnoge u Beogradu i generalno, 50+ km udaljene od Suvog Dola ne zanima mnogo sto tamo neko neke potocice ubacuje u cevi i isusuje..jel koga jos boli za to..Tako i ljude iz tog istog Suvog Dola zabole i za Beograd na vodi i za Ne davimo Beograd..niti imaju pojma da li je Savamala deo grada ili je sumeca tableta ili sta sve vec ne. Kad im je bilo sranje sa uskurcenim bilmezima koji su dosli iz grada da im pojebu reke i potoke, pojavio se taj Cuta i povezao neke konce da bi se neki otpor desio..i uspeo je u tome. Ja za ovog lika znam bar jedno tri godine. Ako ga je Vucic spremao tri godine samo da bi ga angazovao za ove izbore - alal vera.  Ako ga je sad kupio da sa njim sjebe ove izbore - opet alal vera. 

 

Ali ne secam se da su tada u vecoj meri opozicione stranke skakale u pomoc tom narodu dole ? Ne bi Cuta onda ni bio poznat nego bi Dzeremaja bio lider eko osvescenog srpskog naroda.

 

I da se ne lazemo..do skoro sve nas nisu zanimale ni te recice niti cela eko scena. Tek kada smo pre koju zimu skapirali sta udisemo..cime nas sve caste u Lazarevcu, Smederevu, Boru i gde sve ne..i sta ce Rio Tinto da napravi od okoline Loznice..onda se eko prica aktuelizovala i Cuta izbio u prvi plan. Bilo je zaista dovoljno vremena da neko iz opozicije zajase tu pricu dok nismo poceli da vidimo ono sto udisemo.

  • Hvala 1
Link to comment

Ma nije Ćuta ubačen, prosto se ponaša kao korisni idiot.

 

A što se Naroda tice, bilo bi divno da svako od nas kusa sta je (ili nije) izasrao, ali to u realnosti ne funkcionise tako. Srbi su ocigledno gadno osteceni istorijom, veciti podanici koji u toj ulozi uzivaju. Nece Srbin da se istresa na jaceg kineza, no na slabijeg migranta. Nece na jake naprednjake no ce na ugusenu opoziciju. To i ovde po forumu vidjamo kao patern jbg, da sam dobio dinar svaki put kada bih ovde procitao "nesposobna opozicija" bio bih milioner.

Edited by Caligula
Link to comment

Meni je iskreno ovaj covek sve manje jasan, a i sve mi se manje svidja.
A cujem (nisam odgledala celu emisiju) da je rakao da je poslednji put glasao za Draskovica 90 i neke.




A izlazi i na izbore u Bg, mislim wtf.

I jedna zanimljivost, dakle nije hteo da se cuje sa skupstinske govornice o problemima Stare planine, kada mu je Marinika nudila svoje mesto i vreme, dok je bila tamo.


368832cdd376891cc022933965dcbee3.jpg


  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

@Caligula

Bili su nesposobni i kao vlast..ne samo kao opozicija. 

 

Znas kako naprednjaci kupuju volju (osima paketima i crvenim novcanicama) u selima blizu mog malog mista..Likove koji su clanovi stranke iz sela i okoline posalju kod svog coveka koji ima farbaru da im da dve kante boje i cetke..i da okrece skolu, mesnu zajednicu, salu za mlade..sta god. Pa naprave akciju i osisaju travu, ociste divlju deponiju neku..naravno, islika se to i objavi naveliko i nasiroko. I narodu je to skroz Ok jer od vremena Tita jebenog to niko nije pipnuo, sve se raspadalo ili ako se i uradi, uradi se krecenje sa tri podizvodjaca pa na kraju prebrisu malo zidove obojenom vodicom.

 

Ne kazem da je ispravno to sto radi SNS ali na jedan Ok nacin delom kupuje utiske lokalnog zivlja. DS nije ni toliko pokusavao. Nisu olaksavali zivot kao vlast a kao opozicija su bitni taman kao, sto klinci kazu, semafor u GTA. 

 

A ako binda se treses na nekog jakog...blok 37 ti nije daleko, evo opet su poceli da divljaju tamo.

Link to comment

Govorim o shiroj slici a ne o pravu da se zaduzis 12 milijardi (dupliras dug) zato sto si prevario nekog podanika i okrecio mu klozet.

 

A ako cemo o "snalazljivosti" i "sposobnosti" pa iskreno mnogo vise mi se dopadaju ovi nesposobni. Jos kaCe setim kako je druga Srbija kukala na Tadicev "populizam" :isuse: "komifo, komifo, on je populista"... zamisli tek sta bi bilo da je otvarao bandere po selima uz presecanje trake i kamere ko ovi danas sta bi onda druga Srbija radila, ono, agitovali bi da Toma dodje (sto i nije daleko od istine, bukvalno su radili kampanju za grobara - sada cupaju kose i za sve krive Zute. A meni milo :happy:)

 

edit: za blok 37 me zivo zabole, neka se prebroje tamo prvo za koga su glasali i kako je Gangula dobio pravo da im zaklanja vidik i obara cenu kvadrata. Neka im naprave to cudo ispred prozora, mozda im i dodje iz dupeta u glavu.

Edited by Caligula
Link to comment

A vesela ti sreca onda domacine :)

 

U svakom slucaju..naprednjacka vlast ce nas verovatno obojicu nadziveti..kao i vecinu aktuelnog clanstva foruma..tako da, bez brige :)

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

A vesela ti sreca onda domacine :)

 

U svakom slucaju..naprednjacka vlast ce nas verovatno obojicu nadziveti..kao i vecinu aktuelnog clanstva foruma..tako da, bez brige :)

 

 

 

Da ce nas nadziveti ne verujem, ali da cemo lopatama sakupljati sva njihova govna i krpiti stetu nastalu od 2012te na ovamo, to nas svakako ceka do kraja veka - sem onih pametnih koji se spakuju i zapale iz ove proklete avlije.

 

Ako smo posle 2000te iz onog gliba ratova i sankcija napredovali dva koraka, danas smo sa ovima otisli barem sest koraka unazad. Dakle sada da padnu treba nam deset godina da se vratimo na 2012tu. A nece sada da padnu.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...