Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Just now, Zabalujev said:

Ovo javljanje čoveka koji je ZA rudnik je potvrdilo ono što sam sumnjao - mnogima tamo će kamara  para delovati povoljnije nego da zadrže dedovinu koja i ne donosi nešto para. Šta će dalje - sa kešom u džepu će mu budućnost delovati svetlo, a eksterne efekte rudnika, tja... 

 

Svasta od tebe..kao da nismo na primeru Kosova naucili ko je bolje prosao..onaj koji je prodao jos 90-ih pa peva o dusi i Kosovu..ili oni koji su ostali dole.

Link to comment
1 minute ago, Zabalujev said:

Ovo javljanje čoveka koji je ZA rudnik je potvrdilo ono što sam sumnjao - mnogima tamo će kamara  para delovati povoljnije nego da zadrže dedovinu koja i ne donosi nešto para. Šta će dalje - sa kešom u džepu će mu budućnost delovati svetlo, a eksterne efekte rudnika, tja... 

 

Čovek je, zapravo,  čovek kog plaćaju vlada i kompanija da radi ovo što radi tako da nije relevantan primer. 

Link to comment
Just now, de Sisti said:

Kolko sam cuo vecina njih je kupila stanove u Loznici. Neverovatno koliko pojma nemaju sta ovo znaci za ceo taj kraj

Jbg, trebali su severno od NS, minimum... Ovo će biti veliko sranje...

 

Ako naprave ovaj klaster rudnika od Loznice do Vranja, bukvalno, samo severno od Dunava će ostati koliko-toliko čisto...

 

 

Link to comment
4 minutes ago, de Sisti said:

Kolko sam cuo vecina njih je kupila stanove u Loznici. Neverovatno koliko pojma nemaju sta ovo znaci za ceo taj kraj

 

Ma nemoj me zajebavati :isuse::isuse:

 

Kosmos...jbg

Link to comment
19 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Čovek je, zapravo,  čovek kog plaćaju vlada i kompanija da radi ovo što radi tako da nije relevantan primer. 

Evo ti primer iz nekih prošlih vremena (drug Tito)

. Pričao mi kolega onomad, slučajno baš iz jadarskog kraja, o svom dedi koji je bio seljak pa postao rudar, pa povredio nogu i otišao u invalidsku (ko Petrijin Misa). Kaže da mu je bilo super kao rudaru - kao seljak je rmbao od jutra do mraka i ljuštio proju. Kao rudar odradi smenu, ide kući, jede beo leba. U invalidskoj još bolje, sedi kući, kaplje penzija, ne radi ništa. Ove gospođe pričaju nešto o organskoj poljoprivredi... Ma piši propalo, ljudi gledaju da se ratosiljaju tih dedovina što pre, pa dole u mom kraju jedva dočekali Moravski koridor da dobiju pare od eksproprijacije one peskuše, nit ima ko da radi, nit se isplati. 

 

I ja čuo da kupuju stanove po Loznici, to je taj proces, realno je stan u BG suviše skup, a i daleko od ovog posla koji sada rade i od koga žive. 

 

Prosto, neće tu biti neke velike pobune na lokalu, a vlast tu već im dovoljno resursa da napravi kontra-inicIjative, ako već ne ubedi ljude u fabrike el. automobila.

 

Ja sam lično protivnik i el.vozila i svake priče u vezi, al mislim da je nuklearna energija jedina održiva i najčistija opcija, tek da pojasnim svoju poziciju.

 

Edited by Zabalujev
  • +1 5
Link to comment

Šta fali Loznici? Ponude koje su dobili su takve da bolje u tri života neće dobiti, mnogi verovatno ništa drugo i nemaju i ovo im je šansa koja se ne propušta. Apelovati na neku višu svest i interes je smešno.

Link to comment

@Zabalujev

 

Ima toga, a ima i datosti da bi tebi, da si takava korporacija i korumpirana vlada, prvi potez bio razjedinjavanje pretnje, spin i zbunjivanje koje će voditi defetizmu, tako da treba biti skeptičan i filtrirati informacije. Činjenica je da trenutno naših 600 lekara đipa u plićaku sa silovateljem naše dece u Grčkoj i da nema mnogo prostora za optimizam, ali je i činjeca da je slamanje otpora prvi taktički potez i nekako ne gubiti to iz vida. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment
5 minutes ago, čekmeže said:

Šta fali Loznici? Ponude koje su dobili su takve da bolje u tri života neće dobiti, mnogi verovatno ništa drugo i nemaju i ovo im je šansa koja se ne propušta. Apelovati na neku višu svest i interes je smešno.

 

Pa ako ce taj rudnik okolinu Loznice da pretvori u Pripjat..onda fali, jbg

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Samo da se stavi na papir jbg, ni manje ni vise.

 

Odgovara manjini, vecina ce da najebe. Prosta racunica, samo nema ko da je vidi.

pa to se (i lazno i stvarno) i lomi oko toga da li je u redu da vecina, koja ne zivi tamo, ali percipira kolektivnu shtetu, prisili manjinu da ne reshava svoje tekuce probleme instant 'bogacenjem', a ukazuje im se ozbiljna prilika. ode rio tinto, a tebi ostane tvoja njiva od koje ne zivish ili jedva zivish, za kolektivno dobro. i to su sve sirtotinjska posla, na zalost, tako smo postavili sistem.

 

shta je bilo na kraju sa onom babom na shto nije htela da proda kucu za koridor, mrcvarila drobnjaka beshe ili nekog? :unsure:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

 

 

shta je bilo na kraju sa onom babom na shto nije htela da proda kucu za koridor, mrcvarila drobnjaka beshe ili nekog? :unsure:

Nije bilo ovako, na kraju?

 

image.png.4f8b30a7e21e1afa49892d081e581b35.png

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...