Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

А уз дужно поштовање глумачкој професији, њихово мишљење и ставови су озбиљно небитни. Људи се одушеве њиховом елоквенцијом и неким логичним резоном а онда их сутра виде у реклами за кладионицу, емисији на Пинку или у серији Радоша Бајића па се разочарају.

  • +1 4
Link to comment
59 minutes ago, morgana said:

stavovi raleta milenkovica me zanimaju tacno koliko i misljenje komsinice sa drugoh sprata pa dijagonalno

 

Isto pomislih za drugog gosta kad sam juce video najavu.

Link to comment
2 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Људи се одушеве њиховом елоквенцијом и неким логичним резоном а онда их сутра виде у реклами за кладионицу, емисији на Пинку или у серији Радоша Бајића па се разочарају.

to više govori o lakoći manipulacije, nego o samim glumcima 

 

da ne upotrebim neki grublji termin za manipulisane

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

А уз дужно поштовање глумачкој професији, њихово мишљење и ставови су озбиљно небитни. Људи се одушеве њиховом елоквенцијом и неким логичним резоном а онда их сутра виде у реклами за кладионицу, емисији на Пинку или у серији Радоша Бајића па се разочарају.

 

A ciji su bitni? Ne zanimaju ni mene previse politicki stavovi pripadnika bilo koje nepoliticke profesije posebno ali pametna osoba je pametna osoba cime god da se bavi. Mislim, ne mora ni svaki "Utisak" da se gleda, pogledas ko su gosti i odlucis cime ces se baviti to vece. Otkako se Olja vratila na TV odgledao sam samo jednu celu emisiju, onu u kojoj je gostovala Vesna Brzev, samo zato sto sam znao da zena ima sta pametno da kaze. Cak ni onu sarenu i relativno zabavnu pijacu sa Jeremicem, Sapicem i Georgijevom nisam izdrzao da gledam duze od petnaestak minuta. Svake noci u "Samo Pivo" u proseku za tri stola se vode kulturnije, pametnije i smislenije rasprave o aktuelnostima u politici od onoga sto su njih trojica imali da ponude.

 

Ipak, vazno je da se prica, vazno je da postoji emisija gde ce neko nesto da kaze a da te nije sramota sto slusas to sto govori. U uslovima u kojima radi Olja i ne moze da napravi atraktivnije emisije sa mudrijim gostima. I to malo mudrih ljudi sto Srbija ima izbegava da se pojavljuje u javnosti jer shvataju da nema smisla. Za kvalitetnu raspravu su potrebna bar dva gosta koji znaju sta pricaju i da ovaj treci bar ne smeta previse, a takav sastav je danas veoma tesko dovuci u bilo koju emisiju i osigurati im format da mogu uredno i bez distrakcija da iznesu svoje misljenje. Samo razmisli o tome kojih, recimo, desetak likova se najcesce pojavljuju u emisijama sa gostima pa proceni sam koliko zaista zelis da cujes to sto njih desetak ima da kaze o bilo cemu.

  • +1 1
Link to comment

Politicari danas zapravo retko i pricaju o politici, tj. kako tacno balansiraju razlicite interese u drustvu.
Mnogo cesce pokusavaju kao i novinari na povrsan nacin da objasne ili manipulisu onim sto su culi od eksperata za ekonomiju, pravo, zdravstvo, obrazovanje itd. 

Politicari kao i novinari uopste ne bi trebali o tome javno da komentarisu jer realno nemaju pojma. Kao gradjani da, ali u profesionalnoj ulozi ne.
Taj galimantijas dominantne gluposti u javnom prostoru je jedan od najvecih problema savremene demokratije. Korona je to samo pojacala. Priucenim politicarima, novinarima, dopisati .... se javno daje suvise prostora dok eksperti cesto nemaju osnovni trening u javnoj komunikaciji, nece da se eksponiraju ili zapravo sluze nekoj sasvim drugoj svrhi (korupcija, stranke, biznis, itd) koja nema veze sa profesijom.

Edited by Anduril
  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

A ciji su bitni? Ne zanimaju ni mene previse politicki stavovi pripadnika bilo koje nepoliticke profesije posebno ali pametna osoba je pametna osoba cime god da se bavi.

 

Problem su pametne a neobrazovane osobe. Jos gore je ako imaju dobru dikciju i znaju sve padeze, onda je mnogo teze neukom primetiti kada pricaju o necemu o cemu realno nemaju pojma. Kod glumaca je to veliki problem jer im struka zahteva da na prvu loptu lici da su obrazovani.

 

 

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

 

Problem su pametne a neobrazovane osobe.

 

Ja mislim upravo suprotno. Nagledao sam se u zivotu visoko obrazovanih tantuza po Srbiji. Da ne pricam o tome kako se ovde sve dolazi do akademskih zvanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...