Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ono sto nedostaje ljudima kao sto su ovaj Miketic ili Velikic je perspektiva, sposobnost da razumeju mehanizam a ne njegove manifestacije. Zato se muce izmedju toga da sitnicavo drndaju ovaj ili onaj konkretan problem a kad pokusaju da stvari sagledaju sveobuhvatno zavrse u nekom uopstavanju iz koga covek jedino moze da zakljuci da smo svi zrtve neke vise sile, da za nas generalno nema nade jer nema nacina i jedino se nesto moze dobiti tim sitnim taktickim pobedama u vezi sa ovim ili onim slucajevima za koje SNS nema nekog posebnog interesa da insistira na njima. Velikic me je bas razocarao, dosao je potpuno nepripremljen u emisiju i diskutovao je kao da se u kafani pokrenula prica pa hajde da i on nesto kaze. Za Bakica je prirodno da se fokusira na svoje teme vezane za arhitekturu i prostorno planiranje jer je u toj oblasti strucan i ne treba da se bavi necim drugim, tu je opremljen snaznim i jasnim argumentima.

 

Nekada davno sam, verovatno besan i uplasen jer je neki dilber uleteo u krivinu da pretice preko pune, nazvao ovu drzavu Republikom Nece Valjda koja cak ima i prigodnu himnu (Nece Valjda, ti sto spase...). Sada apdejtujem na sizofreno drustveno stanje u kojem na ovoj teritoriji paralelno funkcionisu dva organizma, Republika Srbija i Kraljevina Zloupotrebija, u kojem ovaj drugi mehanizam postepeno i temeljno guta ovaj prvi. Od onih kategorija "ja samo nesto da pitam" i "mogu li preko reda, imam samo ovaj jedan artikal", za koje postoji posebno mesto u paklu, pa sve do kralja Zloupotrebije koji je ujedno i predsednik Srbije, mi zivimo u jednom provizorijumu u kojem nesto ocekujemo od republike a u sustini se ponasamo kao da zivimo u kraljevini.

Link to comment

za bakica je prirodno da se fokusira na teme vezano za arhitekturu, ali on ne zeli da bude samo arhitekta vec i politicar, i tu se uplete kao pile u kucine. i ne samo on, gomila ostvarnih ljudi sa stvarnim profesijama su uzasni politicari. to vazi i za onog zujovica koji se nametao kao nekakav potencijalni kandidat, i mnoge druge.

  • +1 2
Link to comment



verna grupa iz nazovi parlamenta je mala manjina, ostaje silan narod za edukovanje
 
ima ko da edukuje, ali prvo mora da se ukinu trovačnice i uništitelji morala
 
ne treba narod učiti nuklearnoj fizici, već samo moralu, šta je pristojno, šta je nepristojno, šta je ljudski a šta ne, kako se normalno komunicira i da je laganje no,no, o ostalom da ne pričam
 
to zapravo i nije mnogo teško, ali prvo treba sistem, ali jbg, tu onda dolazimo do pitanja ''kako'' to izvesti pre te edukacije
i što godine više prolaze biće sve teže, ako ne i nemoguće, jer (a to je velikić dobro primetio) oni koji bi mogli da budu motor promena, odlaze


Ma ne. Verna grupa je onaj narod sto mu slepo veruje, a sto ne zna nista dalje od svog nosa kao ovi iz Doljevca u predlozima:
"On je za mene bog i svetinja" , rece covek
ili
"On je za nas nas idol. Bez njega ne bi bila ovako lepa Srbija, da nije on. On je borac, on je andjeo", rece zena.

Dakle na njih mislim, ne na one bandite koji imaju debele koristi, ko ce ove da edukuje? Naravno niko. A nije ni potrebno.

Ali i sama si rekla da je sustina u menjanju sistema. No do tada ode sve dodjavola.
Najveci problem ovog drustva su oni koje ne "zanima politika" i gledaju svoja posla. Te treba dici i animirati pod hitno, edukovati, inace ode sve u majcinu. Zajedno sa vodoizvoristem. Njima treba objasniti. Ali ko i kako?

Jedna pita te apstinente i nezainteresovane pre neki dan..evo jel hocete da vam sutra Kebara bude premijer? Pa sto da ne, ja licno ne vidim neki tu problem. Ne vidim da je nista gori od trenutno prisutnih bilmeza i lopina ili gori od premijerke. To nije argument za otreznjenje. A koji je? Ovde ispada da nista nije dovoljan razloga za opasuljivanje, nista dovoljno mucno, tesko, bolesno.

Jedino se ponekad nosim mislju i time donekle tesim, da kad ovo sve pukne, nekog dana tamo, cuce se eksplozija do Islanda.


  • +1 2
Link to comment




Jedino se ponekad nosim mislju i time donekle tesim, da kad ovo sve pukne, nekog dana tamo, cuce se eksplozija do Islanda.


Neće se desiti ništa.

Samo će na RTS da nam puštaju izanđale fore o Vučiću sa interneta.

I praviće okrugle stolove o teškim danima pod njegovom čizmom; i seriju tekstova o pljačkanju javnih preduzeća. Ali se neće desiti ništa.

Jedini korisni političari u Srbiji su penzosi koji kroz mesnu zajednicu izdejstvuju da ti gas prođe kroz ulicu, da prvi dobiješ optički internet i da ti sklone banderu iz bašte. Za sve ostalo, neko mora da najebe, ili plati, ili i jedno i drugo


Sent from fav toy

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

shto je najgore, Gangi ce izaci ko pobednik iz ove emisije, mmw

Ja se uzdam u Vuka... Od Georgijeva leba biti neće...

 

Vuk je u poslendnje vreme naučio da ga zavuče, bar po twitteru, možda nešto uradi i u emisiji... :fantom:

Link to comment
Svasta se moze reci o Sapicu ali ne i to da ima strah ili manjak obraza da ovako dodje mecki na rupu.
Pa to mu je "selling point " zavto će da im služi.
Dok nešto ozbiljno ne izlane i AV uradi cost/benefit.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Gostovao on po N1, okurazio se do sada. Kako je urlao poslednji put na onu finu voditeljku (krajem aprila), spinovao svaki odgovor, nije joj dao ni da ga cestito pita nesto, a pritom nista smisleno nije rekao, pa da su ga pravili ovi iz sns ne bi bolji ispao. Pravi prototip i sektin portparol.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...