Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

1 hour ago, Ras said:

Hatari!

I još zanimljiviji mi je bio kada sam saznao da je film sniman na njegovom imanju u Africi.

Ova slika je iz Wild Geese.

 

i ja ga pamtim po Bitka na Neretvi, Hatari! i Wild Geese, kao i A Bridge Too Far i Barry Lyndon, ali prvi film u kome sam ga zapazio kao dijete je bio The Flight of the Phoenix. Tu je pokidao.

 

Negdje sam čitao da je u nekoj njemačkoj produkciji glumio Tita, ali to izgleda nije istina (bar prema imdb ).

S druge strane, imdb u njegovu filmografiju ubraja i Sutjesku, ali mislim da je to greška.

Od glumaca koji su naknadno dodati za Sutjesku, a mislim da ih nema u filmu su i Dušan Janićijević, Slavko Štimac i Orson Welles, i to kao Winston Churchill!

Edited by colonelo
Link to comment

Bio je dobar i u jednoj svojevremenoj evropsko-sovjetskoj koprodukciji sa prvom postavom glumaca (Son Koneri...) gde se pojavljuje u ulozi cinicnog svedskog pilota, The Red Tent...

Link to comment
Hatari!
I još zanimljiviji mi je bio kada sam saznao da je film sniman na njegovom imanju u Africi.
Ja sam dugo mislio da je on posle filma kupio tu zemlju...
Često ljudi mešaju sa Kruger nacionalnim parkom.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 2 weeks later...

Poslednji reditelj čiji sam ciklus filmova odradio prošle godine bio je Antonioni. Pogledao sam sve što je bilo dostupno i sa dobrim titlovima - ukupno 10-ak filmova.

Od toga je Monika Viti igrala u valjda 4, od toga 3 glavne uloge i jedna bitna sporedna.

Neobična ljepota i izuzetna harizma.

 

Navodno je poslednjih godina bila prilično dementna.

 

RIP

Link to comment
13 minutes ago, colonelo said:

 

 

Navodno je poslednjih godina bila prilično dementna.

 

RIP

Alchajmer najmanje poslednjih 20 godina otkako je nestala iz javnog pojavljivanja. Na stranu suvi kvalitet i Antonioni, ja sam obozavao njene komedije sa Sordijem a omiljeni film mi je kultni  "Devojka sa pistoljem". Odgledao sam ga 100 puta i uvek umrem od smeha.

  • +1 1
Link to comment
Alchajmer najmanje poslednjih 20 godina otkako je nestala iz javnog pojavljivanja. Na stranu suvi kvalitet i Antonioni, ja sam obozavao njene komedije sa Sordijem a omiljeni film mi je kultni  "Devojka sa pistoljem". Odgledao sam ga 100 puta i uvek umrem od smeha.
Uhhh nisam baš morao da znam za ovo, baš se skenjah...







... Shiit has hit the fan

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...