Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

11 hours ago, April said:

Nije se on voleo sa kamerom kao Bekim i Fabijan, nije vladao kadrom na taj način...ali mi je jako krivo što ga nisam gledao u Gaveli, kao ni komadi koje je režirao, posebno Let iznad kukavičijeg gnezda. Glembajevi su samo pokazali nama s ove strane da je teatar bio njegov domaći teren.
 

 

Da, Nadarevic je bio pre svega pozorisni genije, kao Zoran Radmilovic ili Bata Stojkovic. Svi su oni napravili zapazene karijere na filmu jer su bili velicanstveni glumci svejedno ali domet njihove zanatske sile je mogao da se oseti tek u pozoristu.

 

Za Ljubu Tadica su pricali isto ali njega nisam gledao u pozoristu pa ne mogu da sudim, mada mogu da pretpostavim koliko je tamo bio mocan. Jedne davne godine sam sedeo u Maderi sa prijateljem iz Londona koji je i sam glumac, za stolom iza mojih ledja je sedeo Ljuba s nekim prijateljem. Dzon je neko vreme slusao, u jednom trenutku se nagao prema meni i pitao me - ko je ovaj covek. Rekao sam mu da je to jedan od najvecih ako ne i najveci srpski glumac. Kaze, mogao sam da pretpostavim, ovakav glas a da nije na pozornici bi bio gubitak veka.

Edited by harper
  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment

Idemo u mali off, ali odavno sam razmišljao kolika je šteta nezainteresovanost rts da više uloži u kvalitetne snimke pozorišnih predstava(zvuk je poseban problem). 

 

Tako danas generacije ne znaju za domete glumaca koji se nisu značajno ostvarili na filmu - prvi mi padaju na pamet Branko Pleša, Gojko Šantić i Tasa Uzunović.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, April said:

 

Tako danas generacije ne znaju za domete glumaca koji se nisu značajno ostvarili na filmu - prvi mi padaju na pamet Branko Pleša, Gojko Šantić i Tasa Uzunović.

 

Pleša i Uzunović su snimili solidan broj filmova. Doduše, veliki broj filmskih uloga ima otpada na uloge njemačkih oficira (eventualno ''domaćih izdajnika'') u ratnim filmovima. Slična priča je i sa Stevom Žigonom (donekle i sa Mrgudom Radovanovićem i Milanom Puzićem i još nekima).

Šantića je na filmu bilo zaista malo (jedino mi Dorotej pada na pamet na prvu).

Neki od značajnih domaćih glumaca koji i nisu bili toliko zastupljeni na filmu su i Miloš Žutić, Petar Kralj, Predrag Ejdus, Đuza Stoiljković, Stojan Dečermić, Petar Banićević, Ciga Jerinić, Đorđe Jelisić, Vasa Pantelić, pa i Ivan Bekjarev... Od glumica svakako Svetlana Bojković (na sreću još je živa i nadam se zdrava)

 

Inače, u poslednjih mjesec dana je preminulo čak 6 prilično poznatih i uglednih glumaca sa prostora ex yu - Dančo Čevrevski, Dragan Jovičić, Vera Zima, Mirko Babić, Ivan Bekjarev i Mustafa Nadarević. Zaista veliki gubitak.

  • +1 3
Link to comment

šta znam nije ni topik koji se zove kupusara baš prilično mesto, ne znam jel ima neki sportski il opšti ljudski rip mislim što da se deli pa da se tu sve prebaci možda

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...