Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Meni je Mrgud bio jedan od nasih najboljih glumaca, ali nazalost vrlo potcenjen. Dominira u svakoj sceni, pleni prirodnoscu, ne mogu da se setim da sam ga ikad video da preglumljuje, sto je boljka mnogih nasih glumaca. A opet, mahom je dobijao samo sporedne uloge na filmu i u serijama, i u njima briljirao. Nikada nisam razumeo zasto mu reditelji nisu davali vece uloge.

 

RIP

Link to comment

Od filmskih uloga, mislim da je glavnu ulogu imao samo kod Fadila Hadžića u Ambasadoru.

Prije nekoliko godina igrao je glavnu ulogu kod Đorđa Kadijevića u Poslednjoj Audijenciji gdje je igrao Nikolu Pašića u poznijim godinama.

Imao je više glavnih uloga u TV dramama, od toga par u produkciji TVZG i TVSA.

 

RIP

Edited by colonelo
Link to comment

RIP

stvarno je bio klasa glumac

davno kao klinac sam gledao jednu dramu, secam se da je pri samom kraju opsovao

pa sam se cudio, nisam dugo mogao da nadjem kako se zove drama

Poslednje sovuljage i prvi petli

svaku ulogu je razvalio, bas mi je zao

Link to comment

Mrgud je bio naš kućni prijatelj i komšija u Dimitrijali. Nedeljom svrati kod mog ćaleta da pričaju o matematici...

 

Ne znam ko ga je prozvao Mrgud, bio neverovatno prijatan čovek, svima se javljao i družio se, za razliku od npr. Gojka Šantića ili Felbe koji su stanovali u istom ulazu.

 

Jednom sam slušao kad je pričao da je celog Šicera rešio jednim nameštanjem naočara, karakterističnim za seoskog učitelja. Poslednji put video sam ga kod Vukovog spomenika, već je ostario ali i dalje šeta sa Radom, bili su nerazdvojni, lepo ih bilo gledati.

Link to comment

Mrgud je glumio u JDP-u, do poznih godina. Poslednji put u Kako vam drago by Šekspir,valjda iz 2009.g. Sjajan glumac je bio.

Šicera sam se plašila više nego Majkla Majersa, ali bukvalno.

Edited by Arkadija
Link to comment

Miodrag Radovanović Mrgud:

"Jedno od najvećih razočaranja doživeo sam kada sam shvatio da od ovog mog posla ne mogu da živim.

Mislio sam da sam svojim radom i životom, kao član ove zajednice i ove zemlje, zaslužio da imam materijalne mogućnosti za pristojan život.

Ali mnogo čega sam sebe morao da lišim... No, recimo, nikada nisam prestajao da kupujem novine, a supruga i ja imamo dve i po hiljade knjiga".

Edited by aram
Link to comment

dobar glumac, slabo ga je bilo na filmu, pozorište i televizija su mu bolje ležali. ne bih da ponovo otvaram diskusiju, pričali smo već o pozorišnim i filmskim glumcima. imao je lepu epizodu u varljivom letu, ako se ne varam dao je glas franku neru u banović strahinji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...