Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

...miris dunjau raljama životavariola vera...Jedna od najboljih glumica ex-yu prostora.Zanimljivo je da je svoja poslednja filma snimila u Srbiji (Četvrti čovek, Ljubav i drugi zločini).

Link to comment
  • 2 weeks later...

U Splitu je u 69. godini preminuo glumac Boris Dvornik, potvrđeno nam je iz splitske bolnice. Na filmu je debitirao 1960. godine u Devetom krugu. Nastupio je u više od 40 dugometražnih igranih filmova, u mnogim televizijskim dramama i u više televizijskih serija te u mnogobrojnim kazališnim ulogama. Televizijski gledatelji najviše ga pamte po nezaboravnim ulogama u serijama Malo i Velo misto, Čovik i po, Kapelski kresovi. IzvorOsobno mi je najdraža njegova uloga Meštra u Velom Mistu

Link to comment

Ća je bija lip ka mladac220px-Boris_Dvornik.jpg(Volim što velika Wikipedia kaže "jugoslovenski i hrvatski glumac", dok male Wikipedije - i srpska i hrvatska - ga vode samo kao "hrvatskog" glumca... Kakva malodušnost).

Link to comment

Eh, tuge. Ode Mestar. :( Mnogo sam voleo tog lika kao klinac. Secam se jedne godine na Stradunu kako je u drustvu sa Mrgudom Radovanovicem stajao ispred one apoteke na kraju ulice prema crkvi Sv. Vlaha u slapama, sorcu i polo majici i dobacivao zenama i devojkama koje su prolazile, kao poslednje spadalo. Stajao sam blizu sa jednim prijateljem i umirao od smeha. Kakvu su kome(n)diju i s(h)prdnju njih dvojica napravili za ciglo desetak minuta. Bila je to prava mala stradunska predstava kakvima je Dubrovnik obilovao u neko bolje vreme. Eto, nema vise jos jednog simbola tog boljeg vremena.Rest in peace, Dimnjacare.

Link to comment
Secam se jedne godine na Stradunu kako je u drustvu sa Mrgudom Radovanovicem stajao ispred one apoteke na kraju ulice prema crkvi Sv. Vlaha u slapama, sorcu i polo majici i dobacivao zenama i devojkama koje su prolazile, kao poslednje spadalo. Stajao sam blizu sa jednim prijateljem i umirao od smeha.
ima dojam kako mu nijedna vrsta životnih radosti nije bila strana, što također triba znati.
Link to comment
ima dojam kako mu nijedna vrsta životnih radosti nije bila strana, što također triba znati.
Ma, nije tu bilo niceg bezobraznog agresivnog ili, ne daj Boze, drskog. Niceg sto bi zasmetalo cak ni ponositim djevama koje su setale svoj ponos po Stradunu. Samo tona sarma, mastovitosti, vrcavog duha i blagosti. A nijedna dama nije prosla bez dara/komentara da ga spremi u secanje i ponese sa sobom. I nijedna dama nije prosla da je osmeh na kraju usana nije izdao. I dan je bio lepsi sa toliko osmeha na ulici. Ima ljudi koji to mogu da naprave. Na zalost, sve ih je manje.
Link to comment
Ima ljudi koji to mogu da naprave. Na zalost, sve ih je manje.
Danas bi dame otrcale po policiju i tuzile za harassment.Oni sistematski isisavaju sve sto je lepo iz zivota, kazem ja. Sve da bi nas, eventualno, postedeli malo patnje.Kaze mi neko, "pa ta generacija (Dvornikova) tako rano umire, pobolestise se svi redom"... Ja kazem, pa jes', ali oni su ziveli punim plucima, a ne kao sadasnje generacije, tj. mi, koji pazimo na svaki udisaj, zalogaj, gutljaj...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...