Jump to content
IGNORED

radiohead


Takeshi

Recommended Posts

Radiohead kada su se pojavili, zvučali su identično kao i većina alternativnih bendova u to vreme i nisu me doticali sve dok nisu izdali-izbacili: OK Computer. Tada su mi skrenuli pažnju. Nisam odlepio za tu ploču, ali definitivno sam čekao da vidim šta će sledeće da se desi. Kid A | Amnesiac | Hail to the Thief | In Rainbows su fenomenalne ploče. Moram i ovo da kažem: Oni su za mene mainstream bend i kao takav su strava. Ako bih za mainstream rekao da je jedna velika bara, e u toj bari ova žaba ima smisla.

Link to comment

Nikako ne bi. In Rainbows se fenomenalno uklopio nakon poslednje ploče. Nema nekih revolucionarnosenzacionalističkih pokreta. The Eraser je nešto novo - Thom Yorke može sam i samo je to fora cele priče.

Link to comment

Ovaj, Tom Jork sebe kapira i kao elektronskog muzičara, a kada su ga obožavaoci Rejdioheda opljunuli povodom The Erasrer-a, on je izjavio da on nije nikakav izdajnik i da je album napravio u saradnji sa ostalim članovima. Ja sam tu priču shvatio tako da je on svoju dokazanu ljubav prema kompjuterima iživeo na tom albumu, a da je onda sa grupom izdao 'normalan' Rejdiohed album.

Link to comment

Ti koji su ga opljunuli nisu fanovi, to su pljuvači pre svega, a pljuvali su zato što su se napunili pljuce i morali su negde da isprazne usta. Ne znam šta da kažem, ostao sam zatečen. I ja ću sada da skupljam pljucu i ako se Thom usudi još 1 da izda solo, ću ga pljunem onako iz Beograda gde god on bio. Moja pljuca će da mu uleti u usta, kasnije (With delay) da mu se sliva niz grlo. ...šta znam, ja ne kupujem Bravo i ne tangiram se oko tih stvarčica da li su "fanovi" pljucnuli ili su štrcnuli. Meni je taj The Eraser strava, radio ga sam Yorke ili mu ga šio Đura apsolutno... mi je ravno do druge sobe, moje. Nekada sam se opterećivao "Zašto su Sonic-Youth morali da izdaju ploču Goo" sada mi je apsolutno nebitno da li je predhodna ploča šit ili kit. Svi oni imaju love za pivo više od mene.A, da govorim istinu, I Bob Mould nema više kosu i šiša se na ćelavo. A, mogao je da ima kosu do dupeta, ali nije hteo. E, sada bi možda i hteo, ali ne može, nije da neće - ne može.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
A, da govorim istinu, I Bob Mould nema više kosu i šiša se na ćelavo. A, mogao je da ima kosu do dupeta, ali nije hteo. E, sada bi možda i hteo, ali ne može, nije da neće - ne može.
Može da ima, ali onako malo čudnu. Nije to toliko skupo (za njega, relativno poznatog lika u US of A).
Link to comment

Onda bih i ja morao da promenim nickname (rekli su mi u upravi da razmislim dobro jer neću moći da promenim u slučaju da mi se ne svidi (nickname)) u bob mould with fake long hair :lol:

Edited by bob mould hair style
Link to comment
Sve je to tačno, ali jedino što sam ja hteo da kažem je da bi In Rainbow zvučao drugačije da Tom Jork prethodno nije napravio The Eraser.
Link to comment

Da li bi hteo da objasniš to 'kako drugačije'?Evo, dok sam ja u ovom pravougaonilu da ti napišem kako se meni to dogodilo. Kada je The Eraser izašao, pomislio sam: "Uh, pa ovo je sjajno, mogao bi još 1 dok se svi ne okupe i radioheadišu zajedno" Kao ono... Piješ rakiju i strava ti je, radi te strava i želiš još. Pomislio sam (bez zezanja) "Pa... Radiohead mogu i da sačekaju sa novom pločom, ovo je baš super i ako." Ili da se In Rainbows pojavio pre The Eraser isto bih pomislio-rekao.

Link to comment

Sviđa mi se da ti bude prijatno :wub:ja sam svoje zalihe obnovio ;) Hoću da legnem kasnije i da se probudim kada saobraćaj bude počeo normalno da teče.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
Yorke bi se jako obradovao da zna za ove rakijske komparacije
cool.gif I ja bih se obradovao (verovatno se to zove radost u dvoje ((srećan on, srećan ja)) kada bi došao u Srbiju i provozao me kroz Beograd u njegovom Jaguaru i umesto njegovih diskova koji se nalaze u CD plejeru, pustim npr. The Marked Men | Get to you na repeat sve dok ima čorbe u rezervoaru. I zamolio bih ga da ne priča samnom sve to vreme jer ja nemam priliku da se vozim u Jaguaru.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...