Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

mislim da jerezultat realan, jedan sudija dao 114:114 a ostala dvojica po 115:113 za kanela. ja navijam za golovkina, al ne znam gde bih mu navuko tu sestu rundu za egal... 

 

kanelo je usao u mec vrlo odlucno, dobio prve dve runde i naceo genadiju nos, zbog cega je ovaj tesko disao i realno nije mogao da isprati tempo. da je uspeo nekim od onih jacih pogodaka da ga baci u nokdaun mec bi precagnuo u njegovu korist. ovako moze samo da cestita kanelu i trazi revans, sto je i uradio. 

Link to comment

Dzosua ce da vlada kao Klicko.

Nema u teskoj kategoriji ko da ga ugrozi dok god je fizcki sprema i ima motiva. Jedina neka slucajnost da se desi pa da naleti na neki udarac i zalegne.

Povetkin je dobro krenuo, cak uzdrmao Dzosu na pocetku sa par povezanih udaraca u glavu, ali kako su runde prolazile padao je fizicki, sto je logicno kada se zna da ima 39 godina.

Link to comment

Suvise neartikulisan i neposvecen boksu za Dzosua.

Moze da prodje neki udarac pa da zalegne Dzosua ali nije favorit.

Slicno vazi za Vajldera.

Ima par momaka koji bi mozda mogli za par godina da ugroze Dzosua ali moraju da steknu iskustvo profi boksa.

Link to comment

fury ce valjda prvo na wildera u decembru. mislim da ce mu to ujedno biti i kraj karijere... 

 

posle ce valjda joshua i wilder da utvrde ko je najbolji. 

 

nadam se da ce se u narednom periodu usyk oprobati u teskoj kategoriji, posto je u kruzeru izdominirao kroz wbss, pogotovo u finalu gde je unistio murata... 

takodje, voleo bih i bivola da vidim u toj kategoriji za par godina. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vrhunski mec Canelo GGG 2. Tesniji mec nego prvi ali i je po meni oba pobedio Golovkin. Zna se da je Canelo cash cow, tako da na zalost nista neocekivano.

 

Ne znam kakav je Fury sada, videcemo tek u Decembru, s'obzirom da ce mu to biti prvi ozbiljni mec posle povratka. Mislim da mu je bilo pametnije da je uzeo jos jedan slabiji mec pre Wildera, da bi skinuo rdju, umesto sto se upustio ovako rano u tu pricu. Navijam za njega, a Decembra cemo videti da li je stvarno bio u pravu sto se vec sada odlucio za Wildera, ili je od starta svoj povratak gledao kao cist money-grab. Sto se tice Furyja protiv Joshue, cekam prvo da vidim kako ce izgledati Decembra, a starog Furyja, pre tovljenja i koke bih definitivno favorizovao protiv Joshue jer ima veliku prednost u sudaru stilova.

 

Jedva cekam videti Usyka u teskoj. Potpisao je za Eddie Hearna i boksovace na njegovoj DAZN platformi, sto je dobro jer Hearn pravi velike pare cak i sa svojih par teskasa koji se ne zovu Joshua. Tako da Usyk u toj ekipi ima 3-4 solidnih teskasa protiv kojih ce se oprobati pre nego sto (ako uopste) dodje do meca sa Joshuom, koji prizeljkuje i zbog kog kaze da je i potpisao za Hearna. Drago mi je sto ce vec u sledecem mecu podici popularnost i namlatiti pare protiv Bellewa. Hteo je da mu mec protiv Bellewa bude prvi u teskoj, ali Bellew zeli da boksuje protiv njega u kruzeru za sve pojaseve, tako da mu sledi jos samo ta odbrana titula, pa skok u tesku kategoriju.

@Bright Billy Bivol mi je sada po stilu omiljeni u polu-teskoj, ali je sitan i za polu-tesku, kapiram da bi mogao da boksuje u super srednjoj da hoce. Mislim da bi u kruzeru tek bio patuljak.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

moguce, vidim na instagramu da sad nudi borbu  kalum smitu...

 

I welcome Callum Smith’s words about his wish to avenge his loss in amateurs. My goal didn’t change — big fights, great challenges, exciting battles. I’m ready to take on Smith not only in light heavyweight but in super middleweight also #boxing@wbaboxingofficial

Link to comment
  • 2 weeks later...

Saul 'Canelo' Alvarez says he has signed a "historic" contract after agreeing a £278m ($365m) deal with streaming service DAZN.

The Mexican, who holds the WBA and WBC world middleweight titles, has signed a five-year, 11-fight deal that could be the most lucrative in sports history.

 

prva borba vs Rocky Fielding 15og decembra...

 

Link to comment
On 5.10.2018. at 9:16, Bright Billy said:

moguce, vidim na instagramu da sad nudi borbu  kalum smitu...

 

I welcome Callum Smith’s words about his wish to avenge his loss in amateurs. My goal didn’t change — big fights, great challenges, exciting battles. I’m ready to take on Smith not only in light heavyweight but in super middleweight also #boxing@wbaboxingofficial

Haha interesantno! Pa eto, nisam ni znao za to ali nedavno sam pricao sa ortacima amerima o njemu i slozili smo se da Bivol izgleda ko da bi mogao bez ogromnih problema da se spusti i u srednju i da verovatno na dan meca ne rehidrira mnogo iznad 175lbs limita.

 

SItuacija sa DAZN-om je interesantna, srecan sam sto je HBO konacno izasao iz boksa posto su i onako u poslednjih 20 godina redovno smanjivali budzet za boks i na kraju dosli do toga da imaju samo par boksera (a jos manje elitnih), koji zbog ekskluzivnih ugovora sa HBOom nisu lako mogli da ugovore meceve sa bokserima koji imaju eksluzivne ugovore sa drugim medijima. Sada je boks podeljen na DAZN (ujedinjenje WSSBa, Golden Boya i Matchrooma), ESPN (Top Rank) i Showtime (PBC koji imaju veliki roster ali slabo ugovaraju meceve izmedju svojih najboljih boksera), tako da ni ta podela nije mnogo bolja, ali makar imamo jednog igraca manje - sto znaci vise opcija za dobre match-upove. Jos se nadam da i Showtime (iz gore navedenih razloga) ili ESPN izadju iz igre, ali tesko zasad. 

 

Sve u svemu buducnost boksa je u aplikacijama, videce se to tek narednih godina. Odlicno je za boks sto PPV format izumire.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...