Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

pa oba puta je fjuri bio toliko bolji da ne verujem da iko ozbiljan daje vajlderu iole ozbiljnije sanse.

sto opet nista ne znaci.

jedva cekam u svakom slucaju.

 

Link to comment

U prvom mecu, Fury je dvaput patosiran, legendarno je kako se uopste probudio i ustao kao Lazarus iz mrtvih. Fury ima tehniku i brzinu nevjerovatnu za onoliku mrcinu ali ti brzi udarci ne nose mnogo snage. Jeste, nadboksovao je Wildera ali dvaput je dvaput. 

 

U drugom mecu, koji je bio totalno jednostran, Wilder je brutalno pretucen kao magarac. 

 

Ne vidim drugaciji ishod ni ovog puta, nije lako ni gledati neravnopravno nasilje, radije bih da vidimo ko je undisputed - Fury ili Joshua. Taj fajt je sportskiji.

Link to comment

pa nebitno sto je bio patosiran, da su sudili kako treba opet bi uzeo lagano. 

a to da ne nose mnogo snage, pusti pricu, u drugom mecu je ovom curila krv iz bukvalno svih (vidljivih) otvora na telu.

mislim da ce fjuri dobiti i dzosuu ako dodje do tog meca, doduse ovde su me znalci razvlacili kad sam rekao da bi fjuri mogao da se nosi i sa likovima iz 90tih, ako izuzmemo bas onaj krem dela krem, luisa, holifilda i tajsona u prajmu.

Link to comment

Racunajuci poene, mogao je dobiti odluku sudija ali ne bi bilo fer i bilo bi kudikamo kontroverznije da je tad uzeo pojas od Wildera. Ok mi je taj draw.

 

Fury je tehnicki najbolji heavyweight bokser danas, tu nema mnogo diskusije ali ima i cinjenica da osim vec tad omatorjelog Klicka, on nema narocito blistav CV. Wildera ne racunam u narocitu konkurenciju, jer osim desne vjetrenjace, Wilder je tanak svuda, nije uopste dobar bokser. 

 

Sumnjam da bi Fury imao velike sanse protiv prime Lewisa, Tysona, Hollyfielda, Bowea... mozda nisam u pravu ali cini mi se da bi ga svaki od nabrojanih nalupao kao sto je on Wildera.

 

U Joshua vs Fury mecu, dajem Furiju prednost ali ne preveliku, 51-49% ako odu svih 12. Mislim da Joshua ima tools da to bude dobar mec i da zavrsi sa KO u 8 ili 9 rundi. 

 

Samo da se zna, da nikad nisam tacno predvidio ishod meca, tako da, medjutim. :D

 

Link to comment

pa dobro, na te nabrojane i mislim kad kazem "tadasnji krem dela krem", ali niko me nece ubediti da je recimo jedan golota koji je bio legit izazivac po bilo cemu bolji od fjurija.

ok je bio draw, ali je svakako fjuri izdominirao i bio mnogo bolji. sad, cinjenica da je bio na podu ima svoju tezinu. ali je jednako impresivno kako je ustao posle drugog nokdauna.

sto se tice dzosue, meni je bio blago neubedljiv u poslednje dve. doduse ruiz zna sve sto moze o boksu da se zna, problem je jedino sto je jezivo neuredan. 

videcemo na sta ce dzosua da lici.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Golota ni po cemu nije bolji od Furija, iako je Golota imao svojih momenata, npr u ludom mecu protiv Bowea, u kom je bio bolji ali je diskvalifikovan radi niskih udaraca. Nadam se da nisam nesto pobrkao, davno je bilo. Bilo je tada legit izazivaca i kratkotrajnih sampiona, npr pokojni Tommy Morrison, Merciless Ray Mercer, Razor Ruddock, Frank Bruno, samo su neki koji mi padaju napamet iz tog doba. Cini mi se da je tada bilo mnogo vise solidnih heavyweight prospekata nego sto je to slucaj danas. Boks je bio nesto zdraviji nego sto je danas.

 

Joshua je izgledao prestrasen u Joshua - Ruiz 2,. Jeste dobio taj mec ali kao sto kazes, neubjedljivo. Pravi sampion bi to osvetio kako spada, kao Lewis sto je zamalo Rahmanu otkinuo lobanju u revansu.

 

Sve ovo danas je potanko u poredjenju ili sam ja ostario, pa mi nedostaju "dobra stara vremena". :)

Link to comment

haha, dvaput je bio diskvalifikovan golota ako se dobro secam.

tomi morison je bio jos i najveci talenat, nazalost jako neozbiljan lik, na kraju vrlo tragican.

naravno da je bolji bio boks tada, to niko ne moze da ospori. svi ovi koje si nabrojao plus murer, forman, pa i mekol.

ali ozbiljno mislim da bi mogao bez problema da se sa njima nosi fjuri. sto, jebiga, dovoljno samo po sebi govori, situacija da uopste poredimo najboljeg hw danas i taj neki visi srednji menadzment 90tih.

voleo sam jako senona brigsa, koji je, ako se ne varam i dalje aktivan,

Link to comment

Mec kada je matori Forman dobio Moorera je vec dio bokserskog folklora. Veliki sam Formanov fan, George je super lik. Vrlo artikulisan i prijatan. Za njega znam da ima nekoliko sinova i svaki se zove George. Genijalan je. Shanon Brigs najveci zajebant iz te ekipe. Ima na YT video kada je proganjao Klicka svuda, to je komedy gold, trebas to naci. Briggs je bio dobar bokser ali ga je Lewis nokautirao u iducu nedelju. Ne znam koliko je aktivan, blize je 60im nego 50im. Vrzma se oko promotera, mozda nesto stigne da prokomentarise. Prilicno je artikulisan ali mu izlazi ono -"alright champ, let's go champ", kao turettov sindrom. Strasan je Shanon lik kako god. Ne treba zaboraviti i jednog od najzeznutijih likova svog doba, koji nikad nije postao sampion - David Tua. Taj je bio kao buzdovan, rusio je sve pred sobom, stravicno dobar bokser. 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...