Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Узгред Lrd следећег викенда би требало да имамо неке занимљиве борбе у нижим категоријама зар не? Мислим у свету.
Dobro si me podsetio da skinem poslednju epizodu 24/7, potpuno sam smetnuo s uma. Naravno, dolazi nam kandidat za borbu godine pre svega, mada ima ozbiljnu konkurenciju do sada. :)
Link to comment

sedmice, kakva je ona titula koju je osvojio dzoni stevanovic. mislim da je internacionalni prvak sveta. ima hiljadu verzija i hiljadu titula, pa ne mogu da se snadjem. jel znacajna ta titula?

Link to comment

Био је Омладински првак света у IBF верзији. Постоје 4 верзије које су значајне у свету бокса и само Светске титуле у тим верзијама значи да си прави. То су WBA, WBO, WBC и IBF. Неки борци држе ујединњене титуле што значи да су квалитетни попут Владимира Кличка који држи IBF и WBO. Континетнале титуле, интерконтиненталне више служе за напредак на листи изазивача шампионима.Узгред јел неко зна када Поветкин треба да укрсти са једним од браће?

Link to comment
Rouč: "Pakjao će nokautirati Kota"Filipinac Meni Pakjao i Migel Koto iz Portorika u nedelju će se boriti za WBO krunu u velter kategoriji. Trener filipinskog boksera Fredi Rouč uveren je da će Pakjao izaći kao pobednik. „Ove nedelje je u životnoj formi. Svaki put kada bih krenuo da ga posavetujem na treningu, on bi taj potez izveo i pre nego što zatražim. Njegova brzina, kako u nogama tako i u rukama, predstavlja veliku prednost“, izjavio je Rouč.„Defintivno ćemo diktirati ritam u borbi. Poštujem Migela, ali mislim da će u predstojećoj borbi biti nokautiran“, uveren je Rouč u pobedu svog pulena. Meni Pakjao ima 30 godina i visok je 169cm, a u karijeri ima 47 pobeda, tri poraza i dva nerešena okršaja u pet različitih težinskih kategorija. Trener Migela Kota Džo Santijago ne razume zašto je Pakjao favorit po kladionicama u Las Vegasu. „Mislim da ćemo mi diktirati tempo borbe, moramo tačno da znamo šta će se događati u ringu od početka. Ne razumem zašto je Pakjao favorit, pogotovo kada se uzmu u obzir rivali sa kojima se borio on, a sa kojima Koto“, kaže Santijago. Fredi Rouč smatra da je prošlogodišnji poraz od Antonija Margarita ostavio traga na Kotu, koji je tada prvi put nokautiran u karijeri. „Mislim da je u malom padu posle okršaja sa Margaritom. Kada ste neporaženi svetski šampion i bivate nokautirani prvi put u životu, to jednostavno mora da utiče na vas“, izjavio je Pakjaov trener i dodao da je glavni plan da Filipinac izbegne razorni kroše Kota u telo. Ipak, Santijago kaže da je to nemoguće učiniti. „To svi planiraju protiv Migela. Svi kažu: ’Moramo da se klonimo tog krošea i da sprečimo taj udarac’. I na kraju niko ne uspeva da se odbrani. Tako će biti i ovoga puta“, kaže Kotov trener.
Link to comment

Роуч био у праву.Развалио га Пакјао. Чека се борба Пакјао-Мејведер то би требало да буде једна од најбољих борби у последњих неколико година.За сада само ово,

Link to comment

Mislim da sasvim objektivno možemo da zaključimo tri činjenice:1. Pakjao je najbolji bokser današnjice.2. Pakjao je jedan od najboljih boksera svih vremena.3. Pakjao je BOG!Nisam stvarno znao šta da očekujem od ove borbe. Verovao sam u Menija, a on je još jednom pokazao koliko je veliki. Stvarno sam mislio da će u velteru (a počeo je u minimalnoj kategoriji) da boksuje taktički i osvaja poene, da neće moći da dominira, ali jok. Pustio je prvu rundu da oseti Kotoa, koji je jedan od najboljih velteraša danas, a onda se vratio u svoj stil i odvalio ga u prilično dominantnom stilu. Nestvarno.Gledam posle intervju na ESPN-u (link) i vidim da je čovek zakazao koncert i da treba da peva osam pesama na veče borbe. Pa mislim...Čekam kasnije da se pojavi dobra verzija da pogledam na miru, ne one budjave strimove. Do tada, naklon za boga: :Hail: :Hail:

Link to comment

E, da, još dve stvari sam se setio. Sada imamo kandidate za borbu godine, hronološki: Margartito - Mosley, Marquez - Diaz, Lopez - Mtagwa i Pacquiao - Cotto. Odlučiću još kad pogledam ovu na pravi način. I da ne zaboravimo još jednog cara, Mozli (:wub:) i Berto se dogovorili za 30. januar

Link to comment

3rd fight in Super Six tournament, Oakland, United StatesKessler vs Ward Ово је и борба за титулу WBA super middleweight.Требало би да почне у 2 ујутру по нашем времену.

Link to comment

Na HRT-u 2 upravo ide prenos Bozic - Sartison za WBA titulu.edit:Odvalio ga Kazahstanac, sudac prekinuo borbu nakon 5. runde zbog ogromnog hematoma ispod lijevog Bozicevog oka, bas gadno izgleda.Svejedno bi pukao do kraja posto je svaki udarac isao po gardu, nije ga pipnuo bukvalno.

Edited by Feindouno
Link to comment

Ворд га удари главом и на крају прекину борбу јер Кеслер превише крвари да се осигурају да га овај не баци на под, хихи. Иначе два пута га ударио главом, хаха, први пут у 2 или 3 и у 9 а коментатори амерички говоре видите како га је повредио а када видеше снимак онда као па и није то толико важно. Али Ворд није лоше боксовао.Иначе изузетно прљаву борбу дозволили Ворду али био је домаћи па се то могло и очекивати.

Edited by No7
Link to comment
Ворд га удари главом и на крају прекину борбу јер Кеслер превише крвари да се осигурају да га овај не баци на под, хихи. Иначе два пута га ударио главом, хаха, први пут у 2 или 3 и у 9 а коментатори амерички говоре видите како га је повредио а када видеше снимак онда као па и није то толико важно. Али Ворд није лоше боксовао.Иначе изузетно прљаву борбу дозволили Ворду али био је домаћи па се то могло и очекивати.
Sad sam tek pogledao borbu i intervjue posle. Sudija je izbrojao pet udaranja glavom i svih pet je ocenio kao slučajne. Ja, inače, imam sasvim drugi utisak od tebe. Neverovatno me je Kesler razočarao, baš nisam očekivao da bude ovako krut i...glup, jebem li ga. Samo da ide pravo, da se ništa ne prilagodjava, da bude tako trom...Stvarno nisam očekivao. A Vord mi je bio jako dobar, odradio je šta treba. Gledao sam ga večeras prvi put i mislim da ću sačekati još jednu borbu da donesem neki sud, jer ne znam da li je zaista prva liga ili je samo izgledao super jer je Kesler bio baš loš. Dobro, možda ne baš sledeća jer je sledeća raspali Tejlor koji teško da je više sposoban za bilo šta. Mada, sada će imati mogućnost osvajanja pojasa kao motivaciju, tako da...Direl me se više dojmio tehnički, samo mu treba drugi trener ili promena psihe, ali ovo sve uz rezervu. Ako je Vord stvarno ovoliko dobar kakav je bio sinoć, onda je i favorit za ukupnu pobedu.U svakom slučaju, turnir postaje sve zanimljiviji. Živo me zanima Kesler - Froč, sigurno će biti ubistvo, jer obojica vole da se mlate. Froč verovatno ima jači udarac, ali nema praktično ništa drugo. Opet, Kesler je protiv Vorda delovao potpuno nesposobno za bilo šta. Videćemo zašto je to tako. Abraham - Direl isto mnogo obećava. Jedva čekam, u svakom slučaju.
Link to comment

Ма нисам ја нигде рекао да је Кеслер био добар него су дозволили прљаву борбу Ворду. Кеслер крене а Ворд скочи у њега а онда судија опомиње Кеслера да га пусти. Ја рекох да је Ворд није лоше боксовао само јако прљаво. Узгред нешто слично је радио Дирел против Фроча али су боксовали у Енглеској па је Дирел био и јавно опоменут мада је Ворд био бољи од Дирела, мени се барем чини.Али опет ако погледаш Ворд је узео прву рунду а Кеслер другу и ја мислим да ту долази до првог озбиљног ударца главом и оне повреде испод ока Кеслера, расекотина, и од тада Кеслер слаб е сада дал је због повреде не бих знао рећи. Видео сам изјаву његову после меча где каже да ово још није доживео да неко стално улази у њега да не може да боксује и још га повреди главом, наравно то је оправдање за пораз али опет није ни далеко од истине. Али исто тако пред крај и пре прекида, по мени, Кеслер се стабилизовао и почео да прети све више Ворду на нокаут и онда напрасно долази до прекида због крварења.

Edited by No7
Link to comment
Ма нисам ја нигде рекао да је Кеслер био добар него су дозволили прљаву борбу Ворду. Кеслер крене а Ворд скочи у њега а онда судија опомиње Кеслера да га пусти. Ја рекох да је Ворд није лоше боксовао само јако прљаво. Узгред нешто слично је радио Дирел против Фроча али су боксовали у Енглеској па је Дирел био и јавно опоменут мада је Ворд био бољи од Дирела, мени се барем чини.Али опет ако погледаш Ворд је узео прву рунду а Кеслер другу и ја мислим да ту долази до првог озбиљног ударца главом и оне повреде испод ока Кеслера, расекотина.
Rekao je Kesler da je loše boksovao jer ništa nije video, ali ja nisam siguran. Naravno, ne mogu da znam, niti tako da sudim, ali loše kretanje i potpuno odsustvo svakog prilagodjavanja mi ne deluju kao posledica tih udaraca. Hajde sada malo da skačem pred rudu, Vord mnogo dobro deluje - brz je, jak je, pametan je.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...