Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovo mi je više za sportski laugh: reprezentacija Austrije: Ahmet Šimšek, Daniel Janićijević, Marcel Rumpler, Edin Avdić, Umar Džambekov, Stefan Nikolić i Aleksander Mraović. Rezerva su Džavid Moheb, Kuštrim Veselji i Ahmet Hagag.

Link to comment
2 hours ago, aram said:

Ovo mi je više za sportski laugh: reprezentacija Austrije: Ahmet Šimšek, Daniel Janićijević, Marcel Rumpler, Edin Avdić, Umar Džambekov, Stefan Nikolić i Aleksander Mraović. Rezerva su Džavid Moheb, Kuštrim Veselji i Ahmet Hagag.

Sve sami drevni bavarci :)

Link to comment

9. marta kul mec - Bivol vs Smith Jr. Bivol po meni veliki favorit, ali kapiram da ce ova borba biti zanimljivija od njegovih prethodnih jer je Smith Jr brawler, tako da ocekujem vise varnica nego sto je to bio slucaj protiv Pascala i Chilembe.

16. marta Tanaka vs Taguchi u muva diviziji, japanci nikad ne razocaraju. Istog dana Spence Jr vs Mikey Garcia.

Link to comment

Kapa dole Kovalevu, zeli boksovati protiv Beterbieva. Lik je totalni throwback, uvek juri najbolje moguce meceve. Kaze spreman je da boksuje protiv njega Maja ove godine. Jeste da su obojica na zalasku svojih karijera i out of prime, ali taj mec je i dalje vatromet u najavi.

Fury potpisao ugovor sa ESPNom za 80 miliona funti. ESPN je time stekao prava na prenos njegovih meceva u Americi, dok je u Britaniji i dalje na snazi njegov ugovor sa BT Sportsom.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

sad videh da ste na prethodnim stranama pominjali/hvalili lomacenka

uz ogradu da o boksu ne znam ama bas nista, podsetilo me to pominjanje da pitam jel ono njegovo boksovanje "iz ramena" neka posebna tehnika ili?

ne umem bolje objasniti, ali imam utisak da bas cesto ne korsiti telo za udarce, nego onako udje u protivnika i nemilice trpa

uglavnom i u tim situacijama bokseri obicno prave neke pokrete telom da bi jace udarali, on koliko sam zapazio uglavnom stoji i radi samo rukama, ponekad koristi kukove, odnosno pomera gornji deo tela, ali vrlo retko i noge, "ne plese" oko protivnika

kao da boksuje sa vrecom, a ne sa drugim covekom. ok, kapiram da je do skila/brzine, ali mi opet deluje potpuno nestvarno

 

kapiram da je vama koji pratite i razumete se smesno ovo sto pisem, ali mene zapravo zanima da li ima jos boksera koji to (na vrhunskom nivou) rade na taj nacin ili je on jedinstven?

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

sad videh da ste na prethodnim stranama pominjali/hvalili lomacenka

uz ogradu da o boksu ne znam ama bas nista, podsetilo me to pominjanje da pitam jel ono njegovo boksovanje "iz ramena" neka posebna tehnika ili?

ne umem bolje objasniti, ali imam utisak da bas cesto ne korsiti telo za udarce, nego onako udje u protivnika i nemilice trpa

uglavnom i u tim situacijama bokseri obicno prave neke pokrete telom da bi jace udarali, on koliko sam zapazio uglavnom stoji i radi samo rukama, ponekad koristi kukove, odnosno pomera gornji deo tela, ali vrlo retko i noge, "ne plese" oko protivnika

kao da boksuje sa vrecom, a ne sa drugim covekom. ok, kapiram da je do skila/brzine, ali mi opet deluje potpuno nestvarno

 

kapiram da je vama koji pratite i razumete se smesno ovo sto pisem, ali mene zapravo zanima da li ima jos boksera koji to (na vrhunskom nivou) rade na taj nacin ili je on jedinstven?

Nije nimalo smesno, odlicno si primetio! Postoji par razloga zbog kojih cesto udara na taj nacin. Da bi zaslepio protivnika ili mu otvorio gard i onda ispalio udarce koristeci tezinu celog svog tela, da bi maskirao promenu polozaja svojih nogu u odnosu na protivnika jer u vecini slucajeva trazi superiorniju poziciju svojih u odnosu na protivnika (blind angle) dok udara u isto vreme, da bi varirao brzinu svojih udaraca i time smanjio mogucnost bokserima da mu procitaju tajming i kontriraju ga, a u isto vreme u glavi mi je i cinjenica da lako povredjuje ruke, imao je dosad par povreda tog tipa, tako da me ne bi iznenadilo ni da to ima takodje udela. Sve u svemu, njegov cale i trener, Anatoliy Lomachenko, ga je naucio boksovati na taj nacin. Covek je genije i svojerucno je promenio ukrajinski boks. Kada su videli sta radi sa Lomachenkom, pozvali su ga da vodi olimpijsku reprezentaciju, a ni sam Vasiliy ne zeli trenirati ni sa jednim drugim trenerom, tako da su ga postavili za trenera repke, doneo im je brdo medalja na 2 olimpijade i promenio im stil i nacin treninga. Iz iste generacije poticu i Usyk, Derevyanchenko i Gvozdyk, tako da i njih mozes videti kako koriste iste poteze, pogotovo prvu dvojicu. Koliko znam, Derevyanchenko vise ne trenira sa njima (a mozda se i varam, nije nemoguce) jer zivi u Brooklynu i boksuje pod drugim promoterom, dok oni odrzavaju svoje trening kampove u Oxnardu, Kaliforniji. Takodje, u Oxnardu sa njima trenira i rus Alexander Besputin, koji je izvanredan velter prospekt. Garant postoje i drugi bokseri, drugog porekla, koji to radili/koji to rade, ali mi trenutno ne padaju na pamet. Sve u svemu Lomin cale je taj koji je popularizovao te pokrete.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

ukratko, to bacanje iz kukova je krajnje skolski pristup i u sustini je tacan. naravno sve zavisi od distance, kraca distanca kraci pokret itd. al kao sto rekoh, to je skolski pristup koji lomacenko najverovatnije apsolvirao do neke svoje 10e godine. ovo sto on sad radi je neka 105a dimenzija jer je covek munja nebeska i jedan od najboljih u istoriji sporta pa je tako i njegov stil nedokuciv za 99,9% profi boksera a kamoli za nas koji samo gledamo il rekreativno malo cvakamo... 

 

@pbg12345

Link to comment

jednom sam gledao neki njegov mec (ne secam se tacno koji) na nekom relativno krljavom youtube snimku i ladno istripujem da da su okacili ubrzan video. uzmem stopericu i bukvalno izmerim rundu; kad ono nije ubrzano :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...