Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Ja sam ustao u 6 da gledam, nadjoh neki dobar stream, jeste bio bitan mec, Fury se vratio posle pauze od dve godine (mada je imao dva meca sa prilicno losim protivnicima za zagrevanje), bio je debeo ko prasac (valjda je smrsao 50kg od tada).

Mec je bio prilicno zabavan, sukob stilova, Fury pravi bokser, Wilder ceka da zavrsi jednim udarcem, u dosta situacija je mahao totalno divlje, Fury lepo eskivirao, Fury delovao kao matador u par situacija.

Uglavnom se svi slazu da je Fury dobio na poene, dva puta je uspeo Wilder da ga zakaci ali je oba puta Fury junacki ustao.

Nije lako dobiti na poene sampiona u US, jedna sudija je imao valjda 115-111 za Wildera sto je apsurdno.

 

Link to comment
40 minutes ago, Timmy said:

Mislio sam da je to nesto bitan mec, a ono bez posta na temi. Kad su se oni dripci tukli 5 strana bilo. 

 

Jel boks propo u polularnosti ili je samo na ppp tako? 

 

Amerikanci su privilegovani kada boksuju u SAD. Skoro uvek sudije navlace za njih kada dodju Evropjani tamo za neke bitne pojaseve i bitne borbe.

Druga stvar je da Vilder, koji je tehnicki ocajan borac, drzi neku titulu.

Debeli i pun sala Fjuri ga je skovlovao boksa.

Jeste ga on svojim properelm zamahima oborio ali to vise govori o Fjuriju nego o nekom kvalitetu Vildera.

 

 

Mnogo je korupcije oko boksa vec jako dugo.

Link to comment

Jos jedna kradja, Fury je odrzao Wilderu skolu boksa. Dao sam Wilderu samo 2 runde u kojima je obarao Furyja, mogao bih da razumem da je eventualno uzeo jos 1 rundu maksimum. Iako sam zagrizeni boks fanatik, ove kradje vise ne mogu da se podnesu, zato je boks i tu gde je. Gvozdyk, jos jedan veliki 175lbs potencijal, nokautirao Stevensona u odlicnom mecu, Stevenson je u komi. Iskreno ne volim nikad da cujem ovakve vesti o bokserima, to su strasne vesti, ali mi nimalo nije zao za njega, karma. Doduse ovo nema nikakve veze sa boksom ali je lik radio kao makro i redovno silovao i prebijao maloletne devojke, tako da nisam ni malo tuzan.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Loma kida, i meni najlepsi boks. Pedraza je dobar ali dao sam mu 2 runde, 3 maksimum. S' obzirom da mu je ovo bila prva borba od operacije ramena i povratka sa rehabilitacije, dobro je ispalo, iako je u pojedinim trenutcima bio bez ideje, zbog dobrog Pedrazinog gameplanea. Doduse nije ni mogao da blista kao u prethodnim mecevima jer je Pedraza bio i suvise defanzivan, spoilovao mec i cekao Lomu da mu dodje. Brine me sto skoro nije koristio desni krose jer je tu ruku operisao, nadam se da se rehabilitovao. Moj komentar:

 

Unlike the Davis fight, Pedraza went into this fight with a gameplan, with a great one prehaps. First thing I noticed against Davis was the non existance of any gameplan, he didn't look like himself and never boxed that way before. At the time I was high on Pedraza and I was frustrated because of the way he fought Davis. As most of you, I was expecting Loma to have a much easier fight against him, but this weekend Pedraza had by far the best gameplan of any Loma's opponents. He came tactically prepared and it showed. He was extremely patient and disciplined with his gameplan, taking a step-back every time Loma came in trying to cut the angle on him, so Loma knew better than to force himself to let the punches fly when being out of the position. 
On top of that Loma is coming fresh off of surgery and is in a weight-class too high for him. I felt the same way when I saw Chocolatito against Cuadras at 115lbs.

Edited by Staklena Brada
Link to comment
6 minutes ago, askeladden said:

Pedraza mi je izgledao dosta krupniji od Lome.Kao Lineares vise manje?

Sad samo da pritwgne Garciu da ne bude kao 3G Canelo

Pa da, i jeste bio krupniji. Loma je sitan za 135, njegova sreca sto ima toliko skilla da i pored fizickog hendikepa pobedjuje. Da se boksuje kao u proslosti, gde se merenje odrzavalo na dan meca bio bi taman, medjutim on rehidrira 2-3 lbs-a na dan meca, dok ostali iz te kategorije nabace po 15ak lbsa do meca. Linares je primer, izmeren 147lbs na dan meca protiv Lome.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Ma da.I ta rehidracija omogucava bolju amortizaciju udaraca.Bice zanimljivo sto Hypuju svaki udarac protiv Lome i mislim da ce popiti neku bizare odluku sudija,Fury fazon.Da nije Linearesu ugasio svetlo,daj Boze da ne bi izgubio na poene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...