Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Pozdrav svima, treba mi mala pomoć. Razmišljam da udomim macu, prijateljica pokušava da udomi leglo pa je odvojila jedno mače za mene. E sad, nikad nisam imala ljubimca, strogi roditelji i te priče. Ona mi je davala neke savete šta kupiti mački koja treba da živi u stanu da joj ne bi bilo dosadno. Ali vi na ovoj temi imate mačke već duži period i želela bih da čujem i vaša mišljenja. Gledala sam neke predloge na ovoj stranici, između ostalih: https://www.eponuda.com/oprema-i-dodaci-za-macke-cene pa ako imate neke preporuke šta ste koristili ili ako mislite da je nešto dobar izbor. Mače ima jedno 3 meseca, ženskog je pola i narašće kao prosečna mačka. Hvala vam unapred na odgovorima :)

  • +1 3
Link to comment

Mačke su specifične

često se ne igraju skupocenim igračkama, nego recimo najobičnijom lopticom od alu folije, i slično

Ali svakako kupi jednu, dve mrdalice, da maca može da juri perje na vrhu, to je omiljeno svim mačkama

Od opreme obavezno mačji wc, zha početak, dok je maca mala kupiti otvoreni, dok se navikne na posip, posle toga obavezno zatvoreni, da kuća ne bi bila u haosu. Od posipa za početak, neki malo kvalitetniji, da se lakše privikne, neki silikatni, ili malo jeftiniji gipsani catsan recimo

posuda za hranu, posuda za vodu, koja treba da bude malo udaljena od posude za hranu

I to je to

i srećno

  • +1 5
Link to comment

Tunel u Pepco prodavnici i sitne igračke su super povoljni, a moje mačke oduševljene.

Što se posipa tiče najbolje se pokazao Tommy premium jer se super zgrudvava i prilično neutralriše miris. Cena pristojna.

Kutiju za posip...ima raznih - otvorenih, zatvorenih, kod nas ide ono broj mačaka+1, tako da imamo 2 ot orena i jedam zatvoren i svi su se dobro pokazali. Za nju jedan je dovoljan.

Ne bacaj pare na ležaljke i kućice, na kraju će sama izabrati mesto i kutiju koju nađe u kući.

Za četkanje ima svuda onih grooming rukavica, a ja za presvetlu Matildu koristim četku za kosu koju sam kupila u Alexandar frizer shopu za razmrsivanje kose, svetlo zelena boja. Bila moja sad je njena.

Investiraj u mrežu ako imaš terasu, trixie su ok, imamo ih i na terasi i prozorima.
I ne puštaj mačku na sims da šeta kadtad će pasti sem ako nisi na prizemlju



Послато са SM-A536B помоћу Тапатока

  • +1 3
Link to comment

Protutnjala danas kroz Pepco, i kupila mu ono plastično sa kuglicama, malo se igrao ali nije nešto oduševljen... ništa ne pali kao pecaljka i otvaranje donjih delova regala, kuhinje. Uzela usput novu ogrlicu, bukvalno na kasi. Inače ne nosi ogrlice, stavila mu ... popizdeo samo tako. Morala sam da skinem, ajd tako za svečane prilike ...:D

 

309899281_10227925134424453_8678765563770278878_n.jpg

  • +1 2
  • Wub 3
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...