Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mi smo malo bolje hvala za šapice, ali sporo ide... Presporo.

Imala sam mačku (17) koja je otišla za 5 dana zbog bubrega, odjednom bum tras sve je stiglo u tih 5 dana, i uspavali smo je iako bi sutradan već i sama uginula, ali ovo je tiha jeza.

Hranimo ga na špric, na veterinara je oguglao, više se ni ne buni kad ga stavljamo u transporter... Mukica baš.

Sad više ni ne znam, danas dobio nešto za apetit kroz infuziju i traži a šta god da mu damo, lizne i ostavi. Tantal.

Ima li neko iskustva te vrste s mačkom? Da li mu je oslabio njuh, šta li, nije mi teško da ga hranim kroz špric ali i to mu je trauma.

Eto... Muke i njegove i naše, ali taj pogled "pomozi mi" a mi ne znamo kako...





Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Tužno 8
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pisem ovo da podelim iskustvo oko palijativne nege macaka, verujem da je slicno i sa pasekima, pa mozda nekome znaci.
Pasa je u poslednjoj fazi, terapija ne daje rezultate definitivno, a prilikom poslednje posete veterinaru imao je takvu traumu da nije mogao danima da se od tog stresa oporavi. Od onog finog macka koji daje sapu za uzimanje krvi i nemog trpljenja, u jako losem stanju napravio je haos da su ga jedva savladali da mu stave onu ludacku kosulju da bi mogli da izvade krv. Ujedao, grebao, drao se... Dopizdilo mu vise. Rezultati naravno losi.
I tu smo odlucili da vise ne idemo kod veta jer ne zelimo da ga mrcvarimo i stresiramo, a i nema efekta. Uzeli nesto terapije za kod kuce, muz je zdr. radnik pa moze da mu daje injekcije subkutalno, uspevamo nekako i tablete, i hranimo ga recovery aid hranom na spric jer ne moze da jede.
Iako trazi... Sta god da donesemo, pomirise i ode.
Onda smo sklonili transporter, tako se smirio polako, posle veta je kunjao 3 dana, sad spava, prede, mazi se i nek zivi tako mirno dok ne bude ono sto je neizbezno.
Premisljali smo se i uz veliku grizu savesti tako odlucili.
Sam vet je rekao da nema svrhe, rezultati su sve gori, a mi vise nemamo srca da ga mucimo.
Koliko ce to trajati ne znam, jos uvek se ne krije i ne zavlaci, ali se sklonio sam na trosed u dnevnoj i to mu je baza. Proseta, pije vodu, piski (van peska al jbg), i tako...


Ako primetite tu promenu, da stetilisani macak urinira van peska, to je siguran znak da se nesto desava. Mi smo mislili isprva da to radi zbog Matilde, ali nije.

Eto... Borimo se i volimo, smrsali smo ali uspevamo da se popnemo i skocimo sa troseda
IMG-20220517-WA0002.jpg

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

  • Tužno 19
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...