Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

7 hours ago, djeneralche said:

Cemu sluzi usisavanje? Za dlake? Ako je za to mi koristimo valjak za skupljanje dlaka iz ikea-e, svakih par dana ga protrljamo i to je to.

samo test, pošto voli da se juri oko usisivača

Link to comment
Cemu sluzi usisavanje? Za dlake? Ako je za to mi koristimo valjak za skupljanje dlaka iz ikea-e, svakih par dana ga protrljamo i to je to.
Pa više je fora jer se mačke obično plaše' a ova se igra i sviđa joj se. Ako pri tom skupimo i koju dlaku super, inače ima češagiju

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment

Јел се десило некоме да мачак престане потпуно да користи песак у кући? Мој мачак очигледно обавља потребу негде напољу. Чак ми се чини да сам научио када тражи да изађе поради себе јер тада доста панично мијауче, обично негде око 5 ујутру. 

 

При томе, овај престанак коришћења песка се некако поклапа са временом када сам приметио да су престали да га млате комшијски мачори, а истовремено је до мене доспео глас о жалбама које комшиница две куће удаљена има на начин на који се Бехемот опходио према њеној мачки у терању. Наиме, по свему судећи, наведна мачка је, између осталог, остала бремена.

Link to comment
21 hours ago, Hamlet Strašni said:

Јел се десило некоме да мачак престане потпуно да користи песак у кући? Мој мачак очигледно обавља потребу негде напољу. Чак ми се чини да сам научио када тражи да изађе поради себе јер тада доста панично мијауче, обично негде око 5 ујутру. 

 

При томе, овај престанак коришћења песка се некако поклапа са временом када сам приметио да су престали да га млате комшијски мачори, а истовремено је до мене доспео глас о жалбама које комшиница две куће удаљена има на начин на који се Бехемот опходио према њеној мачки у терању. Наиме, по свему судећи, наведна мачка је, између осталог, остала бремена.

 

Mackovi na taj nacin obelezavaju teritoriju. Ako je macak dominantan ostavice "tragove" na otvorenom svuda po svojoj teritoriji dajuci do znanja drugima ko je gazda, ako nije dominantan onda ce sakrivati, zakopavati (recimo u pesak u kuci). Moguce je da se tvoj macak odnedavno izborio da bude glavni baja u kraju pa se sada bahati, dok ne naidje neki jaci od njega.

Razmisli o sterilizaciji jer ume bas gadno da bude kad se mackovi pobiju za primat - kad ti se pocne vracati kuci sav izranjavan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...