Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

2 minutes ago, Yzerman said:

E da... Mačor non stop "mesi" prednjim šapama kada ga mazimo i sl. Neko mi je rekao da to radi jer je kao mače rano odvoken od majke. Da li je to tačno ili to rade sve mačke?

 

i moj pas (2.5 god. ) sisa svoj krevet, kad je bio mali, i isto to radi sa sapama. a nije rano odvojen od majke... raspitivala sam se ali uvek dobijem razlicit odgovor. ma neka je njima samo lepo :)

Link to comment
E da... Mačor non stop "mesi" prednjim šapama kada ga mazimo i sl. Neko mi je rekao da to radi jer je kao mače rano odvoken od majke. Da li je to tačno ili to rade sve mačke?
Rade sve mačke, čak i velike. Tako iskazuju sigurnost, masirale su mamu dok su sisale. Kačio sam video moje matore kako mesi. Znači, maca je hepi :). I kada ti pokaže stomak, to je vrhunac sigurnosti
Link to comment

Yep, rade to sve macke, razlika je u detaljima kandzama, naime mace koje su prerano odvojene od majke ne znaju da ih uvuku pa uz masazu dobijes i bockanje...  

Link to comment

rada jer su naučile kao mačići da kada mese mamu ona pusti mleko, dakle kada nama to rade to je znak da trebamo da im damo da jedu, nego da li je bezbedno davati im sladoled :happy:, znam da kod pasa treba biti umeren jer nemaju dovoljno insulina, kako mačke stoje po tom pitanju

Link to comment

Ako je tacno ono sto sam procitala (sto znaci treba proveriti informaciju), macke, za razliku od pasa, nemaju receptore za slatko i apsolutno je nepotrebno i stetno davati im bilo sta sa secerom. To sto sa slascu lize sladoled, to je zbog mlecne masti, a ne secera. Čokoladu ni slučajno, čak ni u sladoledu. Mimija su prethodni vlasnici hranili svim i svacim, pa prosjaci kad vidi da jedem sladoled. Dam mu mrvu ako je od vanile, velicine nokta na malom prstu, to je dovoljno da zadovolji radoznalost. 

Edited by halloween
Link to comment

je l je neko imao problem možda da mačka neće da prihvati novo mače u kući?

 

u pitanju je dečak i jak je umiljat, ali ga mačka (stara nepune 2 god) već više od mesec i po dana stalno ga napada i to hoće da ga udari i kandžama, ne samo šapom

 

čitao sam svašta po netu ali reko' da vidim da li neko ima konkretno iskustvo

 

Link to comment
5 hours ago, copkillah said:

je l je neko imao problem možda da mačka neće da prihvati novo mače u kući?

 

 

 

Racunaj da je to najnormalnije za pocetak navikavanja. Frktanje moze da traje mesecima, i dosta zavisi od ukucana - sto budes vise zajednickih aktivnosti imao sa obe macke, to ce se brze ... hm ... ne sprijateljiti ali podnositi.

 

Imao sam takvih x situacija, na kraju sve legne na mesto.

Link to comment

Bilo bi kul da je samo frktanje, nego ga udara i to vadi kandže. Jednom nismo pazili i zveknula ga je po njuškici i ostao mu je ožiljak. Dobra stvar je to što se mali ne potresa mnogo, plaši je se, ali je i dalje radoznao i ne zazire baš uvek. A i tad kad mu je malo raskrvarila njuškicu, on je bio uplašen cele tri sekunde, čim sam ga uzeo bio je super.

 

A što se tiče teritorijalnosti, mi čuvamo jednu mačku s vremena na vreme i naša mačka ju je prihvatila vrlo lako i brzo, bilo je frktanja i malo fajta na početku ali sada kada god dođe ta mačka (trenutno je kod nas), sve bude okej. Prihvatila ju je posle mnogo manje vremena koje je ona tu provodila, a mališa je tu vremenski duže i ništa.

 

Pokušavaćemo malo više i onu foru da ga mazimo nekom čarapom ili krpom i posle da tu čarapu ili krpu dajemo velikoj mački.

 

Hvala svakako, kontamo da će kad-tad doći na svoje, nego sam mislio da će to ići malo brže.

Link to comment

 

 

 

A što se tiče teritorijalnosti, mi čuvamo jednu mačku s vremena na vreme i naša mačka ju je prihvatila vrlo lako i brzo, bilo je frktanja i malo fajta na početku ali sada kada god dođe ta mačka (trenutno je kod nas), sve bude okej. Prihvatila ju je posle mnogo manje vremena koje je ona tu provodila, a mališa je tu vremenski duže i ništa.

 

 

 

Može biti da joj druga mačka ne smeta, jer je shvatila da je ona tu samo privremeno, pa je i dalje ona sama gospodar kuće.

 

Pisala sam davno kako je stara dama Minnie dočekala mog Mitu - nikako se nisu sprijateljili, ni posle tri godine. (Tj. ona ga nije prihvatila, nije ni bio problem u Miti) Nemam neki savet, mada ima nade za tvoju macu ako barem nekog drugog podnosi, Minnie nije baš nikog.

(Posle ~dve godine je malo oladila sa neprijateljstvom, najverovatnije zbog starenja (ima sad 17) a i zato što je Mita svrljao po komšiluku pa nije tražio od nje previše komunikacije, kao na početku. (Kada bi ga izlemala pošteno).

Prošle godine je Mita nastradao i ona je posle toga ~progledala, tačno se videlo da joj je laknulo od kako je ponovo sama.)

 

 

 

Link to comment
On 25.6.2019. at 9:27, Yzerman said:

Pre par nedelja sam iz susednog dvorišta, koje dele kafana i prodavnica, čuo mjaukanje. Odem da vidim šta se dešava, kad ono mačka! Mi nemamo u dvorištu ljubimca već dve godine, od kad je pas otišao na onaj svet. Pokažem ja mački rukom kuda da se popne i pređe kod mene u dvorište i posle par minuta je ukapirala. Dao sam joj hranu i vode, malo pomazio... U lošem stanju je bila, infekcija očiju, mršava... I da skratim priču, sad je kod nas! I ispade da je mačor. Rasterao je mačke iz komšiluka, koje su prisvojile moje dvorište i opušteno prolazile do restorana po hranu. Sad je on gospodar dvorišta. Jako je zahvalan, dobija hranu i vodu i maženje od svih ukućana. Ne puštamo ga unutra, a ni ne pokušava da uđe. Infekciju očiju smo mu skoro izlečili.

 

Zanima me da li imate neki savet u vezi sa njim? Ja sam se navikao sad na njega, nikad mačku nisam imao i oduševljen sa koliko je pametna životinja. Dođem s posla, sedim u hladovini i pratim šta radi... :)

Macke su super. Ako ste u mogucnosti odradite vakcinacije i pustite ga unutra za vreme zime ili mu sredite nesto da moze da se zavuce negde gde je toplije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...