Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

namami je viskas kesicom sa hranom

moja potpuno odlepi na to, mozda ce i ta tvoja :)

 

 

ona dodje da jede tj dajem joj hranu izdvojeno od drugih na vislje mesto i gde moze na miru da jede od psa ali je jako isprepadana i preplasena a ne smem da je diram/mazim i pripitomljavam jer ce pas posle jos vise da je maltretira..njih dvoje su u najvecem mogucem ratu,ma haos..elem,cim joj se pridje ona bezi,mozda bih i mogla da je uhvatim kada jede ali se bojim da ce umreti od straha koliko je isprepadana ili da ce me izgrebati...a posle jos trauma od transportera...ja bih najvise volela kad bih je sedirala..da joj umrvim nesto u hranu?

Link to comment

Mozes da probas da umrvis nesto u hranu ali ne garantujem uspeh, generalno odmah osete da ima jos nesto u hrani. Ne znam da li mozda da probas da joj postavis hranu u transporteru pa je tako nekako namamis?

Link to comment

Ja sam prosao kroz to :)

 

Namamili smo je u kucu da klopa i na kvarno zatvorili vrata. Posle sam je nekako uhvatio cebetom. Onda je ubacena u nosiljku i sat-dva kasnije sterilisana jer smo zakazali prethodno vece. Tamo gde je sterilisana redovno imaju posla sa divljim mackama ali su mi rekli da sa takvom budalom nikad nisu imali posla pa ne verujem da je tvoja gora :) Trebalo ih je cetvorica da je savladaju  :cry:

 

Post-op je najproblematicniji momenat jer ne sme da izlazi napolje nekoliko dana. Meni se nasla prijateljica koja je imala slobodnu sobu da je sacuva par dana jer bi kod mene bilo uzasno problematicno pored druga dva macora. Dok je bila zatvorena kod prijateljice (2-3 dana) nije htela ni hranu ni vodu i zato smo je pustili malo ranije nego sto smo planirali. Cim je pustena na svoju teritoriju kod svog momka dosla je sebi. Razglavila se od jela posle manje od deset minuta i odmah je ponovo pocela sa ulazenjem u kucu bez previse nepoverljivosti. Samo se prvih desetak minuta prestravljena sakrila iza kreveta ali ju je momcina brzo opustio.

 

Danas je cak i dosta pitomija nego sto je tada bila jer sad cesto spava i na krevetu pored nas. Jedino pipanje nikako ne dolazi u obzir :)

 

edit: ako se mami na hranu mora da se koristi minimalna kolicina jer ne smeju da jedu 12 sati pred operaciju. koliko znam cak je i voda problematicna. Znaju veterinari ali obavezno napomeni da koriste konce koji se sami razgradjuju da ne bi morala da ide i na skidanje konaca.

 

edit 2: pre pokusaja hvatanja obavezno je zatvori negde za slucaj da je ne uhvatis iz prve. Posle moze da bude samo jos teze 

 

edit 3: kad je zatvoris u nosiljku pokri nosiljku cebetom jer ces joj tako smanjiti stres. Mi smo ovu moju tako i odneli.

Edited by katamaran
Link to comment

aham..hvala katamaran..znaci cebetom,dobra ideja...ih bre ta tvoja je super pitoma ako spava pored vas,ove moje su  u dvoristu,ful on seoske,dvorisne macke plus ova sto je divlja..

 

to cu sledece nedelje,u sredu idem po tranportere,sterilisacu 4 macke,ove ostale tri su ok za hvatanje one se cak i maze..kaze vet da je sve besplatno jer dobija donacije od nekih zelenih,kaze to im je prioritet

Link to comment

Danas je cak i dosta pitomija nego sto je tada bila jer sad cesto spava i na krevetu pored nas. Jedino pipanje nikako ne dolazi u obzir :)

 

covece, potpuno suprotno od ove moje, ne odvaja se od mene, pogotovo kad spava, zalepi se ko zvaka

Link to comment

Ovi moji su slobodnjaci a opisanu zensku su negde nasli i doveli kuci. Uz njih je krenula da ulazi na klopu i vlo brzo se zaljubila u TA pec ali nikako nismo smeli da zatvaramo vrata. Pretproslu zimu smo presedeli uz odskrinuta ulazna vrata jer dileja dobije nervni napad ako nekako i uspemo da je zatvorimo. Tek poslednjih par meseci se dovoljno pripitomila da opusteno spava u kuci dok su vrata zatvorena. Cak i sada cesto ima tripove da uzasno pazi da je slucajno ne zatvorimo. Bar posle ne drami nego mirno legne da spava :)

Edited by katamaran
Link to comment

Napada nas neki maciji psihopata  :cry:

 

Vec desetak dana redovno stize i mlati se sa moja dva macora pa zbrise. Prvo se mlatio sa mladjim koji je opet uspeo da padne sa krova i zezne nogu (posle 7 dana jos se nije bas 100% oporavio) pa je sad poceo redovno da dobija batine od starijeg ali ga to ni najmanje ne sprecava da nas poseti 2-3 puta dnevno. Poslednjih dana dodje oko jedan i pobegne kad dobije batine pa se vrati oko 3 na reprizu.

 

Jednu noc su ovi moji spavali u kuci a ovaj dosao do ispod prozora i arlauknuo ko zver. Cak je i ovaj moj stariji muzjak koji je u principu alfa zbrisao pod krevet  :lolol:

 

Mislio sam da dolazi iz dvorista pored gde je ovaj moj mladji bio izgubljen al luidak dolazi sa neke vece udaljenosti. Cesto mi dolazi prijateljica cija je macka do pre neki dan bila u teranju al valjda nije mogla preko odece da donese miris. Njena macka je sterilisana pre nekih 7 dana a ovaj psiho ne odustaje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...