Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Da ne gusim sa detaljima ali vratio se u ovo dvoriste pored mog i uglavnom je u "svom" podrumu dok nocu izlazi da arlauce. Do veceras sam bio skloniji misljenju da je trazio pomoc jer realno nije imao mogucnost da se vrati ali sad ipak mislim da je februar tu umesao prste. Konacno sam se snasao za neke dve daske preko kojih bi ipak nekako mogao da se uspentra na krov i vrati kuci ali mi se cini da je on ipak zainteresovaniji za nesto sa kontra strane. Moguce da ima neka macka u teranju u toj zgradi sa druge strane pa da oseca nju. Kazu da mogu da namirisu zenku na 3 kilometra.Nocas smo se cak petnestak minuta gledali u dvoristu (samo se bio zavukao u neki ogradjeni deo tog dvorista) Gleda u mene i dere se ko kreten. Kad sam cuo koliko je njegovo dranje jezivo glasno skapirao sam da nemam vremena za gubljenje. Nije u redu ni prema ljudima koji to slusaju da se prica prolongira. Sutra cu da pokusam da iskukam kljuc od podruma na malo duze i uz malo srece imam prilicno dobre sanse da ga uhvatim. Sve mi zavisi od tog kljuca jer je uglavnom tamo dok napolju nema teorije da ga uhvatim. Kada ga uhvatim i on i njegov stariji drugar (otac?) idu na sterilizaciju... Uvek sam imao odbojnost prema toj ideji ali mora. Ovaj stariji je mnogo laksi za kontrolu jer je 100% pitom al je i on mucenik erotski uzbudjen 24/7 i samo maltretira svoju proletos sterilisanu zenku (treci clan nase vesele druzine)Neko je ovde jednom pisao kako je u isto vreme sterilisao dva muzjaka. Seca li se neko ko je to bio?Zanima me koliko dana ce morati da budu zatvoreni u kuci dok ne zarastu ranice? Kontam da su ipak mnogo manje problematicni nego zenke pa samim tim bi i period sedenja u kuci trebalo da bude kraci. To ce biti vrlo problematicno jer su nauceni da slobodno izlaze ceo dan i noc ali u poredjenju sa ovim mukama to je nista.Eventualno ako se ovaj u narednih par sati vrati preko onih dasaka mozda i odustanem od sterilizacije ali sam 99% prelomio.

Link to comment

Ja drzim fige svaki dan da cu procitati da si ga uhvatio, potpuno razumem tvoju frustraciju.Za sterilizaciju ne brini, macori se oporave za dan. Kao kod svake operacije moraju da gladuju 12 sati zbog anestezije pre zahvata i posle zahvata jos par sati, to je jedini problem sto kukaju za hranom. Postoperativno ako je moguce treba ih drzati u transporterima ili ih bar obezbediti negde gde ne mogu da se povrede jer kad se probude iz anestezije potpuno su dezorijentisani par sati a naravno nece da miruju. Licno bih ti preporucila da ne odustajes od sterilizacije jer svaka sterilisana macka/macor znaci manje napustenih i nastradalih macica :)

Link to comment

Za nocas imam jako dobar plan al mi je neophodno da dobijem kljuc od podruma na vece i eventualno noc ako bude potrebno. Za sterilizaciju sam u principu sredio ali moram da najavim u ponedeljak za sredu. Ako ga sa bozjom pomocu uhvatim nocas ni slucajno ne sme da bude pustan napolje pre sterilizacije jer ne smem sebi da dozvolim rizik da se mali vrati u podrum posle svih muka.On izgleda svake noci nesto posle ponoci izlazi u dvoriste i krece da arlauce. Ideja za nocas mi je da se dogovorim sa jednim jako finim covekom iz tog dvorista koji voli zivotinje da mi javi cim krene da mjauce al da ne izlazi da ga ne bi uplasio i oterao nazad u podrum. Ako uspem kao sinoc da upadnem u dvoriste dok se on dernja i udjem u podrum kad on 100% nije tu mogu da zatvorim jednu jezivu prostoriju punu krsa gde ga je maltene nemoguce naci. Ako ga posle nateram u podrum i onemogucim ga da udje u onu prostoriju ne bi trebalo da bude preveliki problem uhvatiti ga jer su ostale prostorije relativno rasciscene. Nadam se da ne baksuziram sto pricam unapred al nadam se da ce mi ovi dati kljuc od podruma i da cu uspeti nesto.Moja prijateljica insistira da on pre operacije bude zatvoren kod nje u nekoj sobici nekoliko dana. Tu je dodatni problem sto ona ima macku koja je trenutno u teranju :isuse: Cak postoji teoretska mogucnost da je moj macor poludeo zbog njene macke jer je njena zgrada pedesetak metara u tom pravcu gde se dernja. I njena macka bi trabalo da ide uskoro na sterilizaciju tako da postoji mogucnost da im se zakaze isti dan a da ih tih nekoliko dana ranije pustimo da bludnice kod nje u stanu.Ovaj ce nocas opet bezati od mene a ja ga jurim da ga odvedem kod zenske :)Ova zena bi htela i post-op da budu kod nje par dana al mi je zbog njih lepse da budu ipak kod kuce. Bice sigurno muka jer su oni slobodnjaci naviknuti da izlaze kad hoce al cemo dva tri dana nekako izgurati. Proletos nam se zenka cetiri dana odmarala pre pustanja a kod njih je daleko ozbiljnija operacija.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam samo jednom kod drugarice u stanu prisustvovala pokusaju parenja macaka i ne bih to nikome preporucila, zvuci kao zurka u paklu.Postoperativna muka je samo tih desetak sati dok ih potpuno ne pusti anestezija jer nece da miruju a potpuno su nestabilni (imas na youtube snimaka kako se macke ponasaju posle anestezije), i zato je najbolje ako je moguce da to vreme provedu u transporteru kako bi izbegao povrede. Izgledaju uzasno taj prvi dan, ali vec sutra su potpuno funkcionalni i normalni, za to ne moras da brines.Drzim fige i za veceras :)

Link to comment

Potvrđujem za post op. U transporteru prvih par sati ili čak i duže, onda neka se polako otetura da popije malo vode (hranu skloniti, nema jela do sutra, ovo je jako važno!)Još nešto. Neki veterinari daju anesteziju bez pripreme, tj. bez sedativa koji, kao kod ljudi, služi za opuštanje pred davanje anestezije. Treba to izbegavati, i pitati veterinara kako daje anesteziju, sa ili bez pripreme, i tražiti pripremu.Sutra sve normalno.

Link to comment

Hvala puno na savetima.Nimalo nisam iznenadjen sto se situacija po pravilu ponovo zakomplikovala. Zena sa kljucem dolazi izmedju 4 i 6 pa cu tek tada videti da li cu ga dobiti dok ljudi u stanu iznad veceras prave zurku. Prvobitni plan definitivno otpada za nocas ali cu probati da uletim cim dobijem kljuc pa mozda budem imao srece.Ova moja prijateljica ponovo odlaze sterilizaciju svoje macke pa samim tim nista ni od orgija.edit: u moru komplikacija jedan momenat koji malo budi nadu. Na dasci koju sam sinoc postavio u dnu dvorista tragovi sapica. Na nesto vise od pola metra su jasni uz jos jedan moguci na nesto vise od metra. Moguce da je probao pa odustao a moguce i da se uspentrao (ne smem vise ni da se nadam)

Edited by katamaran
Link to comment

Bice cudo ako ja prezivim ovu pricu...Jutros sam na mestu gde je sinoc arlaukao nasao gomilu svetlo zutog praha :ph34r: (barem nije bio jarko zuti)Tolko idem po tom dvoristu da bih sigurno primetio ranije da je bilo tu al ovo je nesto sveze. Ogromna opasnost da je ...To sam pocistio i ispolivao sa gomilom vode i na kraju zakopao pepelom. Od jutros sam u frci jer ga od sinoc nisam video. Tek pre nekih pola sata smo na nekoj terasi videli macku koja je isti on. Ne mogu da se zakunem po pomrcini i na udaljenosti od dvadesetak metara ali sam skoro siguran da je bio on.Od moje ideje sa ostavljanjem kljuca preko noci nema nista jer vlasnik podruma apsolutno nema nameru da mi to dopusti. Moram da postujem njegovu odluku i da se udaram nogama u dupe sto me uopste pusta u nekom trenutku. Danas mi se jos iznervirao i zapretio da ce da zatvori prozor i bas ga briga za macku.Pustio me je veceras kolko da udjem i zatvorim onu prokletu prostoriju punu krsa. Ovo napolju je skoro sigurno bio moj macak i lako cu u toku veceri videti da li se pojavljuje u dvoristu. Bar to bi mi bila velika stvar jer ako ne moze tu da udje relativno brzo bih mogao da ga ulovim ako u nekom trenutku upadnem zajedno sa njim. Prvi sledeci put kad ga vidim u podrumu moram da ga zatvorim i cekam kljuc makar cekao dva dana.Ovde cu na drvo da zalepim obavestenje da cinim sve sto je ljudski moguce da ga uhvatim i sterilisem pa se toplo nadam da ce to spreciti pojavljivanje nove gomile praha :ph34r: Unapred molim da ne bude komentarisanja odluke ovog coveka da me ne pusti. Njegovo puno pravo na to i ne smem nista da mu zamerim. Samo mi fali da slucajno naleti na internetu na to pa da mi se dodatno zagovna situacija. Cest pristup podrumu necu imati i moram da se snadjem nekako u ovakvoj situaciji...edit: u teoriji mogu da donesem macku ove zene u transporteru i da pokusam da je upotrebim kao mamac. Ako je stvarno u teranju (valjda ova zena zna da proceni jer je visegodisnja mackarka) verovatno bi nasrtao na transporter. Mozda bi cak i toliko poludeo da bih uspeo da ga uhvatim pored.edit 2: ni od te price nema nista... Sad cu da viidim da je istrlja nekom krpom pa cu nocas ti krpu postaviti na vrh ove daske i mozda ga to natera na krov.

Edited by katamaran
Link to comment
Pustio me je veceras kolko da udjem i zatvorim onu prokletu prostoriju punu krsa.
Tolko sam je dobro zatvorio da je kreten od macke u toku noci pojeo klopu koju sam ostavio u toj prostoriji i usput izlazio napolje. Danas vidim da su neke rupe na vratima gde je nekad bilo staklo vece nego sto sam mislio pa sam to na brzinu okrpio novinama i selotejpom. Moze da pokida u roku od sekund al postoji nada da ce pomisliti da je cvrsto pa nece ni pokusati. U svakom slucaju skoro sigurno nije ni prolazio kroz te rupe nego ispod vrata. Tek sam danas video koliki je prostor od dna vrata do poda. Stavio sam tu neko cebe i neke cigle al nisam ubedjen da ce ga spreciti da prodje ako se bas zainati.Veceras cu ga sacekati da budem siguran da je u podrumu pa ga zatvaram sa spoljne strane i sedim vala do ujutro. Imam dogovor da ce me opet pozvati oko pola deset pa hocu bar da budem 100% siguran da je unutra. Organizovacu vise pomagaca da sto brze pretrazim jer opet pojma nemam kolko cu uopste vremena dobiti sutra. Danas sam dobio jako kratko al sam bar koliko toliko izolovao onaj uzas od prostorije.Kad ga uhvatim licno cu ga ustrojitigledam sad neke slike dok je bio ovde i ne verujem koliko je podivljao za sedam dana bez kontakta sa nama. Sa hranom i svakodnevnim druzenjem bih ga vremenom verovatno i nagovorio da mi pridje ali bi to sigurno potrajalo.Vec dve noci stavljam neku dasku gde bi mogao da se popne na krov i sam dodje kuci. Nocas cu probati da je stavim pod manjim nagibom ali ce mu trebati nesto veci skok sa kraja daske (oko metar) da se dokopa krova. Ove dve noci je mogao da ode skroz do krova ali je bila pod uglom od nekih 80 stepeni. Nocas ce biti na nekih 60 pa mozda to pomogne Edited by katamaran
Link to comment

Tri puta pogadjajte ko lezi na stolici pored mene :)Jedva...Sad treba da ga drzim u kuci do srede pa sterilizacija. Drugi macor mi malo glumi idiota ali bice razdvojeni i nadam se da ce se skrasiti. Koliko ja znam kad budu sterilisani obojica ne bi trebalo da se vise svadjaju.edit: pretpostavljam da nije cest slucaj da se debela macorcina vrati jos podgojenija posle dve nedelje van kuce.Ono sto sam pisao da smo dojurili "njega" preko puta u onaj podrum ispostavice se da je bila skroz druga macka. Neverovatno slicna njemu dosla na 5 metara od njegovog podruma i mjauce. Toliko slicna da nas dvoje vlasnika i komsija koji zna moje macke nismo provalili da nije on. Meni je bio malo cudan al sam se istripovao da se nije malo promenio od dijete. Na kraju sam nabavio kljuc od tog drugog podruma i saterao tu macku ali nisam dovoljno dobro zatvorio prozor pa mi je pobegla na ulicu i nestala :cry:Na kraju sam istampao neke plakate i nadao se da ce se sam vratiti tamo a ovaj na kraju nije ni izlazio.Srecom je i ta druga macka uhvacena pre dva dana :) Ona je mucenica povredila nogu i sva se ofucala dok se ovaj moj vraca podgojen. Jako mi je drago da je i ta druga macka ok jer bi me dusa bolela da joj se nesto desilo. Odmah sam znao da je kucna izgubljena jer se divlje ne ofucaju tako. Ta je bila sterilisana i cipovana.Ovaj moj akrep lezi pored mene i ne drami al je malo apatican. Neki zlikovci mu upali na petosobnu gajbu (frisko prosirena za jos jednu sobu) i odvukli ga u neku gde mora da deli prostor sa nekim dosadnim ljudima i jos dve macke :)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...