Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Не знам шта прави већу галаму, ветар или мачке.Синоћ сам мислио да је некаква грмљавина, уме то понекад уз снег, премда јако ретко. А онда сам чуо и њавркање и сконтао да је журка на лименом крову над терасом.Ем се Јохана носи са бар петорицом швалера, ем ова два њена сина њаврчу и траже шта би они могли да кресну. Малопре су успели да избију цепаницу којом се подрумски прозор држао отворен, па госпоја ми, кад је сишла да наложи, није могла да их истера док није узмакла мало уз степенице. Било их је 5-7 у подруму... Јохана и мухарем.

Link to comment

@ JozoFora je u tome sto ne moze da se vrati tako da ne znam da li je tamo po sopstveno izboru... Na krov ne moze da se popne jer je visoko dok ka ulici ne sme da ide. Da ja znam da je on tamo po svom izboru pravo mu budi al ovako....On je u principu pripitomljen i spava redovno u kuci. Ulazi i izlazi na sopstveni zahtev kao i druge dve moje macke. Jedino nikad nije bio preterani ljubitelj direktnog kontakta sa ljudima. Tu sam napravio veliku gresku sto sam pustio da prvih par meseci zivota provede na krovu uz redovno hranjenje umesto da sam ga odmah skinuo dole i navikao na ljude.Sad smo bili opet u podrumu po danu i mnogo se bolje vidi ali ga nismo nasli. Ili nije bio unutra ili je provalio neki bolji stek od one kade. I sinoc vise od pola sata posle drugog vidjanja nikako nisam uspevao da ga nadjem.Razmisljam da probam da mu napravim mogucnost da se sam vrati u donjem delu tog dvorista. Tu je neki zid od nekih 5 metara i razmisljam sta bih mogao. Pretpostavljam da bih na Vilinim vodama (relativno su mi blizu) mogao da iskopam neku motku al ne znam koliko mora da bude debela da bi ovaj ukapirao da moze preko nje da se popenje. Pretpostavljam da bi debljina neke motke za ves bila dovoljna? Kod mene u dvoristu jedan od nacina za penjanje na krov im je neka tuja koja nije mnogo deblja od toga ali tuja ima grane...Eventualno negde kad bih iskopao bas debeli konopac. Nesto kao onaj sto smo se pentrali na fizickom. U farbari preko puta nista deblje od mog malog prsta.

Link to comment

Cisto da malko pojasnim situaciju. Crtano touchpadom btwplan.pngOvo gde je p je ogromna zgrada u cijem se podrumu stekuje i par previsokih kuca u nastavku. Tek bi na tom zidicu u dnu dvorista nekako mogao da mu omogucim da se popne. Trenutno ni tu ne moze jer je ravan i visok 4-5 metara. Cujem da imaju neke fosne u komsiluku pa cu videti da stavim jednu al to prvo moram da pitam ove ljude za dozvolu.

Edited by katamaran
Link to comment

Izvinjavam se na trecem postu za redom al moram i na ovo da odgovorim

Sad je več i diskutabilno šta je za njega "kuća", tvoja gajba ili ta petosobna.
Kod mene u kuci je u toplom i ima svu slobodu da izadje kad pozeli da se vrati kad pozeli. Sto se hrane tice hrani se bolje nego mnogi ljudi jer pored kvalitetne hrane koju mu ja kupujem komisinica mi redovno donosi ostatke iz hotela u kojem radi tako da cesto jede bifteke, bele vesalice i slicno. Ima cak i drustvo jer pored njega imam jos jednog macora i njegovu majku.Malo mi je tesko da poverujem da bi pored toga svesno izabrao memljivi podrum. Da se on meni ne vraca iz dvorista iza mog u koje redovno idu znao bih da je njegov izbor ali iz ovoga nema mogucnost da se vrati.Sto se tice bezanja i sakrivanja od mene to je potpuno normalno ponasanje za macku koja se nasla u cudu na nepoznatoj teritoriji i koja nema mogucnost da se vrati na svoju, Ljudima koji zive iznad tog podruma je jednom tu usla skroz kucna macka i jedva su je izvukli jer se krila i nije se odazivala.
Link to comment

Aha, a ja nisam iz tvog posta ukapirao da ona ne može da se vrati, to jest da nema kuda, mislio sam da luduje.Moje kuče isto kopa ispod ograde i beži iz dvorišta, iako ima hranu, vodu, veterinara... sve uslove kod mene. Izgleda da im je u prirodi da ne rezumeju šta sve činimo za njih. :DZajebano je uloviti je sada kada je prepadnuta, nemam nikakav pametan savet, samo mogu da ti poželim sreću. :(

Link to comment

Kada bih samo jedan dan imao pristup podrumu u svakom trenutku uhvatio bih ga bez problema. Ili bar kada bih upao sa nekim malo spretnijim od dosadasnjih pomagaca. Al problem je sto nikad ne znam kada ce me pustiti i onda na brzaka skupljam ekipu.Pre dva dana mi je dva puta bezao ispod ruke dok je bio zatvoren sa nama u podrumu. Da komsija nije insistirao da prekinemo za to vece uhvatio bih ga sigurno jer je bilo samo pitanje vremena.... Tacno cu da uhvatim jedan dan da presedim tamo sa nekom primitivnom zamkom (kutija, stap i kanap) i da ga uhvatim kad krene da jede. Ne mogu vise psihicki da izdrzim ovu zajebanciju. Koliko vidim uglavnom relativno brzo izadje da klopa posle ostavljanja hrane pa mozda ne bih ni morao dugo da sedim.Neki savet sa neta je da u takvoj situaciji ista osoba nosi hranu svaki dan u isto vreme pa da se polako izgradi poverenje al mi se cini da bi taj medod potrajao. Uvek je bio budala i sad je verovatno dodatno postao divljak za onih 7 dana van teritorije i bilo kakvog kontakta sa nama.edit: ovako nesto samo sto cu ja ici na aktivaciju kanapomhttp://www.youtube.com/watch?v=CyWgvLV63GAOvaj moj ce sigurno biti mnogo obazriviji ali koliko voli da jede valjda ce da nasedne.

Edited by katamaran
Link to comment

pricao mi je poznanik koji je imao slican problem da je pobegulju uhvatio uz pomoc mreze (nesto tipa onog sto smo ranije kacili ovde da se stavlja na prozore i terasu da ne bi zlikovci skakali gde ne treba). kaze da je pokusao sa tim kutijama i lavorima, ali da bi mace, svaki put kad bi prislo klopi, zazdilo cim bi pocelo da pada drvce. navodno je uz mrezu lakse jer ne proizvodi nikakav zvuk i ne unosi mu strah.ako sam dobro shvatila, dva kraja mreze zakacis za nesto cvrsto, a druga dva kraja za nesto pokretljivo, da padne na njega kad se priblizi. pitacu za jos detalja ako ti bude delovalo korisno.

Link to comment

Hvala puno. Razmisljao sam i ja o tome i bas sam hteo da guglam metode hvatanja.Jos jedna nova ideja mi je da sa onog zida spustim neka dva uvezana carsava (ako mi dozvole naravno) i da se nadam da ce ih provaliti. Vidim da postoji neki catnip sprej pa bih probao da ih naprskam time. Uglavnom malisa jako brzo izadje da jede ali debelo pazi da nema nikog okolo. Ja sam sinoc cekao 5-10 minuta u blizini i nije se pojavio. Dodjem 10 minuta kasnije mali pojeo skoro sve.Glavna nada kod hvatanja mi je to sto je malisa izuzetno alav kad je klopa u pitanju :)Iskukacu valjda jednom kljuc od podruma na malo duze jer je 90% vremena unutra i samo je pitanje vremena kad ga zateknem tamo.

Edited by katamaran
Link to comment

Dobicu nervni slom od cele price...Komsija mi se vec treci dan ne javlja da me pusti u podrum a ja sve gledam da ja ne zovem da ne ispadne da gusim. Danas sam taman hteo da ga zovem kad mi ulece jedan klinac i kaze da ga je video u dvoristu. Ja krenem sa nadom da ce pobeci u podrum i onda da iskukam kljuc pa da ne izlazim dok ga ne uhvatim al ovaj moj kreten pobegne u drugi podrum na skroz drugom kraju tog dvorista :isuse:Kazu mi ljudi da je celu noc juce kukao :cry: Ja sam nekoliko puta isao i ni traga ni glasa. Cak mi je ovo prvi put posle vise dana da sam ga ja uopste video (ako ne racunam nasa dva bliska susreta u podrumu)Bar sam dobio dozvolu da mu napravim nesto da moze da se popne na onaj zid od 5 metara u dnu dvorista.

Edited by katamaran
Link to comment
došao je nažalost taj momenat da moram da kažem da poklanjamo Tošu :(preselili smo se u drugi stan na kraju grada, što znači da je mačak zadnje dve nedelje konstantno sam kod kuće od 08.30h ujutru do 19-20h. to nije dobro za životinju, žao mi ga je. na stranu što je od kupatila počeo da pravi kreativni haos izražavajući protest. ali oboje radimo po dva posla i ne isplati nam se u pola dana da dolazimo skroz na kraj grada, nego kad sve završimo pa onda.elem, najradije bih ga poklonio nekom od vas. oglasiću ovo i u adekvatnoj temi. ipak sam učinio dobro delo, spasao sam ga kad je imao 100grama i plakao kao beba na ulici. sad govedo ima preko 3 kile i ugojio se ko žena u trudnoći.najnovija slika je kako grof spava...444.jpg
Samo da bampujem ovaj post jer je ostao zatrpan na drugoj strani zbog moje muke.
Link to comment
Dobicu nervni slom od cele price...Komsija mi se vec treci dan ne javlja da me pusti u podrum a ja sve gledam da ja ne zovem da ne ispadne da gusim. Danas sam taman hteo da ga zovem kad mi ulece jedan klinac i kaze da ga je video u dvoristu. Ja krenem sa nadom da ce pobeci u podrum i onda da iskukam kljuc pa da ne izlazim dok ga ne uhvatim al ovaj moj kreten pobegne u drugi podrum na skroz drugom kraju tog dvorista :isuse:Kazu mi ljudi da je celu noc juce kukao :cry: Ja sam nekoliko puta isao i ni traga ni glasa. Cak mi je ovo prvi put posle vise dana da sam ga ja uopste video (ako ne racunam nasa dva bliska susreta u podrumu)Bar sam dobio dozvolu da mu napravim nesto da moze da se popne na onaj zid od 5 metara u dnu dvorista.
i posle ja nisam dobar kandidat za vlasnika mačka? :D
Link to comment

najljubaznije molim da me postedite posalice jer mi nije do smeha. Danas me je komsija pozvao i rekao da je povredjen u dvoristu. Posle nekog vremena nam je pobegao ka ulici i umesto da krene ka svom dvoristu pobegao preko vrlo prometne ulice. Srecom nije nastradao i pobeze u neki podrum. Sad cekam na ulici da dojurim ko vec tu zivi. Vise necu da gusim sa ovom pricom al molim da se suzdrzite od saljenja...

Link to comment

Ja se uopšte nisam šalio, samo vidim da se žališ da nemaš adekvatnog pomagača.Da si iz Kragujevca,budi siguran da bih došao i pomogao ti, potpuno razumem kako ti je, čitavog života se borim sa mačkama i kučićima.

Link to comment

hvalz puno i izvini. Pomagaci su me dedinitovno sjebali... Danima je bio skoro sve vreme u podrjmu ovamoali divni komsija cuva kljuc kao da je prasina od zlata dole. Sad sam ga blokirao u podrumu preko puta i cekam. Telefon nema registrovan na tom broju a komsije ne znaju ljude koji tu iznajmljuju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...