Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

ne bi trebalo. dobijaju dijareju od kravljeg mleka i generalno nema potrebe za time.što se silikonskog peska tiče, pa, to je jedna večita polemika među mačkarima, silikon ili glina. mi smo silikon napustili, imam intuiciju da je za mace ipak bolji pesak koji u većoj meri podseća na prirodni. higijenski, oba peska imaju svoje prednosti...silikonski ne ostavlja rezidualnu prašinu, ali kuglice lete po kući jer ih mačke prenesu u šapama, nehtice. što se mirisa tiče, silikonac ne miriše uopšte dok ne dostigne tačku zasićenja, a onda zasmrdi užasno, mada nema potrebe da se čeka ta tačka. ovaj naš pesak malo smrducne pred kraj ciklusa i to je to...kad razmislim dobro o svim faktorima, čini mi se da je silikonski bolji za kuće sa jednom mačkom, i to iz finansijskih i higijenskih razloga, a da su ove druge vrste podesnije za multimačja domaćinstva.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

lubo, tvoj macak popije decilitar i po na dan? :o au sada cu da se brinem, moj macak od 5 i po godina pije toliko malo vode, dzaba sto mu stalno sipam svezu vodu i sto ima svoj metalni canak za vodu u sudoperi jer tako najvise voli da je pije, a ovo o bubrezima, ma veceras cu da kupim prolom vodu, secam se kada si to davno napisala da je dobro za macore i kreten lenji uvek zaboravim a prethodni moj voljeni macak sijamac je stradao bas od uremije a imao je samo 7 godina, uh

Link to comment

ma to je meni cudo, kako moj macak moze da zivi a meni se cini da ne pije vodu uopste, mada i ja tupim, ko zna koliko pije vode iz posude u sudoperi jer mu je tu uvek sveza voda a meni je sudopera uvek cista i prazna

Link to comment
hvala ti lubo na korisnim savetima, a i svima ostalima na lepim rečima :)maca je ženkica i ne znam još kako će se zvati. ono što znam je da neće izlaziti napolje, barem ne dok sam u ovom stanu. srećom terasa mi je zatvorena pa ne moram da brinem.sterilizacija joj je obezbeđena kad napuni 6 meseci.jedva čekam da stigne :)
joj, izvinjavam se mladoj dami, nekako sam utripovala da je macor. divno, bice jos ludja! ja bih ipak i njoj davala prolom, iako zenke imaju manje problema sa uremijom. zaboravila sam jos jednu stvar koja moze da bude super korisna, a uzivaju sve macke koje znam. nakaci se na radijator, skida se navlaka za pranje, a kad zakunta u tome, zaboravim da postoji.lezeljka_za_macke_4320.jpgi nemoj mleko, ni slucajno. mozda kasnije, oko sest-sedam meseci malo jogurta, ali zaista nije neophodno. i nemoj da brines za ovo sto pominjem povracanje, macke cesce bljuvaju zbog dlake. ima neka zajebancija u obliku krema koju mozes da das da lizne, kao olaksava izbacivanje dlake, ali ovaj moj kao govno da sam mu dala. doduse, on je specifican slucaj, jedina macka koju znam da nece da jede nista drugo sem macije hrane, bilo u granulama, bilo u konzervi.
e ako nisam znao :)jelse daje mackama mleko?
pa zdravo :heart:
lubo, tvoj macak popije decilitar i po na dan? :o au sada cu da se brinem, moj macak od 5 i po godina pije toliko malo vode, dzaba sto mu stalno sipam svezu vodu i sto ima svoj metalni canak za vodu u sudoperi jer tako najvise voli da je pije, a ovo o bubrezima, ma veceras cu da kupim prolom vodu, secam se kada si to davno napisala da je dobro za macore i kreten lenji uvek zaboravim a prethodni moj voljeni macak sijamac je stradao bas od uremije a imao je samo 7 godina, uh
ne bas decilitar, ali tu negde. on bas pije vodu, jedan veterinar mi je rekao da je mozda zato sto ne jede drugu hranu sem macece, ali nece, sta da mu radim.a vidis, senka suprotno. ko ce ih znati.maman koja brine o hordama macaka u vrcinu (sad smo na 12 komada, nadam se da je to to) daje svima izvorsku vodu sa avale i piju kao da je tecno meso u pitanju. bas pre neki dan sipam jednoj turi mladjih klopu, kad se tri njih guraju oko cinije sa vodom, ni ne gledaju konzervu.
Link to comment
zaboravila sam jos jednu stvar koja moze da bude super korisna, a uzivaju sve macke koje znam. nakaci se na radijator, skida se navlaka za pranje, a kad zakunta u tome, zaboravim da postoji.
haha mi to imamo improvizovano, od sušilice za veš i starog Dormeo jastuka.
Link to comment
zaboravila sam jos jednu stvar koja moze da bude super korisna, a uzivaju sve macke koje znam. nakaci se na radijator, skida se navlaka za pranje, a kad zakunta u tome, zaboravim da postoji.lezeljka_za_macke_4320.jpg
na žalost moja lujka ne uživa. upravo sam bacila pare na tu trixi ležaljku , a ona je obilazi u širokom luku. čak neće ni da legne na omiljeni radijator ako je na njemu ležaljka. a toliko je mekano i udobno da dođe meni da se uglavimi inače ima neki problem sa svim stvarima kupljenim za nju. kao da namerno neće da ih koristi. tako je bilo sa korpom, a neće ni grebalicu da pipne. urnisala je kauč, a grebalicu sam okačila na kauč i ne zanima je :mad:nisam imala pojma to za prolom vodu, moraću da probam Edited by Alis
Link to comment

U vezi pijenja vode.Ja sam mislila da moja mačka ne pije vodu, već da smo malo srkne iz činijice ili iz sudopere, sve dok nisam videla scenu u WC-u, tj. pijenje vode iz wc šolje. Posle sam provalila da mu je to redovna aktivnost, pa otada redovno spuštamo poklopac. Jedno vreme je besneo zbog toga, tako što je kidao sve prostirke u kupatilu, pa je odustao.Tada sam pomislila da će se prikloniti činiji za vodu, ali avaj, prešaltovao se na pijenje vode iz prljavih sudova. Naročito voli ako je neka šerpa ili tiganj napunjena vodom i da je sadržaj bio zagoreo, pa se to lagano otapa.Strahota.Kontejner i đubrište mu je u genima :Dedit: Na radijator je dovoljno staviti neki stari peškirić, sve fensi naprave koje se prodaju po pet centrima nisu interesantne.

Edited by Arkadija
Link to comment

to sa peskirom na radijatoru sam prvo probala. al ne vredi, ova hoće da uvali dupe direktno na vruće. dosadilo mi da je gledam kako se drži za radijator kao za poslednji balvan posle potopa. mislila sam ležaljka će biti primamljiva zbog udobnosti, ali joka što se vode tiče, moja pije sa slavine u kupatilu, i ponekad iz prljavih sudova kad me nema da joj odvrnem česmu. tek je u poslednje vreme počela malo i iz posude

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...