Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

mi smo imali problem sa travom jer je izvlačio zajedno sa korenom iz one kupovne posudice, i sve se zajedno raspalo i rasulo svuda, pritom ta trava je užasno mirisala.ali sada kad više nema napolju da jede, trebalo bi da uzmem, ali ću semenke pa da zasadim u saksiju. jel imate neke preporuke za zalivanje, zemlju, na koju dubinu da stavim semenke i slično. (nemojte se smejati, ubijam 3-4 biljke godišnje, ali ne odustajem)

Link to comment
činiju za vodu i hranu nikako plastičnu, i zbog prevrtanja, a naš mačak je dobio i gljivice ili šta već od toga. preporučujem keramičke, od metalne se malo tripovao, možda je video svoj odraz...
Kako se dobiju gljivice od toga, sta ste otkrili?Moj vec godinama jede iz plasticnih posuda koje donesem iz aviona, redovno ih perem i to je sve. Vodu ionako vise lize u lavabou i kadi ili sa sape, slaba vajda od bilo kakve cinije :)Sto se tice grebanja, kod mog najbolje radi najobicnij karton. Imao je neku pravu ali je na kraju koristio samo za sakrivanje, tj dok nije postao deb'o i pocela da mu viri guza ;D
Link to comment
Kako se dobiju gljivice od toga, sta ste otkrili?Moj vec godinama jede iz plasticnih posuda koje donesem iz aviona, redovno ih perem i to je sve. Vodu ionako vise lize u lavabou i kadi ili sa sape, slaba vajda od bilo kakve cinije :)
ispod brade je gubio dlaku i imao neke crne tačkice ili je to bila krasta koja se krunila. možda sam čak i ovde pisala i stavljala slike. veterinar je tad bio u velikom haosu i, iako je uzeo uzorak i odneo u veterinarski, nikad nije preuzeo ili javio nam rezultate. u međuvremenu me je neko iz pet šopa pitao "a iz kakve činije pije/jede?" i kad sam rekla da je plastična, rečeno mi je da to može da bude uzrok. kad smo mu doneli keramičku, povuklo se i dlaka je izrasla ubrzo. nemam pojma, možda je slučajnost. možda je bila neka reakcija na sterilizaciju, možda na neku prljavštinu u koju se uvaljao ispod automobila. ali povuklo se, što je najvažnije.ali čudno se ponaša sa činijama za vodu svakako. dok je bila plastična, umeo je da isprosipa sve i igra fudbal po stanu sa njom. sad isto roka po keramičkoj, što ume užasno da iritira u 4 noću kad krene. sad, da li to radi jer hoće hranu, ili drugu vodu ili prosto hoće da stvori da stvori iluziju tekuće vode, ne znam. verovatno sve od toga. sreća pa redovno i ekstenzivno pije iz naših dlanova u lavabou, tako da je činija tu tek da nas odmeni. btw, počela sam da mu sipam filtriranu vodu, ludilo koliko se taloga vezivalo za činiju za samo 2-3 dana (lagano pranje ne pomaže, samo žica). Edited by tazza
Link to comment
mi smo imali problem sa travom jer je izvlačio zajedno sa korenom iz one kupovne posudice, i sve se zajedno raspalo i rasulo svuda, pritom ta trava je užasno mirisala.ali sada kad više nema napolju da jede, trebalo bi da uzmem, ali ću semenke pa da zasadim u saksiju. jel imate neke preporuke za zalivanje, zemlju, na koju dubinu da stavim semenke i slično. (nemojte se smejati, ubijam 3-4 biljke godišnje, ali ne odustajem)
Na deklaraciji za Trixie mačju travu koju sam jednom kupila pisalo je da je cca 85% ječam. Ostatak je podloga u kojoj raste. Tako možeš zasejati samo ječam. Moja ex cimerka nije htela trixie ali je zato urnisala pelcer hibiskusa. Ako kupuješ gotovu smešu, ne moraš odjednom sve da posadiš da ne bude previše. Veoma umereno koristi vodu, nakvasi tj. ne "zalivaj" da ne istrunu. Edited by halloween
Link to comment

mojih pet centi, zasnovanih na uskoro desetogodisnjem zajednickom zivotu sa dzindzer kidom. iako neka mogu da se smatraju femkanjem i foliranjem, nikad nije bio bolestan, a veterinara je video samo kad je sterilisan (ako je u stanu, sto pre to bolje, sedam meseci je ovaj bio star) i za redovne vakcine.- prolom voda: prva sam tvrdila da je to foliranje i mamipara, ali svi macori koji su sterilisani a za koje znam, a to je bar 20ak, imali su problema sa bubrezima, urinotraktom, neki se nazalost zavrsavali i tragicno. dzeronimo je jedan od pet macora za koje znam da oduvek piju prolom i nijedan nikada nije imao nikakav problem sa tim bolestinama. naravno da pije vodu iz cesme, i iz prljavih sudova, kad ga ne vidim, nista nije savrseno. a posto popije litar i po proloma za oko deset dana, ni trosak nije preveliki.- silikonski pesak: kesa kosta od 500-700 dinara i traje tri (leti) ili cetiri (zimi) nedelje. ne smrdi nista, govna se vade lopaticom, divno se zabavlja kad juri kuglice po kuci, za razliku od mene koja uvek stanem na to. za jednu macku, ako je kutija za pesak unutra, idealno resenje.- zelenis za grickanje: macja trava, aloe vera, zito, jecam. od pocetka mu turaj pod nos da gricka, nece posle jesti cvece i sve one divne biljke koje teraju na povracanje pa ujutru zagazis u bljuzgu.- mreza na prozore ili terasu: zavisi od velicine, kosta izmedju 10 i 20 eura, ali obezbedjuje miran san.- grebalica: ova se pokazala kao najvoljenija, ne znam zasto. od prvog dana, i nikad nista nije grebao od namestaja, sem jednog kauca, ali imam teoriju da je to zato sto zna da ga ja mrzim i jedva cekam da ga se resim. kauc, naravno.404114plu.jpg

Link to comment

hvala ti lubo na korisnim savetima, a i svima ostalima na lepim rečima :)maca je ženkica i ne znam još kako će se zvati. ono što znam je da neće izlaziti napolje, barem ne dok sam u ovom stanu. srećom terasa mi je zatvorena pa ne moram da brinem. sterilizacija joj je obezbeđena kad napuni 6 meseci.jedva čekam da stigne :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...