Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

ali ne mora da znaci da ce deca da im budu ridja. doduse kod ovih nasih macaka to niko nikad ne zna, prosle godine na izlozbi neka cica koja je dovela one main coon pricala da joj se samo dva puta desilo da su macici bili isih boja ili kombinacija boja kao roditelji.
politikin zabavnik kaze da mora tako da bude angry.gif ne, bez sve sale politikin zabavnik mi je glavni izvor informacija po ovom pitanju. mrzi me da guglam :(
Link to comment

ne sporim politikin zabavnik, daleko bilo, sta sve nisam naucila iz njega! nego me to za dzindzere oduvek zanimalo, pa kopala i kopala i kazu geneticari da (ko i kod ljudi) mora da postoji x hromozom koji nosi ridj gen, pa posto bate imaju dva iksa, cesce je kod njih, nego kod seka koje imaju i y.ova teta je pricala da je kod domacih macaka skoro nemoguce utvrditi sta ce biti u leglu - jedino ako mama ima ridju saru, moze da se ocekuje da ce bar jedno mace biti ridje, ali kod rasnih, moze da se proba planiranje, ali da to vec prelazi u mengele igrariju i da pravi odgajivaci to ne rade.

Link to comment
ne sporim politikin zabavnik, daleko bilo, sta sve nisam naucila iz njega! nego me to za dzindzere oduvek zanimalo, pa kopala i kopala i kazu geneticari da (ko i kod ljudi) mora da postoji x hromozom koji nosi ridj gen, pa posto bate imaju dva iksa, cesce je kod njih, nego kod seka koje imaju i y.ova teta je pricala da je kod domacih macaka skoro nemoguce utvrditi sta ce biti u leglu - jedino ako mama ima ridju saru, moze da se ocekuje da ce bar jedno mace biti ridje, ali kod rasnih, moze da se proba planiranje, ali da to vec prelazi u mengele igrariju i da pravi odgajivaci to ne rade.
meni je vet rekao manje-vise isto: ako je tata ridj i ako je mama ridja (bas ridja) onda se ocekuje da ce najveci deo legla (THE BROOD!) biti ridj. tako da cu se igrati ostrva dr. moroa the katz edition.
Link to comment
ukoliko jos neko ima dvoumljenje vezano za kastraciju macora koji izlaze napolje....evo vam razlog vise da to uradite
Ja čuo da se kastrirani mačori neretko vraćaju sa povredama anusa ako bivaju pušteni. It's not natural? Yeah right.
Link to comment

nikad kastracija.moj mačak nije zaista moj, mi samo delimo životni prostor. ja sam preuzeo na sebe da mu obezbedim klopu i krov nad glavom, i eventualno veterinara kad mu se desi nešto zajebanije (dakle, ne za svaku sitnicu). i to je to. on ima neograničenu slobodu kretanja (osim kuhinje) po gajbi, izlazi i ulazi kad hoće. za ostalo nek se snalazi sam.ja da ga lišim jedne od najbitnijih stvari u životu, nema teorije. čak iako znam da će mu to možda (maybe, just maybe) produžiti život.

chombe1.jpgšta je, jel igra mečka?

Link to comment

moja dva brata kastrirana se ponašaju isto posle operacije. možda su čak nemirniji nego ranije, tj. više se igraju i tuku.poslednjih par dana počeli su malo više da spavaju u dužim vremenskim intervalima - 5h dubokog sna u cugu kada ih možeš i za rep podići a da se ne probude.i dalje se pale na komšinicu al više ne zapišavaju kauč.

Edited by maheem
Link to comment

Vratia se :cry:post-325-13388447794881.jpg... i kao sto se vidi, dere se, sve po starom. Dva kila mrsaviji. Nestao desetog maja. Ovakvu mesavinu tonova nisam cuo ni od jedne macke u zivotu.

Link to comment

Danas ponovo isao do blokova da ga trazim, veceras razgovarali ja i gospodja o njegovoj verovatnoj sudbini, setali praznom pijacom, nije mi se dalo da se oprostim od njega. Vratimo se mi kuci, zena izadje na terasu da pusi&kefenise - odjednom se stara maca Zivka uznemirila, krenula cudno da mjauce - i ovaj bilmez se pojavio na krovu kao sablast. Dere se i pusta najcudnije grlene zvuke vec skoro sat vremena :wub:Mrsav, broje mu se rebra, garav, prljav, gladan, bez buva (ampule izgleda odlicno rade) i bez ijedne rane na telu. Maca Zivka je blago receno popizdela.

Link to comment
ludak. ko zna sta mu se izdesavalo. nemoj da te mrzi da ga vet pogleda ipak.
Deluje izgladnelo, a ako je nesto moglo da mu propadne to su eventualno bubrezi (u slucaju da je dugo bio sakriven negde u prvo vreme bez hrane i vode). Pozvacu veterinara, mada mi ovako na prvi pogled deluje da je sve ok.Prede, mazi se vrlo strasno, nisam video srecniju macku u zivotu. Kao da se ni sam nije nadao da ce da naleti na nas stan:) tako se ponasa. Uh jbt kako sam srecan Edited by CowBoy
Link to comment

Ma kad ga nema, ne mozes a da ne mislis na najgore:) nije ga bilo dvadeset i sest dana, ko zna sta je sve doziveo i preziveo. U svakom slucaju nikad ne reci nikad:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...