Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ali zato ih ne zanima nista zbunasto i iglasto. Ove godine ima mnogo manje loma na terasi, od kada su razne nezne cvetice zamenili asparagusi, orlovi nokti, ruzmarini, letnji jasmin i ostale malo zilavije i neprijatnije biljke.

Link to comment

Moguće, lale, zumbule, narcise, carke krune, ljiljane i ostale lukovice vole. Prošle godine sam uzela pelcer orlovih noktiju sa ogromnog stabla-askurđela na uglu Kajmakčalanske i Branka Krsmanovića. Napreduje odlično, ali je još u saksiji. Da li je preživela ona puzavica na tvojoj terasi (kačio si sliku)?

Edited by halloween
Link to comment
Da li je preživela ona puzavica na tvojoj terasi (kačio si sliku)?
Pa to behu orlovi nokti. Odlicno, iz okrsaja sa zimom izasli su podebelog i ojacanog stabla, dva vrha puzavice su se osusila u duzini od oko 10cm, sve ispod toga funkcionise besprekorno. Evo sada cvetaju.
Link to comment

Ih, orlovi nokti prežive zlatiborsku zimu (doduše nevoljno, otac zaboravio da unese unutra, ali ne da se noktić). Meni je ono sa slike delovalo kao neka puzavica sa bobičastim plodom... mislila sam da sam ekspert za prepoznavanje.Ontopik: Mik se nije vratio? Živ je sigurno, samo mu je dosadilo da živi u stanu.

Edited by halloween
Link to comment
Jbt, ja večeras prvo došao ovamo, sa "any news" pogledom..
Sanjao ga u par navrata kako se vratio, zena ga sanjala nocas ponovo, te smo odsetali na jedino mesto koje jos nismo obisli - kraj u kome se rodio (blok 65). To je otprilike cetrdeset minuta pesice od nas, sto za macku nije velika razdaljina.Iskreno, nisam isao da ga nadjem vec da sebi stavim tacku na ovo mucenje. Nemam utisak da sam stavio tacku, jbg. Bas mi se onako blentav uvukao pod kozu.Dakle, ako neko spazi po Zemunu ili NBG skitnicu prosecnog izgleda (ima zaista mnogo slicnih macaka, slike sam postovao nekoliko puta) koja se odaziva na Mik, Mile ili Dobrishko neka mi javi na pm. Osobeni znaci su: kastriran, crna flekica na gornjem nepcu (ne moze se omasit ako zine, a dere se cesto) i ako se bas dobro zagleda po jedna sicusna crna tackica na belim prednjim nogama.edit: :isuse: tek sad ukapirao da sam ovo stavio na 'macke' a ne na 'nestale ljubimce'. Ako moderaciju ne mrzi, neka isprebacuje. Edited by CowBoy
Link to comment

da li je neko uspeo da spasi namestaj od unistenja od macaka koje su navikle da to rade. zena unela neke dve stare tapacirane stolice nije sto su skupe nego su stvarno lepe, a i ja sam meblirao neke koje sam nasao pored kante za djubar i super su. ali zavrsice u ritama kako su ih odmah zaskocile da ostre kandze. kupio sam onaj trixie spraj ali kad sam procitao small print sta je unutra, neka grozna hemija, ne usudjujem se da naprskam posto ce ovi lizati svoje sapice i onda ce se verovatno potrovati. jel ima neki pametan savet sta da im radimo?

Link to comment

imam ja, zalepi montaznu traku (onu koja je lepljiva sa obe strane) tamo gde vole da grebu, toliko ce se smoriti od toga da, kada skines traku (drzi je poduze, nedelju, dve) mozda nece ni hteti da grebu. macke se uzasavaju lepljivih stvari.inace Trixie je jako velika firma i ozbiljna firma sa ogromnom bazom kupaca i sumnjam da bi stavljala opasne materije u proizvode.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...