Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ja ko budala svako malo navratim ovamo da vidim ima li novosti sa CowBoyem.. I svaki "new post" me obraduje, kao, možda je dobra vest, pa se svi raduju :(
+1bas me nasekirao Mik, ko da znam macku.a meni je bilo jako neprijatno da jednu od nasih macaka pustam u dvoriste u Zahumskoj, ali to je bila njena sudbina: ili to ili tuzan pogled. a zasto je imala tuzan pogled...zato sto je, onako sitna i vrljava, imala silnu zelju da ide napolje da se mlati. sakupi oko sebe pet zivotinja duplo vecih od sebe, i bije se sa njima, odjednom ili pojedinacno, sve dok ih ne otera. kada bih je uvlacio unutra, frktala je i nervirala se, kao, pusti me da ostanem napolju da se bijem jos malo, nisam dovoljno krvi prolila. probdeo sam ne jednu noc cekajuci je da se vrati.gotovi su ti dani, sada smo na spratu i moze samo da gleda kroz mrezu sta se radi napolju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Nisam jedini. Malo, malo, pa gvirnem da li ima novosti.Mladjeg macana kada nema par sati, tokom večeri, mene odmah hvata nervoza. Izadjem u dvorište. Odšetam do kapije, osmatram ulicu kao manijak.Na kraju ga tiho zovnem.Obično se pojavi ubrzo. Udje u kuću, smesti se u krilo. Čim se malo pomerim, počinje da me ujeda.Odjednom skače, odlazi do ulaznih vrata i udara šapom ključ, dok ga ne pustim napolje.

Link to comment

E a ja se ne javljam da ne davim. Mislim, znam da smo svi ovde mackari, ali me ova situacija tako cudno puca da me je blam da delim sa ljudima. Pa me Patty Lee malo utesila, jer imam iidenticnu mesavinu osecanja.Kako god, juce pricam sa zenom i zakljucujemo da je citava stvar cudna i onespokojavajuca. Dok je pravio sranja po kuci (kuhinja se riba svaki dan jer se on penje na nju, promenili smo raspored sitnijih stvari po kuci tako da ne moze nista da obori, zrtvovali privatnost stare maca-Zivke koja je pizdela od kretena svakih pola sata jer je skakao na nju i hteo da se igra, drao se po kuci stalno, razmazen etc.) dakle dok je pravio sranja - dao bih ga prvom mackoljupcu koji bi ga uzeo i bio bih presrecan.Sada imam takvu rupu u grudima (znam da zvuci pateticno ali jbg, tako je) i sve vreme se trudim da shvatim zasto. Prvo, nestao je na bizaran nacin - ranije bi uvek visio po okolnim krovovima i bio na vidiku. Tog jutra je jednostavno u zemlju propao. Nije ni jeo puno (a on ne staje dok ne isprazni ciniju). Prvi dan smo ga cekali, drugi dan sam bio skoro sasvim miran (jbg, macak je, snaci ce se, snalazio se i pre nego sto smo ga nasli etc.) Od treceg dana nestanka na ovamo zaista sam poceo da patim. Interesantna stvar: kada smo se selili u ovaj stan, jako mi se svideo pogled sa terase na krovove:) - od pre par dana, ne prija mi pogled nikako (okacicu fotku krovova kad uzmognem). Gubitak, jednom recju.Zakljucak - mislim da ova vrsta patnje dolazi iz milion otvorenih scenarija: da li je ziv ili se sada negde raspada (stalno imam slike). Ako je ziv, da li je dobro - ako je mrtav, da li se mucio. I tako na svakih sat vremena.Hvala na podrsci u svakom slucaju:) @Arbaiteman: i to je moguce, mozda ga je neki impuls odvukao ka novobeogradskim blokovima. Verovatno nikada necu saznati.edit: mada, kod nas je bio zaista srecan. Ovo je jedna od skorijih fotki:post-325-1337251523096.jpg

Edited by CowBoy
Link to comment

Meni svi govore da je okrutno što imam mačku u stanu i ne dozvoljavam joj de izlazi napolje (sem kad padne kroz prozor, o čemu sam već pisala),jer mačka je biće koje mora da skita, da ima teritoriju i sl....I sad dok čitam Cowboyeve muke, prosto mi dođe drago, što mi je mačka zatočena na drugom spratu. Kad mi je uginula prethodna mačka u svojoj 17 godini, nisam se sastavila sa sobom 15 dana. Za pokojnom babom nisam žalila toliko.

Link to comment

Iz istog razloga ja više nemam mačke. Živim u prizemlju, tako da uvek mogu da izlaze napolje. Ako ih ne puštam, postanu depresivne, bukvalno. A ako izlaze, uvek postoji šansa da se jednom neće vratiti, taj stres više ne mogu da podnesem.Ovaj Mik je isti moj poslednji mačak. :wub: / :( On se iz jedne skitnje vratio sa ranom na stomaku, pa smo ga lečili i izlečili, a kad je stao na noge, izašao je i više se nije vratio. Tri dana sam ga tražio po kraju, ali sve vreme sam imao osećaj da ga više neću videti.

Link to comment
Meni svi govore da je okrutno što imam mačku u stanu i ne dozvoljavam joj de izlazi napolje (sem kad padne kroz prozor, o čemu sam već pisala),jer mačka je biće koje mora da skita, da ima teritoriju i sl....
Ma lupaju, pusti ih. Mački relativno lako možeš da napraviš odgovarajuć prostor da se navikne i bude 100% indoors životinja. Kad joj je dosadno i ima višak energije - nađeš pola sata i poigraš se sa njom. Ta škola mišljenja po kojoj nijedna mačka jednostavno ne može da podnese ako ne cunja po okolini, sve kao pati iznutra, ode u depresiju i alkoholizam, šta li... uvek mi je zvučalo besmisleno.385631_421797084505375_100000252625131_1544830_1595868013_n.jpg536806_421796927838724_100000252625131_1544829_1940250119_n.jpg400192_332874976730920_100000252625131_1282499_151990438_n.jpg
Link to comment

macki treba da se oseca sigurno i da ima hrane i zdravstvenu negu i da ne bude blizu tockova automobila. stan je za macku super, a ideja da macka treba da skita napolju je jednako validna kao i ona da mora da se pari bar jednom. ne osudjujem one koji ih pustaju, ali kucne macke zive duze i spasene su od ambijenta koji nije prirodno njihov. u macjim genima nema automobila i sadista koji ih sutiraju i truju i one od toga ne umeju da beze.

Link to comment
macki treba da se oseca sigurno i da ima hrane i zdravstvenu negu i da ne bude blizu tockova automobila. stan je za macku super, a ideja da macka treba da skita napolju je jednako validna kao i ona da mora da se pari bar jednom. ne osudjujem one koji ih pustaju, ali kucne macke zive duze i spasene su od ambijenta koji nije prirodno njihov. u macjim genima nema automobila i sadista koji ih sutiraju i truju i one od toga ne umeju da beze.
Sve ok. Ja sam Mika kastrirao (teska srca) bas zbog ovakve eventualije - da ga hormoni ne bi vukli u opasnost. Jbg, nisam mogao da ga drzim u stanu koji ima veliku terasu i izlaz na krov celog leta. Imao je tuzan pogled i to mi je bilo dovoljno da ga pustam.Macka Zivka (13 godina) vrlo kulturno proseta terasom, popne se na krov, uziva neko vreme u pogledu i mirno se vrati u stan da jede&odspava. Ne znam, sve je do macke.
Link to comment
Jbg, nisam mogao da ga drzim u stanu koji ima veliku terasu i izlaz na krov celog leta. Imao je tuzan pogled i to mi je bilo dovoljno da ga pustam.
ma kapiram, citao si da sam svoju pustao u dvoriste. mi mackari smo poslusni kao roboti i radimo ono sto nam macke zapovede, nema druge.samo, eto, pokusavam da doprinesem promeni svesti mackara koji budu ucili od nas.
Link to comment
400192_332874976730920_100000252625131_1282499_151990438_n.jpg
Voli cveće nenormalno, i ljuti se kad ga skloniš. A karakter joj jeste u skladu sa potpisom...
Meni se čini da mačke vole cveće više nego ljudi. Posmatram ih tokom proleća i leta u cvetnjaku, vidim kad dođu samo da bi pomirisale cveće, pa opet odu nekud pažljivo gazeći između leja da ne bi nešto polomile*, kebaju insekte što im dođe kao neki snek, a tu im je nakon svega idealni šareni hlad u kome mogu da dremucnu dok ih uspavljuje radio FM "Pčele i skakavci".

volim i pse, ali oni ulaze u cveće isključivo da bi se usrali&upišali ili polomili nešto, te deluju budalasto naspram mačaka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...