Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

2 hours ago, djeneralche said:

Glavom i brkovima, one and only. Par dana je kod nas a kao da je tu oduvek. 

 

odomaćio se.

sad tiho, da mu ne smetate dok spava. zvaće vas kad mu zatrebate. :)

Link to comment

genijalna fora :D onom svom jednookom nikada nisam sekao kandze jer se rita i grebe kao blesav a slutim da kada bih ovo pokusao da bi toliko gadno arlaukao da bi me odmah prosla volja :D tako da kandze sredjuje tzv. macjim manikirom, bilans za 10 godina: u macjoj mladosti kozna fotelja i dvosed otisli na djubre, u macjim srednjim godinama bilans samo jedna fotelja od eko koze otisla na djubre + dekoracije na stokovima vrata u stanu :D ali sta cu kada sam njegov covek a on bio uvek umiljat kao ovaj koncic sarin tj djeneralcetov a bogme iste fore ocito imaju. ma to neka macja sekta :D

Edited by Pontijak
Link to comment

I pored skraćivanja kandži, meni je uništio malu fotelju i tapacirani naslon stolice. Da sam na vreme razmišljala, mogla sam da ih spasim- dvostrano lepljiva selotejp traka na mestima koja pikira ga je odvratila. Kasno sam primenila- kad su oštećenja već bila vidljiva. Doduše, dobila sam ih na poklon, tako da sam ga pustila da se na miru izigra. Uz to, čini mi se da na početku nije šljivio 2% šta mu pričam, tek kasnije je počeo da me konstatuje i bude poslušan.  Mimi tako mene izaziva na igru- kao grebe i gleda me, a kad skočim prema njemu, odleti kao iz federa da je izbačen.

Nokte mu sečem od početka, samo mislim da ipak ne treba ovim grickalicama za ljudske nokte, imaju posebne ergonomske makazice za mačje kandže. Dozvoli da mu uzmem šapu, ali bojažljivo " vodi računa kako mi seckaš nokte, posebno sam osetljiv". Najžalije mu je noktiju na palčevima prednjih šapa. Mora brzo da se radi, ko je početnik najbolje samo vrhove da im skrati, pa posle kad se izveštite malo  dublje secite. 

Kad mu dosadi, privije se i krije glavu u moju šaku da me umilostivi da ga pustim ( i dam poslasticu na kraju, naravno).

Edited by halloween
Link to comment

mačkari, treba savet!

od kad sam ostala bez mačića, izlazim iz opsesivne faze i vraćam se normali:happy:

 

Mačka sad izlazi napolje, šta da joj stavim kao zaštitu protiv buva? 

Kraj ih je prepun, i psi navukli uprkos advantiksu

sledeće nedelje ću da zovem one iz beo stana da mi napraše celu kuću, sa psima ću da se snađem, ionako su zreli za trimovanje, ali ne znam šta ću sa mačkom

Nju nisam ni pokušala da okupam, slutim da bi to bio karambol sa mnogo krvi, moje.

Dozvoljava da je češljam, ali ne mogu svaki dan to da radim, dok su deca bila ovde moralo se, sad mi treba neko elegantnije rešenje, al efikasno.

 

što se kandzi tiče, dobra ideja ovo sa kutijom:D

Cicmi i mačićima sekla drugarica , operativka, koja ima neutvrđen broj mačaka, sa malima bilo lako, cap-cap i gotovo, ali ja nisam mogla da držim Cic,  postoji neki zahvat za kožu vrata takav da se mačka skroz šokira i možeš da joj radiš šta hoćeš, ali izgleda fuj

Link to comment

O da, taj zahvat izgleda uzasno. Moj komsija vet, ocas posla uhvati macku, tako da ona ne reaguje uopste na bocke, merenje temperature, nista. Na stranu sto je meni neprijatno i da gledam, dok je drzi tako.

I kod mene su buve problem. Jos uvek su previse mali, da bih rizikovao sa nekim preparatom, ali ih zato cetkam svakodnevno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...