Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

kolege mackari, ajmo sa savetima. Duska sam danas lisila muskosti, ovo mi je prvo iskustvo sa macorima pa ne znam na sta sve treba da obratim paznju. negde sam procitala Lubin savet da treba da se daje Prolom voda nakon kastriranja (check), ali osim toga - da li na nesto posebno treba da obratim paznju? hrana? igra? on je mucenik jos uvek kontuzovan od anestezije i evo ga spava pored mene upetljan u rucke od tasne :)unapred hvala :)
pesak kod macaka (to jest macora) jeste cesci nakon sterilizacije ali je u pitanju prvenstveno spoj genetike i ishrane, koliko je meni objasnio vet. dakle pazi sta jede i pije. neke kvalitetnije granule za sterilisane mace i prolom i uzivaj. koliko je dusko star?Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
pesak kod macaka (to jest macora) jeste cesci nakon sterilizacije ali je u pitanju prvenstveno spoj genetike i ishrane, koliko je meni objasnio vet. dakle pazi sta jede i pije. neke kvalitetnije granule za sterilisane mace i prolom i uzivaj. koliko je dusko star?
to je i meni vet rekao, za kombinaciju genetike i hrane. Dusko sada ima 6.5 meseci, jos je deckic :)
Link to comment
to je i meni vet rekao, za kombinaciju genetike i hrane. Dusko sada ima 6.5 meseci, jos je deckic :)
super! ocu da kazem odradila si pravu stvar. takodje ako je moguce napravi mu neke penjalice i neke igrackice da juri da se ne uprasici.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Ja sam Micka dala na kastraciju sa 6 meseci. Od tada, evo već 4 godine,nema nikakvih problema. Kupujem mu Brit granule za sterilisane mačke, aostalo jede skoro sve što jedemo i mi.Mislila sam da će da se ugoji, ali nije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

maca je krenula da piški po fotelji. ne znam u čemu je problem, vec drugi put perem presvlaku u mašini, sad moram i jorgan koji je stajao preko dok se presvlaka prala, al sad je stiglo i do podloge i to nema šanse da se očisti skroz. a ne mogu baš da se otarasim fotelje obzirom da nije moja nego od vlasnika stana.i tačno vidim šta joj je na umu kad se popne tamo i krene da njuška. pa moram da urlam. nekad je preplašim u sred samog čina al i dalje ne prestane.sad sam stavila novine preko, sutra ću kupiti limun pa ću poprskati fotelju, pročitala sam da to ne vole.ne znam zašto to radi, inače koristi posip uredno.osim toga ne pravi probleme, baš je dobra, spava po celu noć. ne voli granule, al ima da ih jede, najbolje da će samo soseve da jede. mnogo je slatko kako se uskovitla kad shvati da će dobiti nešto takvo, čak i mjaukne, što inače nikad ne radi, uglavnom jer ni ne ume da mjauče, samo jedno poluglasno maaaaau.omiljeno mesto za sedenje je između mene i ekrana lap topa ili telefona, ili na mišu ako ga koristim.i ne mogu da je slikam kako treba jer je skroz crna

Link to comment

@fss I meni je tako na tepih, pretpostavila sam da je to jer je bila jos pomalo zbunjena okruzenjem a i njen wc nije bio perfektan. Nakon sto sam nabavila pesak kojim je bila odusevljena i stavila ga u dovoljno debelom sloju, uz odrzavanje istog vise joj nije palo na pamet da ide bilo gde osim u pesak. Posle sam je vratila kod tate, ostalo mi je 3 kg tog peska(zgrudvavajuci italijanski) i nesto opreme, pa ako hoces poklonicu ti, samo prvo da stanem na noge bez staka.

Edited by halloween
Link to comment

@fssjoj, nemoj da vices na nju.i meni je macor kad je bio bas mali pravio takve scene tj. ja ga nikada nisam bas uhvatila na delu nego je uvek bio surprise, je l.ordinirao je po dnevnoj sobi (po namestaju), i bas je bilo dramaticno, nismo znali sta da radimo a moja mama je na kraju bila u fazonu da ga iselimo (nasa macka je tehnicki, njena macka... hocu reci, macor). bilo je saveta da pospemo malo limuna, ali i sirceta, jer kao, macke ne vole te mirise. problem je sto on onda samo predje na drugu fotelju ili u drugu sobu.na kraju smo provalili da je u pitaju kombinacija 2 stvari: nikako ne voli dugo da ostaje sam i da mu se zatvaraju vrata (sad ga boli uvo, ali tada - nikako sam) i nije imao dovoljno posipa, dakle koristimo isti samo sipamo duplo vise (ne znam, iz nekog razloga mu je bitno da kad udje, sapama ne oseca plastiku). + da se wc bas, bas, bas redovno cisti. + mi smo tada poceli i da ga povremeno pustamo napolje (ali mi imamo dvorist, tako da, ne znam koliko je to praktican savet).

Edited by Patty Lee
Link to comment

FSS, ima i nekih sprejeva sa mirisima koji odbijaju macke, nisam probala doduse ali trebalo bi da ih drze podalje od namestaja.Nas mladji macak tako urnise lejzibeg, sta god da smo radili, na kraju smo ga izbacili. Takodje, ne voli kad im wc nije cist pa iz protesta ubacuje stvari u njega, toalet papir, peskir, sta god uspe da dovuce. Jednom kad smo ostali bez svezeg peska do ujutru a wc je bio bas zaprljan istovario je paketic na fotelju iz protesta, ali to je znak da se bas iznervirao.

Link to comment

preminuo nam je macak veceras, pre par sati. mislim, preminuo... udarila ga je neka debilcina kolima, tacno ispred nase kuce, ispred ulaza u garazu.ja pojma nisam imala nego ga je mama kad se vracala iz grada zatekla kako lezi u lokvi krvi, i kao, to je to. da ja ne izlazim i ne gledam, ona ce sve da pocisti... ja, debil, izadjem i vidim da ljubica jos dise. kaze mi mama da su to... ne znam sad kakvi trzaji i da to ne znaci nista. uglavnom, ja sam insistirala da idemo do veterinara. naravno, da nije bilo svrhe. kaze da je umro odmah a ta to sto srce jos kuca i sto se pomera je zbog... opet, nemam pojma cega a i ne zanima me preterano. ne znam sta bih jos napisala. u principu mi se strasno place sad, a ne mogu iz nekog razloga. mama je, na nagovor veterinara vec stupila u kontakt sa nekom zenom sto hoce da pokloni zutog macora (malo mladji od ovog naseg). trenutno sam zapravo besna na nju jer da se ja pitam maca nikad ne bi izlazila napolje. to bi bilo to, nemam vise nista da kazem.

Link to comment

renne, u pravu si. tako nekako.danas je malo lakse, uspela sam da se isplacem i nisam toliko zaledjena kao sinoc. sad... ne znam, trudim se da mislim previse o tome, jer onda samo razmisljam o krznascu, njegovom stomacicu i sapicama, okama i sve tako. i onda mi se opet place. jutros je bilo mnogo cudno, nema nikoga da tabana po kuci... ne znam, imali smo do sada nekoliko macaka ali nijedna nije otisla ovako. jos je smo ovu imali najkrace, svega 8 ili 9 meseci. ali valjda ovo sad mora da bude ovako, mislim, valjda ce proci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...