Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Uh, propustih ovaj triler sa hepiendom. Macke su kreteni, samo to imam da kazem. Imam i ja jednu kojoj je zivotno dostignuce da se tiho provuce izmedju nogu u pokusaju da ode u hodnik da tamo radi...ko zna sta.Jednom su nam je komsije vratile, uz reci "Da vam ne nedostaje neka maca?"

Link to comment
i uši ko šišmiš
hehe, svo je šišmišasto. već vidim kako će da ti visi po zavesama, plafonu i ostalim visinama. to je taj tip mačke.naša zgradna mlađa mačka danas otišla do trećeg sprata, a nema običaj, kmekala pred jednim vratima. komšije joj otvorile, ona ušla, posedela malo, poslužila se čime su je ponudili. zadržala se pristojno vreme i tražila da joj otvore da ide. :Dkažu da je bila malo unezverena, ali, generalno, lepo se vladala.
Link to comment
moje!stiže za vikend :heart:
Кад порасте, биће овако нешто:jdFGbSXOhHAsf.jpgУши прве порасту, и очи. И буду тако плавкасте под блицем првих неколико недеља. После се то све лепо попуни.Прва четири месеца, док је разиграно, биће весеља. После већ крене у неку своју рутину, све зна и више је друштво него разонода. Edited by расејан
Link to comment

ljudi, sad mi trebaju svi mogući saveti.nikad nisam imala nikakvog ljubimcašta je sve neophodno da kupim, gde i koliko? :)maca će mi doći vakcinisana a obezbeđena joj je i sterilizacija :)

Edited by funk soul sister
Link to comment
ljudi, sad mi trebaju svi mogući saveti.nikad nisam imala nikakvog ljubimcašta je sve neophodno da kupim, gde i koliko? :)maca će mi doći vakcinisana a obezbeđena joj je i sterilizacija :)
sve u lokalnom pet šopu, ili, još bolje, u velikom Pet centru na Novom Beogradu.kupatilo za mačke. idealno sa poklopcem, s tim što u početku nikako ne stavljaj poklopac da ne zbuniš mačku.posip. probaj prvo onaj koji nije silikonski. sad je hit vrlo povoljni Who Cares posip. veoma je kvalitetan.lopaticu za čišćenje kupatila.granule za male mace. Flatazor ili Royal Canine je neka moja preporuka. ždraće kao svinja i isto toliko će kenjati, mačići su kao ejlijeni. kupi džak od 2-3 kile, trajaće ti to neko vreme,mokru hranu po ukusu, Whiskas ili tako nešto, i to daj kao desert, pola kesice dnevno.grebalicu, iz odmah, da nauči da će uvek imati grebalicu na raspolaganju.četku za četkanje dlake. četkaj bar jednom nedeljno i odmah navikni mačku na to ako nećeš da ti vazda povraća dlake po kući. radiće to i ovako, ali manje.činiju za vodu, idealno tip činije koji je nemoguće prevrnuti ako si mačka. biće ti jasno kad vidiš u radnji.igračke....loptice, miševe i slično.neka te neko vozi, sve ovo je previše za prevoz.posle inicijalne kupovine, lociraj dobar pet šop u kraju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

a ja taman krenula da pišem :) sve kako je napisano, imam par dodataka:kao najbolja grebalica nama se pokazala najobičnija kartonska, ali kad je malo mače možeš i neku talasastu, biće joj zabavno da se provlači i penje, mada ako ima potencijalne zabave po stanu, i ne moraš baš da se trošiš.činiju za vodu i hranu nikako plastičnu, i zbog prevrtanja, a naš mačak je dobio i gljivice ili šta već od toga. preporučujem keramičke, od metalne se malo tripovao, možda je video svoj odraz...loptice obavezno, a super varijanta su i diy "loptice" od aluminijumske folije jer puštaju i zvuke koje mace vole, i žice, one elastične kojima se zavijaju kablovi kad dolaze uz neki aparat.edit: vremenom, kako je rastao, a da bi i dalje jeo kvalitetno, počeli smo da kupujemo granule u pet šopovima na meru - ako je dobar promet, nema bojazni da ćeš kupiti manje svežu hrana nego što bi izvetrelo iz velikog pakovanja u stanu, a jeftinije je, pa preporučujem čim počne da jede više.

Edited by tazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...