Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Opet igranka sa ovom mojom (polu)divljakusom.Zaladilo pa hoce da udje unutra da se greje na TA peci ali dobija napad panike ako se zatvore ulazna vrata pa moram da ih drzim odskrinuta zbog budale.

Link to comment

aprilskoa mače mlada mačka u susretu s prvim snegom je piš živi. stresa šapice posle svakog koraka, trza ušima na svaku pahulju, ali hrabro gazi trudeći se da se osloni što manjom površinom šape na sneg :). mnogo je smešna kad zatrpava posao koji je oposlila.plašila sam se da neće smeti izađe i da će napraviti neki zijan u zgradi. ona i njena majka žive u našem podrumu, trenutna lokacija- cevi od grejanja :). većini su drage, utovljene kao zimina, ali ima jedna žena namćor u ulazu i to baš na prizemlju, pa sam se plašila da ne napravi nešto i da ovoj povoda da nam divlja zbog mačaka. dugo nije, kao da ih je već prihvatila. ako jeste, za mamu mačku joj je trebalo samo pet godina.mama je velika, već lenja mačketina, a ova mala je luda. voli da šeta s komšijom kad ovaj šeta kera, pa se njuška s kerom kao da je i ona ker, malo hoda disciplinovano uz njih, pa im malo odbegne, pa ih čeka, uglavnom ima razvijen osećaj za zajednicu kakav nisam videla ni kod jedne mačke.jedino nema sreće sa svojom roditeljkom, grubo ju je odbila od sise skoro pa nedavno :lolol:. sad je često gura kad jedu i frkće na nju.

Edited by stormy
Link to comment
aprilskoa mače mlada mačka u susretu s prvim snegom je piš živi. stresa šapice posle svakog koraka, trza ušima na svaku pahulju, ali hrabro gazi trudeći se da se osloni što manjom površinom šape na sneg :). mnogo je smešna kad zatrpava posao koji je oposlila.
Сад ме подсети... мачке хранимо на тераси иза куће. Претпрошле зиме, кад је спадао снег са крова од терасе, Јохана се нешто попишманила и све наваљује на врата, гребе, њаврче... Жена отвори врата да је отера, а она шмугне унутра и правац предња врата, да је пусти напоље. Отишла на пишање... дакле цео маневар само зато што није смела да изађе са терасе у двориште, боји се да снег не падне на њу.Оно, да падне, веровано би је умлатио, то уме да падне више десетина кила одједном.
Link to comment

da li neko hoće pet umiljatih mačketina na poklon?dovučem se sinoć kući, vidim, jedna saksija sa police, sa biljkom koju mačke nisu dirale tri godine, rasula se po celoj sobi, biljka visi sa police, koren se tužno klati.pokupim, usisam, dodam zemlju, utapkam, vratim. sednem da igram Far Cry 3, krenem da tražim divlje veprove po ostrvu, pijuckam kajsiju. tras. mačke opet oborile saksiju. pokupim (ovog puta ne zemlju već blato, jer sam usput i zalio biljku) usisam, dodam zemlju, utapkam, odnesem biljku u "zabranjenu sobu" gde su samo biljke i gde mačke smeju da uđu samo nakratko i po pozivu.dođe žena, ode da vidi šta je sa biljkom, ostavi vrata otvorena na minut. tras. mačke oborile celu stalažu od pruća, sa pet saksija na njoj, polomile jednu saksiju, zemlje po celoj sobi. pokupimo, usisamo, dodamo zemlju, utapkamo, isplačemo se malo, damo macama "viskas" i zaključamo se u spavaću sobu da slušamo pandemonijum iz dnevnog boravka, jer mačke, tihi, okretni predatori, ponekad zvuče kao krdo gnevnih slonova. čuli smo i da se nešto razbilo u sobi. ne znamo šta i ne zanima nas više :lol:eto to je neki moj život

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...