Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

  

On 24.1.2020. at 9:55, Radoye said:

pionirska.thumb.jpg.56a2ad62dc8b381a20cb5c922d7d623f.jpg

 

Negde cirka 1981/82, ja, Prle, Tihi, keva i najbolji pas s ove strane galaksije svih vremena Ajaks.


Negde sam kraj 20-tog veka, isto dvoriste samo sa novom kucom na istom placu, isti ja samo kojih 15-16-17 godina stariji, i drugi najbolji pas svih vremena Lesi.

 

blesika.jpg

Nikoga nije slusao u familiji, kad bi ga vodili u setnju cimao ih je i vukao gde je hteo, bezao, pravio sranja. Meni povodac nije ni trebao, stalno uz nogu, ne bi mrdnuo od mene. Svaku noc ulazio je kod mene u sobu i legao pored kreveta i tu spavao. Plasio se jako grmljavine, pobegao bi pod sto i pokrio njusku sapama.

 

  • +1 4
  • Wub 5
Link to comment
13 hours ago, maheem said:

Juče napunili 10 nedelja a jutros se ispravilo i drugo uho.

Mazulja sam i teška ko tuč. Obožavam kiselo mleko, imam svoje bubice  od kojih sve ukućane zaboli glava al uglavnom sam dobra. 

20210530_111947.jpg.a98f84a1fd2aa9a2e5e2c02de766b511.jpg

20210530_112426.thumb.jpg.0e3336a954380478c4839644c3ed29bc.jpg20210530_111858.jpg.77efc79d1feb42eb642586d72828ac60.jpg

 

 

Katastrofa :wub:

Link to comment
15 hours ago, maheem said:

Kad ima nagon za igrom onda nas gricka, misli da smo kučići.


To je sasvim normalno, neće biti nikakve nezgodacije.
Umeju oni vrrrlo dobro da razlikuju igru od griženja zbog napada.

Osim toga, nema opasnosti da se tako igraju sa nepoznatima (kad porastu). Hoću reći, nema opasnosti da spopadne nekog na ulici i krene da ga gricka.

Ako kuče vremenom nauči da smo mi "jači", t.j. da je naša volja poslednja, onda nauči šta sme a šta ne sme pa nema opasnosti ni od samovoljnog grickanja ruke, niti od griženja nameštaja i obuće, penjanja na sto ili na krevet, itd.

 

Sada je nezgodno jer ima mlečne zube, jako oštre, a osim toga ne ume da kontroliše jačinu grickanja, pa ume da boli. Naučiće za 6 meseci.

Pogledaj kako se štenci igraju jedni sa drugima. Neko bude gricnut jače ili nezgodnije, pa onda skikne, onaj koji je grizao se zaustavi.
Probajte i vi, dreknite "jao" kad vas jako gricne, možda ukapira da vas boli.

Ima dresera koji kažu da pas nikako ne sme tako da se igra sa gazdom, t.j. zna se ko je gazda i čemu služi ruka (hrana, povodac, kazna).
Možda je to OK ako dresiraš policijskog psa, ali ako je član familije, onda treba da se igra kako zna. Sa kučetove tačke gledišta, mi smo verovatno njegovi drugari, malo teški za dresiranje (nikako da naučimo komandu za bacanje loptice, a još teže kapiramo kada treba dati hranu).


Edit - disclaimer:
Pričam ovo sa tačke gledišta vlasnika manjih pasa (ispod 10 kg, doduše imaju terijerske krvi).
Ja sam njih mogao "jednom rukom" da "savladam" (t.j. nadjačam, oborim na leđa, bez ikakve grubosti ili dreke) kada je trebalo. To je išlo nekako spontano, ali bi oni brzo naučili ko je jači i čija je poslednja, svejedno što smo drugari.
Moguće je da je to drugačije i teže kod većih i snažniji pasa, a pogotovo kod odraslih pasa koji su već formirani.

 

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Frile said:


To je sasvim normalno, neće biti nikakve nezgodacije.
Umeju oni vrrrlo dobro da razlikuju igru od griženja zbog napada.

Osim toga, nema opasnosti da se tako igraju sa nepoznatima (kad porastu). Hoću reći, nema opasnosti da spopadne nekog na ulici i krene da ga gricka.

Ako kuče vremenom nauči da smo mi "jači", t.j. da je naša volja poslednja, onda nauči šta sme a šta ne sme pa nema opasnosti ni od samovoljnog grickanja ruke, niti od griženja nameštaja i obuće, penjanja na sto ili na krevet, itd.

 

Sada je nezgodno jer ima mlečne zube, jako oštre, a osim toga ne ume da kontroliše jačinu grickanja, pa ume da boli. Naučiće za 6 meseci.

Pogledaj kako se štenci igraju jedni sa drugima. Neko bude gricnut jače ili nezgodnije, pa onda skikne, onaj koji je grizao se zaustavi.
Probajte i vi, dreknite "jao" kad vas jako gricne, možda ukapira da vas boli.

Ima dresera koji kažu da pas nikako ne sme tako da se igra sa gazdom, t.j. zna se ko je gazda i čemu služi ruka (hrana, povodac, kazna).
Možda je to OK ako dresiraš policijskog psa, ali ako je član familije, onda treba da se igra kako zna. Sa kučetove tačke gledišta, mi smo verovatno njegovi drugari, malo teški za dresiranje (nikako da naučimo komandu za bacanje loptice, a još teže kapiramo kada treba dati hranu).


Edit - disclaimer:
Pričam ovo sa tačke gledišta vlasnika manjih pasa (ispod 10 kg, doduše imaju terijerske krvi).
Ja sam njih mogao "jednom rukom" da "savladam" (t.j. nadjačam, oborim na leđa, bez ikakve grubosti ili dreke) kada je trebalo. To je išlo nekako spontano, ali bi oni brzo naučili ko je jači i čija je poslednja, svejedno što smo drugari.
Moguće je da je to drugačije i teže kod većih i snažniji pasa, a pogotovo kod odraslih pasa koji su već formirani.

 

Super si sve opisao, ja sam sinoć zaboravio da odgovorim, ali da, radimo ono što kažu stručnjaci, naravno da je nećemo gajiti poput radnog psa a grickanje će proći vremenom, već slabije gricka al ko što si rekao mlečni zubi su ko igle pa zna da zaboli al vrištimo, prekidamo igru uz ignore,  a i glodalica pomaže. 

Obožava da se igra sa psima, i većina to super prihvata. Neki stariji to naravno izbegavaju :lol:

  • +1 1
Link to comment

Meni su ruke bile iskasapljene od ivana, kao macka da me klala....ja bihbzajaukala jao kad me zaboli i tako je naucio odmah da prestane.i sad kad se igramo pa me jace ugrize kazem "boli" on prestane i krene da mi lize tu ustu ruku. 

 

Imali smo srece da nije grizao nista po kuci osim nas i milion igracaka sto smo ga obasipali. A imao je i drugaricu isto godiste da se kolje i igra i pravi zoomies. To ne bi bilo lose da joj nadjete neku vrsnjakinju da razvije lepo social skills. 

 

Jao boze koliko su slatki kad su mali....steta sto proleti i ti u stvari izgines  za njima, nemas vremena da uzivas ko covek i oni vec porastu. 

 

Kad se setim kad je ivan video prvi put svoju senku na ulici pa krenuo unazad ka meni, uplasio se... Pa se prevrnuo, trbuscis i uai vece od njega :wub:

Znam samo da sam bila hronicno neispavana i da sam non-stop cistila. Pa kad je muz hteo razvod! A on insistirao na kucetu... 

Edited by mustang
Link to comment
34 minutes ago, mustang said:

Meni su ruke bile iskasapljene od ivana, kao macka da me klala....ja bihbzajaukala jao kad me zaboli i tako je naucio odmah da prestane.i sad kad se igramo pa me jace ugrize kazem "boli" on prestane i krene da mi lize tu ustu ruku. 

 

Imali smo srece da nije grizao nista po kuci osim nas i milion igracaka sto smo ga obasipali. A imao je i drugaricu isto godiste da se kolje i igra i pravi zoomies. To ne bi bilo lose da joj nadjete neku vrsnjakinju da razvije lepo social skills. 

 

Jao boze koliko su slatki kad su mali....steta sto proleti i ti u stvari izgines  za njima, nemas vremena da uzivas ko covek i oni vec porastu. 

 

Kad se setim kad je ivan video prvi put svoju senku na ulici pa krenuo unazad ka meni, uplasio se... Pa se prevrnuo, trbuscis i uai vece od njega :wub:

Znam samo da sam bila hronicno neispavana i da sam non-stop cistila. Pa kad je muz hteo razvod! A on insistirao na kucetu... 

Svastika ima mesec dana starijeg nrmačkog ovčara. Posle njihove igre spavaju 20h. Počeću da im branim toliko igre zbog premora.

IMG-20210530-WA0007.thumb.jpg.c0e28cb5d0f67e1b3eee0b12b04d9ef2.jpg

Edited by maheem
  • Wub 5
Link to comment

Ijaoo vidi ovog shechera i slike :wub::wub:

 

Oblaci i trava spremni za fotoshop :lolol:

 

Ubicete me sa vasim fotkama ljubimaca

Ma pusti ih, vise odmora za vas :D...i zdravo je za njihov razvoj

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...