Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

12 hours ago, renne said:

Ko sme da se zeza sa mačkom od osam kila

Realno, ko sme da se zeza sa bilo kojom mačkom? Tačno je da koji dodatni kilogram doda na snazi udarcu, ali kandže  žgoljavka od 3 -4 kg, mogu bilo koga da pošalju kod doktora/veterinara. ;)

 

BTW, macan je lutka.

Link to comment

da macke umeju da se bore, to je istina ali

one su suvise delikatna bica, i nezna, i mnogo ih je lako ubiti, cak i malom psu (jazavicaru ili nlt)

nazalost, vise puta sam imala priliku to da vidim:(
 

 

Link to comment

prošle nedelje sam tako razočarao kasapina...

(inače moj školski...lovac, 120kg, majica Ratko Mladić) 

kada sam mu rekao da 3kg pilećih leđa, 2 kg pilećih nogica i 1 kg junećeg srca kupujem za "kera"...

 

"...ti si stvarno opičen...ja mojim goničima nadrobim leba u surutku i da viš kako teraju vepra uzbrdo".

 

a danas me sretne u šetnji sa psom...stane u mestu i kaže:

 

,,lepte jebo... šta ti je to?...el mož to na medveda?"

Edited by Musky
Link to comment
1 hour ago, Musky said:

prošle nedelje sam tako razočarao kasapina...

(inače moj školski...lovac, 120kg, majica Ratko Mladić) 

kada sam mu rekao da 3kg pilećih leđa, 2 kg pilećih nogica i 1 kg junećeg srca kupujem za "kera"...

 

"...ti si stvarno opičen...ja mojim goničima nadrobim leba u surutku i da viš kako teraju vepra uzbrdo".

 

a danas me sretne u šetnji sa psom...stane u mestu i kaže:

 

,,lepte jebo... šta ti je to?...el mož to na medveda?"

Za koliko dana mu je to hrane?

Link to comment

 

vepar :laugh:

 

 

tako i treba. sta radis sa tim pilecim koskama? to da zvace? ovde su vrlo protiv toga kao moze da im se pocepa zdrelo. ja mom dam onu od karabataka. 

 

a jurim ga po kuci kad treba dzigericu da jede. nece pa nece. probala da miksujem sa pilecim belim ali nece da jede. 

 

 

hoce peceno pile i teletinu. 

ko da mu se reinkarnacija otrovala od hrane u prethodnom zivotu. tezak smarac

 

Edited by mustang
Link to comment
19 minutes ago, mustang said:

a jurim ga po kuci kad treba dzigericu da jede. nece pa nece. probala da miksujem sa pilecim belim ali nece da jede. 

 

hoce peceno pile i teletinu. 

ko da mu se reinkarnacija otrovala od hrane u prethodnom zivotu. tezak smarac

 

 

Ostavis mu dzigericu koju nece da jede i ne das mu peceno pile i teletinu. Kad ogladni pojesce dzigericu.

Ako bas hoces da ga usrecis, povremeno (par puta mesecno) mu das to peceno pile i teletinu, bice presrecan.

 

To sam ti resio. :fantom:

Link to comment
4 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ostavis mu dzigericu koju nece da jede i ne das mu peceno pile i teletinu. Kad ogladni pojesce dzigericu.

Ako bas hoces da ga usrecis, povremeno (par puta mesecno) mu das to peceno pile i teletinu, bice presrecan.

 

To sam ti resio. :fantom:

 

ma nece. jednom drzala dva dana. ma da vas ne davim... 

Edited by mustang
Link to comment

mustang@ koliko ja znam, mogu sve pilece kosti osim od bataka i karabataka, jer su cevaste i cepaju se tako da su opasne

 

moji najvise vole da jedu zivu junetinu i presne kosti

Edited by Sara
Link to comment

sta su presne kosti?

 

ma kakvi..ovde su bas protiv svih pilecih kostiju bas bas. ja kad kazem da dajem, kuckari ko da cu da ubijem svog psa. i da mu dajem zive kosti od svinjetine...po njima bi trebalo samo butnu kost da se daje od junetine

 

 (papke i usu necu vise, morbidno mi, jer ih ne jede, nego samo nosaka po kuci ko da je ulovio fazana)

 

on zivu junetinu, pojede dva parcica i povrati posle pola sata. ja sam veca zivotinja od njega, krvave stejkove jedem, sto manje da su pecnuti

 

sigurna sam da se ne bi ovako ponasao da je jos jedan pas sa nama. kad god mu je bff tu, pojede govno samo da mu ona ne uzme (dominanta je kad je hrana u pitanju...ko usisivac je...odmah ode do njegovih granula koje ne pipne nedeljama...ovaj moj pojede jednu dnevno i to kad mu dune)

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Za koliko dana mu je to hrane?

On jede ujutru superpremium granule porcija od 300 grama...

a poslepodne mixturu pilećih leđa, nogica i želudaca i kada nađem juneće srce, sa krompirom, šargarepom, prosom i pirinčem...porcija oko 700 grama. 

Iz ovog standardnog lavora izvukao sam 11 porcija.

Važna napomena, potpuno ste u pravu za nogice...najveća kost u njima je upravo cevasta i ne smeju se cele davati ni jednoj rasi. 

Ja nogice i leđa usitnim i nakon toga izlupam čekićem do strukture kaše i onda u ključaloj samo par minuta...nema tu žvakanja jer ionako sve usisava.

Moram da smanjim udeo granula u ishrani jer ga proteini gruvaju i skelet ne može da isprati rast muskulature.

 

 

 

 

 

Edited by Musky
Link to comment

Presno = živo, isto je

 

Dajem im juneće mesnate kosti, ako ne nađem kupim neko parče od grudi ili rebra sa hrskavicom, polude kad nanjuše. Mali su, ne treba im mnogo i to živo jedu max jednom nedeljno. 

Doduše sad dajem samo Loku, Sara je ozbiljan senior, ima 13, klimave zube, a jak apetit, od takve hrane javi joj se poslr problem sa stolicom... tako da je od pre izvesnog vremena na spec režimu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...