Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

14 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jel se gleda stranger things 3?

 

Odgledao prve dve epizode i malo me nervira što i dalje po svaku cenu forsiraju stereotipe 80ih.. To je mogao da bude gimmick u početku, ali sada je možda pomalo zamorno kada to vidim na svakom koraku. Kao da su postali parodija sami sebe.

 

Link to comment

Ne znam zašto očekuješ da serija ostavi gimmick koji ju je proslavio, to se prosto ne radi. Ima da ga jašu dok ne potone u blato kao Artax, još dve sezone posle toga za svaki slučaj, i onda kad producenti provale da im bar tri godine unazad to više niko ne gleda, završiš seriju.

Link to comment

inače je super treća i još se ispostavilo na kraju kao dobro što klinci odrastaju, neće moći doveka da nam prodaju rimejkovanu prvu sezonu. Ovo je već malo drugačiji, ali sasvim logičan smer. Sve u svemu dosta uspešnije od dvojke. Rekao bih i da ima najviše horora do sad, što je svakako plus ako mene pitate.

 

a sad vini nastavi da kenjaš napamet :sleep:

Link to comment

Budalastina od sezone. Opet nismo saznali nista o Underworldu, osim 500 stereotipnih Rusa u uniformama iz 50ih koji su izgradili mega futuristicku bazu na celu sa Svarcenegerom wannabe debilom (i naravno jednim dobrim Rujom koji samo zeli da have fun u Americi, awwww), tinejdzeri su postali annoying i samo se nadgovrnjavaju ili urlaju po 200 puta u voki-toki iste recenice, cudoviste pametno u startu i onda na pola sezone postane glupak koji vuce poteze iz loseg horor filma. Zapravo, u startu su jos i krenuli u neko produbljivanje likova Nancy i Majkove keve ali onda sve zaboravljaju od 4. epizode i vise ne pominju ni novine, ni menopauzu. I da, ceo net se lozi kako su promenili narativ™ osamdesetih zbog ubacivanja plota sa malom Uminom cerkom lezbejkom, al' zato je stereotip zlih i glupih Rusa odvrnut na max. Bljuc.

 

Pozitivni utisci su Millie Bobby Brown, koja je rodjena za ekran, toliko je prirodna da bih mogao satima da je gledam kako glumi bilo sta i David Harbour koji me podseca na svakog drugog caleta iz 80ih. :D Klinac koji glumi Dastina je isto car i nadam se da nece odrasti u neki stereotip da moze da igra samo kovrdzavog dobricu. 

Link to comment
22 hours ago, Pokojni Ruxin said:

inače je super treća i još se ispostavilo na kraju kao dobro što klinci odrastaju, neće moći doveka da nam prodaju rimejkovanu prvu sezonu. Ovo je već malo drugačiji, ali sasvim logičan smer. Sve u svemu dosta uspešnije od dvojke. Rekao bih i da ima najviše horora do sad, što je svakako plus ako mene pitate.

 

a sad vini nastavi da kenjaš napamet :sleep:

 

Bih ja ali nemam inspiracije, zato se citirani post odnosio više na gimmicky serije en general. 

 

Ali nije da nisi u pravu, stvarno je slična situacija sa Černobiljem - odgledao sam prvu epizodu i batalio :D Ruski Darth Vader, devojka iz Jute, hunky lifeguard (za kog sam bio ubeđen da je zaginuo prethodne sezone?), milfare, making out, parenting, rats & mall rats, nestanci struje... :yawn2: 

Link to comment

Sad baš gledam scenu gde Vinona pokušava da objasni onom Rusu kako su joj magneti pali sa frižidera i kontam koliko žena dobro glumi. Potpuno mi je nejasno zašto je u jednom trenutku uopšte nije bilo po filmovima. 

Link to comment

Meni je treca sezona Stranger Things bas odlicno legla. Iskren da budem ne znam kavi su rejtinzi ali vidim da ima dosta razocaranih koji su od seriju koja je od samog starta klise i stereotip 80ih ocekivali realnu sliku hladnog rata, feminizam, duboku i razradjenu mitologiju/svet, dubinu likova, i price, skrivenu simboliku, da deca nikad ne postanu tinejdzeri,itd.

 

Sve u svemu odlicna zabava i 80's omaz for better or worse. nikad nisu krili to niti su se lozili da su vise od toga, sto je verovatno i razlog uspeha. Jedina razlika je sto je svaka sezona sve skuplja i skuplja sto se dobrano vidi u trecoj. 

Link to comment
11 minutes ago, *edited by mod said:

i 80's omaz for better or worse. nikad nisu krili to niti su se lozili da su vise od toga

 

Tako je, to je u suštini sve što serija jeste. Omaž 80ima i grupa simpatičnih klinaca koji će biti sve manje simpatični kako sezone odmiču... Bukvalno ne znam ni jednu stavku serije po kojoj bi se ista smatrala iznad prosečnom al taj hype...

 

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...