Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Prekože, molim te rođo objasni svim ovim ljudima kojima je serija super da je u stvari sranje, valjda ti bolje znaš, mislim, odgledao si koliko? Dve epizode... :D

Link to comment
1 minute ago, precog said:

jese vas dvojica znate sa projekcije?

 

Pusti sad to, otvori nam se... Šta te najviše smorilo u te dve epizode koje si uspeo da odgledaš?... Discuss...

Link to comment

Uhvatila me nostalgija a i ne otvara mi se novi  topic.

 

Amerikanci su uspeli da useru veliki broj serija rastežući ih daleko više nego sto su trebali. Jedna od mnogo pohvalnih odlika britanskih serija je to sto obično znaju kada treba stati. Kod nas je britanski humor uvek imao prodju i neretko su serije sticale kvltni statuse kao što znamo. Krajem 90ih pojavljuje se bezobrazan broj, obicno kratkotrajnih serija u kojima su se preplitali često slicni ljudi, od danas najpoznatijeg Simon Pegga, preko Christopher Morrisa, Armanda Iannuccia, Peter Serafinowicza itd. Nekada bi čak kod nas i zalutalo na TV programe serija tipa Black Books, preko neta su ljudi najcesce gledali neosporivo dobre The IT CrowdPeep Show ili How Not to Live Your Life ali i pored toga smo ostali uskraćeni za strašne serije. Da ne navodim sada sve, mogli bi početi sa nekom listom serija koje su zaobiđene ili neopravdano prošle ispod radara. Imam potrebu da ih podelim sa vama.

 

1.jpg.fba109367c1769edf2d9a682e82c4945.jpg

 

Svetinja sa kojom nema sredine, ili postane jedna od najomiljenijih serija ili se nakon jedne epizode više nikada ne pogleda. Barratt i Fielding tumace Howard Moona tj. Vince Noira (plus jos nekoliko likova). U samo 21 epizodu MB su stekli kultni status u svoj sili i slavi. Ne postoji serija slična ovoj (ne racunajuci spinoffove ove ekipe) bar ne koju sam ja gledao tako da je nezahvalno pokušavati približiti je ako je do sada niste pogledali. Jednostavno pogledajte epizodu, bilo koju epizodu i skontajte da li je to za vas. 

 

Brass Eye

 

2222222222222222222222222.jpg.c3901af0074741a9fee7347545ac6bed.jpg

 

Christopher Morris ne uzima zarobljenike u parodiji dnevno - političkih emisija. Takav formt postoji od kada je BBCa i veka ali ne na ovom nivou. Morris je kasnije nastavio sa slicnom emisijom, Jam ali Brass Eye je neprevazidjen. Mozda ste pogledali Four Lions koji je Morris napisao ali dok ne vidite pedofila iz Sefilda koji je maskiran u .... kao da nista niste pogledali.

 

 

3333333333333333333333333333333.jpg.7fb6130876ee50f7a044b4e6d4fde2e9.jpg

 

Ono što je uvek problem parodija pa makar samo o skeč parodijama govorili to što nikada ne dobace ni do (ne)kvaliteta parodiranog materijala. Serafinowicz rastavlja sva govna kojima smo bombardovani dnevno i do nestvarnih detalja ih pakuje u najbolje parodije u zadnjih 20+ godina.

 

4444444444444444444444.jpg.c68c8b190c8a413030ab213c7ac8ad86.jpg

 

Jedino ko može da izadje na crtu Serafinowiczu je Serafinowicz. Look Around You je parodija školskih obrazovnih programa. U prvoj sezoni epizode traju samo 8 minuta ali dovoljnih 8 minuta u kojima ćete naučiti da nikada ne dajete cink ciganima, da bakterije poticu iz Nemacke i ostale bazične informacije. Kao jedan od naučnika pojavljuje se Edgar Wright, čovek odgovoran za ''Shaun of the Dead'' i ''Hot Fuzz'', itd.

 

Garth Marenghi's Darkplace

 

5555555555555555555555555555555.jpg.3d01316618637ce108f5bd5c19cf4261.jpg

 

Ne znam kako da opišem ovo. :-D. Isto kao pokušati objasniti kako je na LSD-u osobi koja nije nikad probala isti.

666666666666666666666666666.jpg.ec2df008bb63ae76b7ec0e73fd323459.jpg

 

Iannucci je jedan od ključnih ljudi iza nekih od najboljih britanskih ''mejnstrim'' serija, od ''Aland Patridgea'' preko ''The Thick of It'' pa do Amerike i ''Veep''. Najpriblizžnije Peter Serafinowicz Show-u ali nikako kopija, da Nadrealisti danas postoje želio bih bar blizu ovoga da izgledaju. Strasne su daljine ludila gde ovo ode ali i dalje je to vođeno veoma, veoma pametnim humorom za koji se mislilo da je izumro.

 

 

Ove i slične serije stvarno nisu za svakoga i to ne mislim ni na momenat u pretencioznom kontekstu jer je ova vrsta humora jako specifična i ima konkretnu ciljanu grupu. Ja u ovome vidim genijalnost do imbecilnosti (ili obrnuto?) i nadam se da će još nekoga nesto od ovoga nasmejati bar delom onoliko koliko mene i danas nasmejava nakon bezbroj ponovljenih gledanja.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...