Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

11 hours ago, raindelay999 said:

"Wayne"  - jak konkurent za seriju godine. :Hail:

ja skoro gledala seriju sa identicnim zapletom, drugi glumci, isto nova

da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove, mozda je bila i britanska

Link to comment
13 hours ago, darling said:

 

momci, pratim vas u stopu. jel te, da vam pitam, posle 4. mi je palo na pamet da bih ustedela zivotno vreme i nista ne bih izgubila, naprotiv, dobila bih na dinamici, da gledam samo parne epizode, jesam u pravu? :D

 

 

Paaaa, meni peta neparna bila itekako dobra :D

 

Uopšte, sviđa mi se što

 

Spoiler

se ne radi o nekoj super organizovanoj bandi mamojebača hladnih kao led, uvek u kontroli i 16 koraka ispred policije (recimo Clive Owen u Inside Man) nego o dvojici (valjda, za sada barem) običnjakovića. I nemamo jednog lika, junaka, u kojeg svi prvo sumnjaju ali on ipak uspeva da prebrodi sve sumnje i dođe do ključnog rešenja i zajebe kidnapere, nego baš pokazuje celu operaciju.

 

E da, i lepo je što su uzeli Ljubu Tadića da glumi šefa policije :D

Link to comment
On 3.3.2019. at 12:44, John Coltrane said:

 

Sprzio prve 4 sezone u danu, drzi paznju mada mi ide na zivce onaj poludebilni rodjak koji se uvukao u firmu, osecam da ce biti "kljucni" igrac (prenosenje informacija i dezinformacija sa nevinim izrazom na licu).

I malko mi ide na zivce nacin snimanja ili kadriranja (ne umem da se izrazim), ono kad kamera ne miruje nego non stop seta levo desno, kao da ja snimam mojim telefonom.

Mislio si na epizode? Vrlo dobre prve dve, ozbiljan libreto,prilicno kamerna drama u najboljem smislu

Link to comment
2 minutes ago, Haralampije said:

Mislio si na epizode? Vrlo dobre prve dve, ozbiljan libreto,prilicno kamerna drama u najboljem smislu

 

Mislio sam :D

Link to comment

Odgledao i 5. i 6. nekako mi smeta to nametanje stereotipa kad su deca u pitanju -

Spoiler

najstariji Tom ispada totalni control freak, Sivon dvolicna kao zmija sto je i logicno obzirom da je u politici,jel, pa onda Kendal koji je ipak "seronja" koji ipak linijom manjeg otpora bezi/vraca se u droge i Roman koji je lakrdijas kao takav. Iz epizode u epizodu se kod njih cetvoro ne nazire ni trunka ljudskog.

 

Link to comment

odgledala de dag...pa jeste osvezenje, to vracanje, sagledavanje iz ugla ovog ili onog lika, sta je bilo pre....par puta sam morala da vracam jer nisam mogla da pohvatam.

 

uhvatih na HBOGO nemacku seriju "8 dana" ...apokalipsa, ceka se da asteroid udari u zemlju i prvobitno mesto udara je centralna evropa. medjutim, kasnije se mesto udara menja jer su ameri gadjali nekim raketama. nema dovoljno bunkera za sve jer su se politicari oslonili na nece valjda varijantu i sredice to ameri, pa ukrali pare, a bunkere nisu zavrsili. a jedan bunker otprilike ima bolnicu, skolu i bioskop.... narod ludi na razne nacine od militantnih ekstremista i paranoika do religijskih zaludjenika. posto promena mesta udara menja situaciju makar u nemackoj, svima propadaju planovi za beg ili spas.  politicari, afere i zataskavanja, ljudi u panici, ko ima para i veza bezi za ameriku, ko nema ide preko nekih trafikanata ljudima itd. jedan nemac komunista, osvrt na auslandere i odnos prema njima, omladina koja se drogira i seksa ko besna. itd.  par gay momenata i jedna eksplicitna scena. 8 epizoda prve sezone, meni sasvim gledljivo.  stukla sam je za 1 dan opusteno.

Link to comment

da prijavim i dirty jack, ima po kioscima. ko voli dramu, sasvim pristojno. uspesna zena u 50im godinama, lepa i bogata upoznaje lika preko neta i klasicna catfish  prevara. i  sad peripetije.... lik je tezak prevarant i sociopata pa se klupko polako razmotava.  jednu od cerki glavne junakinje igra ona plavusica iz ozarka, ona i sestra su sjajni likovi. uglavnom, poenta  je koliko ljudi, u ovom slucaju zene mogu da budu lakoverne i slepe kad se zaljube. prvih 5-6 epizoda sam se nervirala koliko je zatelebana da ne vidi ocigledne znakove da nesto nije u redu, ali posle je sve bolje i bolje.

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...