Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pogledao ja pola I epizode i poskidao sve do 5. Početak prilično obećava
Да, чујем да је добра, планирала сам је за зиму, али с обзиром на ове штрајкове писаца, зима ће бити дуга и хладна... Edited by Zeka Peka
Link to comment
  • 2 weeks later...

Filipenko je pomenuo seriju Curb Your Enthusiasm.Konačno da čujem da je neko gledao ovu seriju.Humoristička serija u kvazidokumentarističkom stilu, sa mnogo poznatih faca iz svijeta show-businessa koji uglavnom igraju sami sebe. Glavni glumac je ujedno i scenarista Larry David (autor Seinfield-a), koji takođe igra sebe, a suprugu mu igra glumica koja mu izgleda nije supruga u stvarnosti.Duhoviti zapleti, sa obaveznim neprijatnim situacijama, u kojima se često nađe svako od nas, a posljedica su, najčešće, ljudske krutosti i tvrdoglavosti. Često su situacije toliko prepoznatljive da bude neprijatno i gledati, pa su osmjesi koji prate ovaj sit-com (riječ sit-com nikada nije bila u punijem značenju te riječi) uglavnom kiseli.I još jedan plus - nema iritantnog smijeha iz off-a.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Odmori se, zasluzio si (HRT), od Gorana & Snjezane Tribuson. Rekao bi covek - shoder al' posto sam pogledao i novo 'Pozoriste u kuci' i jos kojesta sa 'nasheg' govornog podrucja mogu da kazem da i nije loshe... Goran je baja a za Snjezanu ne znam... :)

Link to comment
Odmori se, zasluzio si (HRT), od Gorana & Snjezane Tribuson.
Moram priznat da sam napravila ovakvu :huh: facu dok sam ovo čitala - ishitreno.Proizvode domaće produkcije uglavnom ne gledam, ali u moru svih tih novih "urnebesnih" sit comova, ovo je čak i skroz solidna serija. Čak i ne zaslužuje pohvale samo zbog genijalnog Ive Gregurevića, nego je i napravljena skroz nepretenciozno, u dijalozima ima jedna pristojna količina sarkazma, a debilne doskočice koje kao, trebaju publiku doma bacit u nesvijest od smijeha su svedene na minimum.Na kraju krajeva, ako bismo "Odmori se....." uspoređivali sa, recimo "Našom malom klinikom" :mellow: , ova serija je čisti "Seinfeld".
Link to comment

Odgledao Carnivale prvu sezonu i mogu reci da je odlicna serija. A kakva drugacija serija moze i da izadje iz HBO-a. Malo je istripovana, u nekim segmentima podseti na Twin Peaks ali je ipak potpuno originalna i sveza. Isla prosle godine na HRT ali nisam uspevao da se prilagodim terminu tako da sam je skinuo a sad cu i sezonu 2. Dakle, topla preporuka.

Link to comment
Moram priznat da sam napravila ovakvu :huh: facu dok sam ovo čitala - ishitreno....Na kraju krajeva, ako bismo "Odmori se....." uspoređivali sa, recimo "Našom malom klinikom" :mellow: , ova serija je čisti "Seinfeld".
Iz iste edicije al' za decu preporucujem Zutokljunca (HRT, izjutra u 8:30). Deca se loze do smrti i nazad (ne bez razloga cenim). Bio sam bezobrazan da komentarisem kako su promenili glumca (Zutokljunac je znacajno i primetno promenio boju/visinu etc glasa) - samo sto nisam batine dobio... Mislim - ne bash batine al' zamalo da me se deca odreknu preko novina...
Link to comment
Jel su ovo izasle tri nove epizode Jerichoa, il se ja nesto tripujem :huh:*preair 0201, 0202, 0203 :)
Hahaha, izgleda da su procurele pre emitovanja...To i nije tako retka pojava u zadnje vreme. :D
Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...