Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Na polovini sam Alienista ,kakav liberalni proser,ubicu trans imigranata pokušava da uhvati ekipa od  kripl imigranta,feministkinje,jevreja i negra.Skubidubidu u suton 19.veka

 Kako raste ova omladina,kao juče da je bilo kada je Denzel Vošington menjao pelene Dakoti Fening 

 

Rectify- što se tiče glavne teme i priče je dobar,ali ne previše,sporedne posle prve polovine postanu jedva podnošljive

 

Prva epizoda Americansa ne odaje utisak da će to biti nešto kvalitetno i pokupiti  gomilu nagrada ali videću da odgledam na tenane

 

Skinuo Carneval jednu sezonu od Rusa,video da ima dva audio zapisa i naravo pomislio da je jedan ruski sinhro  a drugi original,ali ne oba su ruska.Blago rečeno sam izpizdeo 

 

 

Link to comment
On 7.12.2018. at 17:06, Arkadija said:

Da ne spominjem što u prvoj sceni prve epizode saznamo kako se završilo. 

Eh, da je makar tu kraj... :hihi:

Završeno, opšti utisak: SyFy kršić.

Link to comment
9 hours ago, Skyhighatrist said:

Eh, da je makar tu kraj... :hihi:

Završeno, opšti utisak: SyFy kršić.

Ja još nisam odgledao poslednje dve, ali definitivno je težak krš. Moram da terapijski izlistam samo par stvari koje su me iznervirale, ne zamerite. In no particular order:

 

- Artificial gravity na dugme. Razumem koliki su mehanički problemi simuliranja zero G okruženja, ali zato ste i dizajnirali brod tako da rotira, majku mu, da bi centrifugalnom silom nadomestio manjak gravitacije. Za čije babe zdravlje onda dodajete nekakav anigravitacioni pogon?! Kako da poverujem u energetsku krizu na Zemlji ako je nauka toliko uznapredovala da seamlessly generiše jednu od fundamentalnih sila prirode po želji!

 

- Suicid na dugme. Ako hoćeš da budeš gory, onda budi stvarno gory. Ako nećeš ne moraš, ali onda nemoj da mi poturaš pod nos samoubistvo ručnom cirkularnom testerom, pobogu. Da čovek prisloni sebi testeru na vrat i onda se samo skljoka, mrtav na mestu (umesto da se pet minuta guši u sopstvenoj krvi), to meni uništava suspension of disbelief.

 

- Biotech babble. "Um, ako pčele međusobno komuniciraju across great distances, onda možda i vanzemaljci komuniciraju sa nama across infinitely greater distances...?" Ne. Ništa u toj rečenici nema nikakve veze ni sa čim drugim, a serija mi to prodaje kao neki neviđeni revelation do kog je došao gojazni astrobiolog.

 

- Space soap opera. Ovaj je na misiju poveo svoju bivšu devojku iako kod kuće ima ožalošćenu ženu, drams. Ona nije prežalila bivšeg kojem je, spoiler alert, abortirala dete oh noes, ali na nju se istovremeno loži telepathic supermutant childhood boyfriend. Nerdy lezbejka je ljubomorna što je sexy lezbejka biseksualna i paralelno muva kapetana, koji ima mommy issues. Onaj četvti je između dve epizode smuvao bee lady i napravio joj dete, pa sad kao treba da nam je stalo to toga šta će biti sa tim detetom. Porođaj je 2090. ista urlajuća rabota kao i 1890. - puuush, puuush, rrraaagh, I can see the head...

 

- False advertising. Uvodna scena nas navlači na survival horror, od kog nema ni S ni H. Tok serije apsolutno ne objašnjava zašto bi riba iz uvodne scene poslala poruku (u boci :isuse: ) po kojoj je brod propao i nipošto ga ne treba vući nazad na Zemlju, a onda se ubije (testerom :isuse: ) jer tamo oko osme epizode vidimo da je u pitanju bio praktično minor malfunction, nikakva opšta katastrofa se nije desila, samo je jedan lik poludeo i krenuo da ubija sekirom. Odakle onoj ideja da je ceo brod definitivno gotov i još nekako kužan pa mu se ne sme prilaziti, ja stvarno nemam pojma.

 

Ima još, ali dovoljno sam sebi dizao pritisak.

Link to comment

 

Springfloden

 

Ovo je samo po diskursivnosti motiva i uobičajenim tematizacijama tipična skandinavska serija. Srećom, sve to uveliko nadilazi razvijajući finu naratologiju u kojoj kroz svest o žanru lepo nalazi svoja rešenja i svoju vrstu tautologije kojom prepliće misterioznu oniriju kriminalističke istrage.

 

sve preporuke :fantom:

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...