Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

ajd, videćemo. možda je moć virala ipak tako velika. no mislim da će biti u nivou fejsbuk akcijašenja, lajkovaće se mnogo, al malo će njih iskeširati za kartu i naterati sebe da sluša nešto što inače ne sluša zbog ovoga.ja sam isto polušaban, klasiku ne volim, i nikakav viral me neće motivisati da idem na koncert.
nema potrebe da stavljaš viral pod tm, navodnike ili slično. u pitanju je prilično jasno definisan vid oglašavanja kao što je poster ili tv reklama. samo koristi druge mehanizme.već smo kačili ovde pre par godina ali evo meni neprikosnovenog primera.
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

idemo, uključujemo crno-beli mod.
kakav crno-beli mod? samo moram da ukažem na razliku između reklamiranja štajge i filharmonije.
da skroz je ok reklamirati filharmoniju, novi repertoar, modernizacija, ovo ono, što cilja grupu ljudi koji inače mogu biti zainteresovani da odu na cert klasične mjuze.
već viđeno i pomalo dosadno. a uostalom, možda su procenili da je ciljna grupa upravo ekipa koja ne ide u bf. na primer ja.a možda i prsnu. što reče bergasa gore, zaista ih ništa nije koštalo da probaju.
tvrdim da cilj uopšte nije povećanje posećenosti koncerata već tasovčevo akcijašenje.
možda. ko će ga znati.
Link to comment

jebi ga, uz dužno poštovanje ljudima iz branše izuzetno me iritira taj advertajzing novogovor, nemam nameru da osporavam prihvaćene definicije, al ne mogu ni da se otmem utisku da je u ovakvim kampanjama tm više nego prikladan. možda grešim, al poenta je da na kraju blagajna pokazuje rezultat.

a uostalom, možda su procenili da je ciljna grupa upravo ekipa koja ne ide u bf. na primer ja.
pa hoćeš ići na cert? evo ja sam isto možda ta ciljna grupa, koja ne ide na klasične koncerte, a recimo posle ovakve pretenciozne kampanje ne bih išao ni da mi plate. ko što rekoh, koga ova poruka motiviše da ode u bf, može biti samo veći šaban od ovih što su im se zahvalili jer ne dolaze. Edited by Gonzo
Link to comment
jebi ga, uz dužno poštovanje ljudima iz branše izuzetno me iritira taj advertajzing novogovor, nemam nameru da osporavam prihvaćene definicije, al ne mogu ni da se otmem utisku da je u ovakvim kampanjama tm više nego prikladan. možda grešim, al poenta je da na kraju blagajna pokazuje rezultat.
Ko zna sta je rezultat? Blagajna ili neka jaca turneja ili poruka vlasti pred predizborno baskarenje. Mozda nista od toga, ali opet ti kazem ne kosta ih puno.
Link to comment
pa hoćeš ići na cert? evo ja sam isto možda ta ciljna grupa, koja ne ide na klasične koncerte, a recimo posle ovakve pretenciozne kampanje ne bih išao ni da mi plate. ko što rekoh, koga ova poruka motiviše da ode u bf, može biti samo veći šaban od ovih što su im se zahvalili jer ne dolaze.
pa evo, iskreno, verovatno ne ali toliko sam danas slušao o filharmoniji da sam u fazonu da možda i proverim šta daju. ako primetim da ima nešto interesantno, možda i skočim. nemam odnos prema tome da zbog reklame iz principa ne odem ili tako nešto. ono, jeste malo zeznuta ideja i stav koji može da se pročita ali nije mi to za crveni karton.da zaključim, nikad nisam bio bliži odlasku u bf nego danas. :D
Link to comment
Ko zna sta je rezultat? Blagajna ili neka jaca turneja ili poruka vlasti pred predizborno baskarenje. Mozda nista od toga, ali opet ti kazem ne kosta ih puno.
ma ok, ne košta ih ništa, možda će postići neki efekat na blagajni, ili već neki drugi cilj, samo ne vidim ništa wow u ovome. uostalom, vasa je u startu rekao ono što je fakat, verovatno među tim blejačima na terasi ima mnogo front row zvanica u bf kada je na repertoaru nešto što je in, kao što i tasovac i šarper koji im je chairman™ pripadaju istom miljeu stalnih gostiju po upper-class bgd lokalima. rugala se sova sjenici. Edited by Gonzo
Link to comment
ma ok, ne košta ih ništa, možda će postići neki efekat na blagajni, ili već neki drugi cilj, samo ne vidim ništa wow u ovome. uostalom, vasa je u startu rekao ono što je fakat, verovatno među tim blejačima na terasi ima mnogo front row zvanica u bf kada je na repertoaru nešto što je in, kao što i tasovac i šarper koji im je chairman™ pripadaju istom miljeu stalnih gostiju po upper-class bgd lokalima. rugala se sova sjenici.
pa wow je sa zanatske strane. ovo ostalo što si napisao verovatno stoji ali prosto nije nužno za diskusiju o samoj reklami.
Link to comment
pa wow je sa zanatske strane. ovo ostalo što si napisao verovatno stoji ali prosto nije nužno za diskusiju o samoj reklami.
vrtimo se u krug, sa zanatske strane biće wow ako se filharmonija razbije od prodaje ulaznica, ako ne biće u pitanju samo lartpulartističko advertajzingaštvo.
Link to comment
ali kao i u fudbalu, mogu da primetim solidan šut, pre nego što vidim da li lopta ide u okvir gola.
ma kakvi, ovo je promašena lopta. pravi viral bi sad bio da se organizuje SB ekipa, ode na sledeći cert u kolarac, popuni prvih 3-4 reda, i negde u 15tom minutu koncerta svi ustanu, razviju transparent IZVINITE ŠTO STE NAM DOSADNI i pokupe se iz sale.
Link to comment
vrtimo se u krug, sa zanatske strane biće wow ako se filharmonija razbije od prodaje ulaznica, ako ne biće u pitanju samo lartpulartističko advertajzingaštvo.
Ti se vrtis u krug sa nepotrebnim ucitavanjem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...