Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

pa dobro reklama. cilj reklame je da privuče klijente nekakvom porukom. šta je ovde poruka, ako niste šaban iz strahinjića bana dođite u kolarac?

reklama reklamira filharmoniju kao takvu. da ona postoji i da se za nju čuje.ali rekoh, nisam siguran da je to dovoljno za bilans na blagajni.
pa to je upravo ono o čemu pričam, taj trend advertajzinga radi advertajzinga koji mi toliko ide na penis. kopiji, virali, avernes i ostali bulšit a zapravo nikakav efekat. ko što rekoh, niti će ta poruka motivisati nekog iz SB da ode na koncert klasične muzike, niti će isprovocirati nekog da ode na cert e da bi se razlikovao od šabana iz SB. čime bi se pokazao kao još veći skorojević.onaj koga zanima klasična muzika i ko posećuje koncerte dobro zna da filharmonija postoji, i gde se nalazi, i koji joj je repertoar.pretenciozni tasovčev bulšit. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

pa dobro reklama. cilj reklame je da privuče klijente nekakvom porukom. šta je ovde poruka, ako niste šaban iz strahinjića bana dođite u kolarac?
poruka je: imaš filharmoniju u gradu.
ko što rekoh, niti će ta poruka motivisati nekog iz SB da ode na koncert klasične muzike, niti će isprovocirati nekog da ode na cert e da bi se razlikovao od šabana iz SB. čime bi se pokazao kao još veći skorojević.
ko kaže? mislim, kako to znaš? pogledaj malo reakcije po YT na reklamu i videćeš da imaš ihahaj kandidata za ovu drugu opciju.što se prve grupe tiče, da li ti zaista misliš da se svako u SB oseća kao šaban i da je svestan svoje šabanerije?iskreno, mislim da daješ ovome veću dubinu nego što ima. poenta je da su izveli tu akciju koja je dovoljno intrigantna da se sad po internetu komentariše i da se snimak "sam od sebe" šalje, umnožava, deli. zato se i zove viral, izmedju ostalog. za sve to vreme se priča o bf i sad neki pera koga u principu boli ćošak za pitanja koja ti ovde postavljaš, kaže sebi: e vidi nikako da odem da gledam ove, možda bih mogao konačno.i to je u principu to. Edited by McCabe
Link to comment
e sad, zaista ne znam da li će ova akcija motivisati nekog da ode u bf ko do sad nije išao. što valjda i jeste krajnja poenta reklamiranja. ali dobro, ionako ih nije koštalo para.
To i kazem, bas me interesuje kako ce se stvar odraziti na prodaju karata.
poruka je: imaš filharmoniju u gradu.
... upravo. I poruka nije samo za Strahinjica Bana. Oni su tu vise kolaterala.
Link to comment

ako se ispostavi da je poenta iskljucivo na sabanluku i nama (-_-) ostalima, meni ce to biti bezvezedobro, naravno, poenta je i u viralnom sirenju virala, moralo je stoga malo da se zabiberi, to podrazumijevam

Link to comment
pa dobro reklama. cilj reklame je da privuče klijente nekakvom porukom. šta je ovde poruka, ako niste šaban iz strahinjića bana dođite u kolarac?pa to je upravo ono o čemu pričam, taj trend advertajzinga radi advertajzinga koji mi toliko ide na penis. kopiji, virali, avernes i ostali bulšit a zapravo nikakav efekat. ko što rekoh, niti će ta poruka motivisati nekog iz SB da ode na koncert klasične muzike, niti će isprovocirati nekog da ode na cert e da bi se razlikovao od šabana iz SB. čime bi se pokazao kao još veći skorojević.onaj koga zanima klasična muzika i ko posećuje koncerte dobro zna da filharmonija postoji, i gde se nalazi, i koji joj je repertoar.pretenciozni tasovčev bulšit.
Otkud znas da nece nikog motivisati da dodje na koncert?
Link to comment
poruka je: imaš filharmoniju u gradu.
helou, pa to je ko otprilike da se reklamira da postoji autobuska stanica u beogradu. pa ljudi ne posećuju klasične koncerte ne zato što ne znaju da to postoji pa treba neko da im to kaže i pokaže na mapi gde se nalazi, nego prosto što klasična muzika ne privlači široke narodne mase. ni ovde, ni bilo gde drugo.
Link to comment

popularni ciklus moze da privuce jos ponekoga, recimo mene koja ne volim klasiku te sam stoga polusabanka(edit, uostalom, moje neznanje seze toliko daleko da se ne bih zakacila za popularni ciklus da se ne zove tako, a ova kampanja u zacetku me potsjetila da bih bas mogla i da ga cujem)

Edited by morgana
Link to comment
helou, pa to je ko otprilike da se reklamira da postoji autobuska stanica u beogradu. pa ljudi ne posećuju klasične koncerte ne zato što ne znaju da to postoji pa treba neko da im to kaže i pokaže na mapi gde se nalazi, nego prosto što klasična muzika ne privlači široke narodne mase. ni ovde, ni bilo gde drugo.
Nisi navikao da gledas reklamu necega sto postoji, pa ti zato ne ide u glavu.
Link to comment
helou, pa to je ko otprilike da se reklamira da postoji autobuska stanica u beogradu. pa ljudi ne posećuju klasične koncerte ne zato što ne znaju da to postoji pa treba neko da im to kaže i pokaže na mapi gde se nalazi, nego prosto što klasična muzika ne privlači široke narodne mase. ni ovde, ni bilo gde drugo.
pa onda ne treba ništa da se reklamira. ni coca cola, ni vojska, ni različite brendovi patika, ni gumeni pirotski opanci, ni ono što ima, ni ono što nema konkurenciju u svom polju. ali upućeniji od tebe i mene su verovatno procenili da se medju neaktivnima može probrati pokoji novi potrošač. i zato se reklamiraju. da ne govorimo o situaciji kad se bore za istog.
Link to comment
za sve to vreme se priča o bf i sad neki pera koga u principu boli ćošak za pitanja koja ti ovde postavljaš, kaže sebi: e vidi nikako da odem da gledam ove, možda bih mogao konačno.i to je u principu to.
ajd, videćemo. možda je moć virala™ ipak tako velika. no mislim da će biti u nivou fejsbuk akcijašenja, lajkovaće se mnogo, al malo će njih iskeširati za kartu i naterati sebe da sluša nešto što inače ne sluša zbog ovoga.
popularni ciklus moze da privuce jos ponekoga, recimo mene koja ne volim klasiku te sam stoga polusabanka
ja sam isto polušaban, klasiku ne volim, i nikakav viral me neće motivisati da idem na koncert.
pa onda ne treba ništa da se reklamira. ni coca cola, ni vojska, ni različite brendovi patika, ni gumeni pirotski opanci, ni ono što ima, ni ono što nema konkurenciju u svom polju. ali upućeniji od tebe i mene su verovatno procenili da se medju neaktivnima može probrati pokoji novi potrošač. i zato se reklamiraju. da ne govorimo o situaciji kad se bore za istog.
idemo, uključujemo crno-beli mod. da skroz je ok reklamirati filharmoniju, novi repertoar, modernizacija, ovo ono, što cilja grupu ljudi koji inače mogu biti zainteresovani da odu na cert klasične mjuze. ovo viraljenje™ da bi se šatro neko ko do tada za klasiku nije čuo nit ga zanima zapitao u jebote pa možda je taj kolarac nešto super je potpuni promašaj. ne što je promašaj, nego tvrdim da cilj uopšte nije povećanje posećenosti koncerata već tasovčevo akcijašenje. Edited by Gonzo
Link to comment

pa dobro, mozda ce podsetiti one koji su zaboravili, da opet krenu :)i koliko se secam, prosle dve kampanje "u inat svima i uprkos svemu" i ona "Sviramo po kucama, svadbama blablabla" su ocigledno uticale na porast prodaje ulaznica, tako da su uspele.

Link to comment
ajd, videćemo. možda je moć virala ipak tako velika. no mislim da će biti u nivou fejsbuk akcijašenja, lajkovaće se mnogo, al malo će njih iskeširati za kartu i naterati sebe da sluša nešto što inače ne sluša zbog ovoga.
Ne kosta mnogo da se proba.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...