Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Upadam medju profesionalce, ali se meni cini da je tu jedina poruka "seljacine, hvala vam sto ne dolazite na nasu prosvecenu muziku".
Poruka je viseslojnaTumaci je kako hoces, u tome i jeste poenta. Ako ce ova akcija da mi ogadi Baha, to vise govori o meni no o akciji.Link sa bratskog topika dobro osvetljava stvar.@Morgana: znaci dobri su mi izvori:) Herojski potez :isuse: Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Na razumem--tekst o Belovom sviranju u Vašingtonu dobro osvetljava ovu akciju beogradskih filharmoničara? :huh: Jedina sličnost sa Belovim eksperimentom u Vašingtonu koju ja vidim je u tome što su se muzičari koji inače sviraju klasiku u koncertnim dvoranama pojavili na ulici (tj. na metro-stanici). Bel se pojavio inkognito, obučen kao običan ulični svirač na mestu gde se takvi i inače sreću, nije u smokingu teatralno zauzeo raskrsnicu i nije imao nikakve poruke i parole za slučajne slušaoce. Verovatno zato što je ovo bila svrha njegovog nastupa, a ne nekakva kampanja:

For this incognito performance, Bell had only one condition for participating. The event had been described to him as a test of whether, in an incongruous context, ordinary people would recognize genius. His condition: "I'm not comfortable if you call this genius." "Genius" is an overused word, he said: It can be applied to some of the composers whose work he plays, but not to him. His skills are largely interpretive, he said, and to imply otherwise would be unseemly and inaccurate.
(Evo ga i taj tekst u Washington Post-u sve sa video snimcima.) Edited by malkin
Link to comment
pa jeste dobar viral i tu je 100% razvalio ali mi je zaista zbunjujuc copy "hvala sto ne dolazite".isprva sam mislio da je u pitanju ironična opaska (jer im ljudi jelte, ne dolaze), a da su u silikonsku sišli prosto zao što je koncentracija blejača najveća.opet, podstaknut komentarima po netu, ne mogu više da negiram tu sociološku komponentu. što baš u strahinjica bana i da li oni ne treba da dolaze? je li ovo u stvari obracanje ljudima koji ne bleje sa silikoncima s idejom da im se ukaže na mesto koje postoji, a koje propuštaju?šta znam. opet festivalsko nadmudrivanje, rekao bih. malo sam skeptičan što se efekta tiče. ali drago mi je da ima sve više takvih pokušaja.
Dobar je samim tim koliko si pitanja postavio sam sebi. Edited by bergasa19
Link to comment
Na razumem--tekst o Belovom sviranju u Vašingtonu dobro osvetljava ovu akciju beogradskih filharmoničara? :huh: Jedina sličnost sa Belovim eksperimentom u Vašingtonu koju ja vidim je u tome što su se muzičari koji inače sviraju klasiku u koncertnim dvoranama pojavili na ulici (tj. na metro-stanici).
.. i da je par dana ranije prodavao karte za svoj koncert 100 dolara za komad, dok je svirajuci na uvce zaradio 35 dolara ukupno?Meni je to fenomen koji je u Srbiji jos dublji i sjebaniji. Odatle i Vasina opaska o publici na Kolarcu dobija smisao.
Link to comment
... citao neku diskusiju , svidela mi se ideja jednog od diskutanata - bolje je da su zveknuli neku seljanu od muzike, tipa obradu nekog mega-hita (Brega) da se shabani prime - i na kraju ih osamarili (inace odlicnim copy-em) "hvala sto ne dolazite"
To bi bilo potpuno pogresno. Izgubila bi se viseslojnost poruke.
Link to comment

jeste. razmislio sam malo nakon kaubojevog posta i složio se da je da je copy odličan baš u toj dvosmislenosti. to jest, ona mu je omogućila viralu da bude prodoran. na donjem topiku se baš oko copya vodi diskusija. u tom smislu - svaka čast.e sad, zaista ne znam da li će ova akcija motivisati nekog da ode u bf ko do sad nije išao. što valjda i jeste krajnja poenta reklamiranja. ali dobro, ionako ih nije koštalo para.

Link to comment

meni ovo skroz bizarno, filharmonija se bavi nekakvim menjanjem društva™. kao da negde drugde average konzumeristički joe hrli u koncertne dvorane. potpuni promašaj, i još jedna u nizu angažovanih™ samopromocija tasovca.i samo onako nevezano, idete mi na kiki s upotrebom reči kopi i viral.

Edited by Gonzo
Link to comment
meni ovo skroz bizarno, filharmonija se bavi nekakvim menjanjem društva™.
ali ne bavi se time. :)to je samo promocija filharmonije i ništa više od toga.kopi biso mogli da zamenimo sloganoom mada, nije to skroz to.viral je jebi ga, viral. ako ga prevedeš, lako ćemo se prešaltati. Edited by McCabe
Link to comment
kao čega? antipoda konzumerističkoj kulturi, šabanizmu, ne razumem..
pa zavisi ko se za šta uhvati. neko za ta dva, nekome će sama akcija biti simpatična. opet, nekome neće pa ništa. ali svejedno će se neko vreme prdeti po virtuelnim i realnim javnim prostorima o filharmoniji. stvara se buzz i podiže se avereness. :Preklama reklamira filharmoniju kao takvu. da ona postoji i da se za nju čuje.ali rekoh, nisam siguran da je to dovoljno za bilans na blagajni. Edited by McCabe
Link to comment

mozda ce filharmonija da kaze da, kontra tijanicevskoj skoli misljenja o sirokoj publici kao nefleksibilnim moronima, (skoro) svako ima kliker da prepozna dobru muziku, pa mozda neko nov i dodje da odlusa popularni ciklus (koji se ionako dobro prodaje).mislim, ipak nisu otisli medj babe na pijacu, a ovdje gdje su bili nisu docekani ravnodusno i dobili su aplauz.a naravno da koncertcic i transparent nije bio upucen prevashodno malobrojnima na terenu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...