Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Da li me zajebavas.

 

Ono kad ova popije nekst i krene da iz samo njoj znanog razloga vozi po gradu u korpi bicikle tetrapakove pa se iz casopisa odlepi neki fudbaler a sa sitilajta iskoci seljak (?) i krene sitno da igra za njom pa na kraju pobednik ukrade sok i popije ga a njoj zgranuta faca...

 

Ono je i klijent tezak meskalin zvakao kad je odobrio, agencija ne znam koja je ali da se voze na necemu jacem od pecurki u to sam siguran.

 

Navikao oguglao sam na svasta u reklamnom bloku ali ono mi ipak izaziva transfer neprijatnosti

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

agencija ne znam koja je ali da se voze na necemu jacem od pecurki u to sam siguran

 

 

Luna TBWA za Coca-Colu.

 

Isti režiser radio "Još" za Orange/Bambi.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Nije ono do reditelja ( uh jbt "Jos!" sa onim rostiljem?).

 

Nesto se mislim, znam ljude iz Lune, ne bi oni ono pravili. Verovatno klijent smislio, druge nema

Edited by Caligula
Link to comment

Za razliku od 92,7% domacih reklama ova je dinamicna, tecna i odlicno dizajnirana, sa majstorski izvedenim vizuelnim efektima. Mladi ljudi koji se pojavljuju u njoj su lepi i spontani (uporediti sa usiljenim osmehom devojke koja plasi putnike u aktuelnoj reklami za Air Serbiu),  cak je i ta zgranutost u finalu meni merlinmonrovski simpaticna.

 

Dakle, Next - voce pokrece, bravo!

Link to comment

Moze biti reklama estetski vrhunac, dizajnerski savrsena i tome slicno, ali ako gledalac ne dekodira poruku i kod njega ne stvori potrebu za tim proizvodom ili uslugom dzaba sve. I pare i vreme.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment

Za razliku od 92,7% domacih reklama ova je dinamicna, tecna i odlicno dizajnirana, sa majstorski izvedenim vizuelnim efektima. Mladi ljudi koji se pojavljuju u njoj su lepi i spontani (uporediti sa usiljenim osmehom devojke koja plasi putnike u aktuelnoj reklami za Air Serbiu),  cak je i ta zgranutost u finalu meni merlinmonrovski simpaticna.

 

Dakle, Next - voce pokrece, bravo!

 

Naprotiv, samo prve dve scene izgledaju profi snimljeno (one u enterijeru) sve ostalo je tezak produkcijski krsh, o neubedljivim vizuelnim efektima da ne trosim reci.

 

+ Vookelin komentar koji je skroz na mestu jer u ovoj reklami ima svega sem proizvoda samog. Umesto soka moze da bude i kafa, cips, krekeri ili pivo, i sve bi podjednako nesrecno leglo na scenario.

 

Racunam da si direktno umesan u produkciju ovoga pa tako ocenjujes :(

Edited by Caligula
Link to comment

Nije ono do reditelja ( uh jbt "Jos!" sa onim rostiljem?).

 

Nesto se mislim, znam ljude iz Lune, ne bi oni ono pravili. Verovatno klijent smislio, druge nema

E pa sad ako su se potpisali i uzeli pare, kako nisu oni...

Nema tu vađenja...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

E pa sad ako su se potpisali i uzeli pare, kako nisu oni...

Nema tu vađenja...

 

Ima vadjenja care :(

 

Ja klijentu/brend menadzeru dam mramornog Davida a on mu otkine ruku, nogu, kitu, oboji ga u zeleno-braon i emituje na televiziji - pa jebote, kakve ja veze imam sa tim?

Link to comment

 

Racunam da si direktno umesan u produkciju ovoga pa tako ocenjujes :(

 

Provalio si me :thumbup:

 

Mislim da si previše u materiji i da ne vidiš šumu od drveta. Ja procenjujem reklame kao prosečan TV konzument i komentarišem samo one koje su ostavile jak utisak na prvo gledanje, bilo pozitivan bilo negativan. Da se razumemo, gledam samo one koje seku fudbal ili Kesića, ali mi to daje potpuno pravo da ih komentarišem jer su namenjene meni, osim možda onih za uloške.

 

Ja sam uporedio dve reklame velikih kompanija koje su sigurno izdvojile velike pare za marketing i utisak je da ona za Air Serbiu angažovanjem anemičnog i izveštačenog zaštitnog lica više izaziva neko saželjenje, dok je ova pitka i zanimljiva i meni veoma vizuelno privlačna.

 

Nego ono sto meni vise smeta jeste saznanje nakon mog istrazivanja po netu da je reziser izvesni Miron Bilski https://vimeo.com/144733300 , koji je zaista potpisao i najmoronskiju reklamu godine, "Još"!  Ono kao kad gledas Sijanove maratonce i manastirsku rakiju.

 

Mozda ne bi bilo lose da navedes neki primer po tebi dobro dizajnirane TV reklame (molim te nesto sto ide bar 10 puta dnevno a ne sa nekog podkasta i sl), pa da uporedimo.

Edited by clandestino
Link to comment

Meni se dopada koncept Voće pokreće, a dopada mi se i slogan. Kad sam video sitilajtove sa Pobednikom koji pije Next, delovalo mi je jako glupo ali sam odmah zatim pročitao slogan pa mi je ideja postala simpatična. 

 

Isti mi je utisak i sa tv reklamom. Malo mi je prenatrpano detaljima za koje mislim da su suvišni i mislim da je tempo problematičan ali suštinski - to je to. Svi su pokrenuti voćem. 

 

Nemam nikakve veze sa produkcijom reklame, ne poznajem nikoga i komentarišem kao internet gledalac.

Link to comment

Sveps je ubedljivo najbolja na reklamozderu jer sve kida, od koncepta preko DOPa do rezije/divajsa

 

Ali je C bolji. Jedino sto ga kvari je sto konceptom dosta lici na Lurpak

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...