Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Prvi put posle sto godina videh jednu reklamu da nije totalno smeće i baš htedoh da je ovde pohvalim, ali celu noć nisam u stanju da se setim koja beše i šta su reklamirali. Ama, sve sam zaboravio, osim utiska  :huh:

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Prvi put posle sto godina videh jednu reklamu da nije totalno smeće i baš htedoh da je ovde pohvalim, ali celu noć nisam u stanju da se setim koja beše i šta su reklamirali. Ama, sve sam zaboravio, osim utiska  :huh:

 

Oce to kad si bog

Link to comment

haha znači da je baš ono do jaja reklama čim ne znaš za šta je (ili je možda Ajant baš to hteo reći, ne znam, ne dobacujem)

 

elem, dobre reklame. Autdor:

Artis-Baby-Boom-removable-June-2011.png

 

(ovo su platični dekali i prolaznici su pozvani da ih slobodno odlepe, jer je priča o bejbi bumu novih životinjica u amsterdamskom zoo vrtu)

TV:

 

 

Svokoljna tj integrisana tj 360 tj kaNpanja:

 

http://adage.com/lookbook/listing/sapientnitro/110#work


I onlajn (ovo je samo primer žanra, a ceo taj "žanr" je vrhunski advertajzing kao takav):

One-Weird-Trick-300x200.jpg

 

da bude jasno, nije bitno za dobru reklamu ni art direkcija ni zanimljivost ni originalnost, važno je da ti proda proizvod, a prethodno da ima jebeno veze sa proizvodom, što u pokušaju da budu originalni i primećeni i drugačiji i ovenčani kanskim grivama, kreativci prečesto zaboravljaju ili nikada ne nauče.

Link to comment

haha znači da je baš ono do jaja reklama čim ne znaš za šta je (ili je možda Ajant baš to hteo reći, ne znam, ne dobacujem)

 

Pa, bila je da posle sto godina pomislim ovo nije totalno smeće kao sve ostale. Šta mi sad učitavaš?

Link to comment

Pa, bila je da posle sto godina pomislim ovo nije totalno smeće kao sve ostale. Šta mi sad učitavaš?

 

nije dobra reklama ako nisi zapamtio za šta je, po difoltu, samo to kažem. možda je dobar video, zanimljiva priča ili nešto treće, ali nije dobra reklama. (edit: mada ajde, postoji mogućnost da je dobra reklama ali da je do tebe isključivo, da si bio dekoncentrisan tada i da nisi imao prilike da je vidiš ponovo)

Edited by Ariel
Link to comment

Eto naučih i ja nešto. Dakle ono smaranje da je Rosa od davnina, iz dubina, od iskona, u čistoti... to se u stvari zove epski kopi i za to je bio plaćen baja kopirajter, a neki stilista je devojci koja je angazovana preko omladinske zadruge da recituje rekao da otegne "s" (Rosssa) jer je to seksi i nekako zvuči stranjski. Možda će sad neko da mi kaže da ne razumem i da je to grupa kreativaca koja je u poslednjem broju advertajzing ejdža označena kao potencijal, ali cela ta reklama za Rosu je lipov qrac.

Link to comment

Tv reklame su blago u odnosu na radijske.

 

Lik zove ortaka koji je kupio nov tv i organizuje gledanje tekme sa drustvom da bi mu ovaj rekao da vise nema mesta i da skoci do Tehnomanije po svoj tv. Ovaj mu se naravno silno zahvali i poita u radnju..

Link to comment

ima neka reklama za meridianbet u kojoj lik opisuje kako je njegov komšija uveo internet, naručio papričice iz meksika, pokušao da obori svetski rekord i ... nije se izvukao (prosipa rakiju za pokoj duše) :ph34r: . a da je otvorio nalog na meridijanbetu, znao bi šta je pravo uzbuđenje :ajde:

Link to comment

ima neka reklama za meridianbet u kojoj lik opisuje kako je njegov komšija uveo internet, naručio papričice iz meksika, pokušao da obori svetski rekord i ... nije se izvukao (prosipa rakiju za pokoj duše) :ph34r: . a da je otvorio nalog na meridijanbetu, znao bi šta je pravo uzbuđenje :ajde:

Има и друга варијанта те рекламе, у којој говори о лику који је умро шверцујући се у хладњачи :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...