Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

Kakav mec i kakav povratak All Blacksa protiv Australije, koja nije pobedila na Eden Parku jos od 1986 godine! A kenguri su poceli ostro. Sledi onaj pravi mec, AB's - JAR i tu ce da se vidi ko je trenutno najbolji na svetu. Ova ekipa Blacksa nije ni blizu one sto je izgubila protiv Francuske pre mesec dana (od cega sam jos mamuran, nakon velike proslave :) ).

Link to comment

AB su imali na pocetku meca dosta srece kod onoga kratkog pasa, mislim da je bilo ukrstanje, Australije kada je vec bio esej vidjen, na par metara od linije los pas i pad lopte unapred.Bolje su igrali u ruck-u i skramu od Ozija, bas su im puno lopti u ruck-u uzeli, ali ocajno na pocetku iz line-out-a.Odbrana fenomenalna u 2. poluvremenu narocito na kraju kada su izdrzali pritisak Australije.Australija je fenomenalno igrala na pocetku meca.

Edited by No7
Link to comment

Inace vidim da ste vas dvojica obozavaoci Francuske, pa lepo ali meni se u 15-ci dopadaju oni sto su navukli kompleks Francuskoj,Los Pumas Utakmica za trece mesto SP 2007Francuska(domacin)-Argentina, fenomenalna igra odbrane ArgentineKako ono ide,25% zaradjujemo od zarade AB,15% od zarade Engleza i Francuza,ali imamo srce.

Edited by No7
Link to comment

:lol:Smijemo se Argentincima ali oni imaju jednog od najboljih igraca na svijetu Hernandeza i jos nekoliko odlicnih igraca koji igarju u francuskom prvenstvu i koji su odlicno placeni ;) . Odlicna reprezentacija. Igraju malo prljav rugby.

Kakav mec i kakav povratak All Blacksa protiv Australije, koja nije pobedila na Eden Parku jos od 1986 godine! A kenguri su poceli ostro. Sledi onaj pravi mec, AB's - JAR i tu ce da se vidi ko je trenutno najbolji na svetu. Ova ekipa Blacksa nije ni blizu one sto je izgubila protiv Francuske pre mesec dana (od cega sam jos mamuran, nakon velike proslave ).
Opste poznata cinjenjica je da su All Blacks najbolja ekipa na svijetu izmedju svjetskih prvenstava. Onda naidju na francuze :P Edited by borris_
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jeste imaju ali pogledaj nivo razvijenosti klubova po Argentini i po Francuskoj, cak koliko znam nisu do skoro imali potpuno profesionalnu ligu tako da su ti igraci dosli u bogate klubove po Evropi pre svega preko reprezentacije i fenomenalnih uspeha iste. A zatim pogledaj koliko je njima bilo teze da iskoce u prvi plan svetskog ragbija. Cak je i Italijanima bilo lakse da naprave takav pomak ali nisu uspeli jer Italija igra 6 Nacija i svake godine se odmerava sa jakim ekipama. Kada bi se samo Srbija ugledala na njih ma za pocetak bi bilo dobro da nesto naucimo od Rumuna koji su nekada bili izuzetno respektabilna ekipa.Nego da mi vidimo sta imamo ove nedelje,Ragbi 13,Sport Klub 31.07.2009(Petak)21:00 (DIR) Rugby SL: St Helens – Wigan Vigan je prosle sedmice rasturio Lids tako da su napredovali u trci za playoff dok je St. Helens posle pobede prosle nedelje pobegao Lidsu na vrhu tabele. Trebala bi da bude dobra utakmica.Jos nekoliko vesti iz Ragbija 13.

UK to host 2013 World CupThe Rugby League International Federation announced today that the next Rugby League World Cup will be held in the United Kingdom in 2013.
Prime Minister hails RFL’s success in bringing World Cup to UKThe Prime Minister, Gordon Brown has sent his personal congratulations to the RFL following their success in securing the rights to host the 2013 Rugby League World Cup in the UK.
Cela vest,http://www.superleague.co.uk/article.php?id=14834RLIF pomera SP u Ragbiju 13 na 2 godine razlike od SP u Ragbiju 15 taka da ce ici u buduce tako na 4 godine.Jos jedan vazan dogadja ce se desavati tokom Avgusta u Beogradu a to je EP u Ragbiju 13 za igrace ispod 16 godina starosti.Ucestvuju,Vels, Engleska, Francuska, Rusija, Skotska, Srbija, Keltske nacijePrvi dan,
Tuesday 18th August 2009: RLEF European Cup Under 16s Wales v England venue: Belgrade, KO: Serbia v Russia venue: Belgrade, KO: Scotland v Euro Celts venue: Belgrade, KO:
Ovde imate rasporede utakmica za sledece dane kao i rasporede vaznih utakmica uopste u okvire Evropske Ragbi 13 Federacije.http://www.rlef.eu.com/fixtures_date.phpZa nas interesantne utakmice Irska-Srbija i Srbija-Vels.Sto se tice klinaca isli su na pripreme na planine Srbije u okviru Beogradske Ragbi Akademije pa red bi bio da ih vidimo a i podrzimo a dodatne informacije cu saospstiti kada bude bilo vreme.Takodje Soni Radovanovic koji je iz RK Dorcola presao u engleski Whitehaven dobija sansu i igra nesto vise za ekipu Whitehaven do 20 godina starosti ali je igrao i u prvoj ekipi nekoliko utakmica, video sam da je do 20 godina starosti postigao neke eseje, takodje sam video komentare Engleza koji kazu da je fizicki jak ali da kada je dosao nije imao dovoljno kondicije i da mu je to bio glavni problem po dolasku. Ragbi 15,Prava poslastica ovoga vikenda, South Africa v New Zealand, Kings Park Stadium, Durban 13:00 GMT, 15:00 local( i CET tj. nasem isto vreme)Dajem link jedino ako me nesto ne spreci jer se radi o velikom derbiju svetskog ragbija.Takodje mozete ocekivati jos linkova za utakmice pre svega ragbija 13 tokom vikenda ali otom potom.Ako neko zeli mogu da ovde stavim utakmice koje se mogu naci na Youtube a to su Argentina-Irska, Argentina-Skotska sve SP 2007(Francuska), Vels-NZ i Irska-NZ za All Blacks Grand Slam Tour kao i Engleska-Juzna Afrika 2008 sa Twickenham u Londonu. Edited by No7
Link to comment

Zeleo bih da ovde upoznam i ljude sa istorijom ragbija u Srbiji,

Istorijat srpskog ragbija:1918 srpski stidenti na koledžima Velike Britanije, kao reprezentacija Srbije, pobedjuju reprezentaciju britanskih dominiona sa 8:3Igralo se pred 50 000 ljudi.1919 – 1923 Beli orao u Šapcu 1922 - Jugoslavija1954 osnivanje Ragbi saveza Jugoslavije – igra se R XIII , prvo se igrao ragbi XIII jer su ga doneli Francuzi i to pre svega u Srbiji kasnije ce ga bukvalno zabraniti i to zbog drugih republika u okviru SFRJ i Savez ce biti preseljen u Split zbog cega je Split i danas izuzetno jak u ragbiju.1964 R XV je jedini i R XIII prestaje da se igra i primljeni smo u FIRA2001 Reosniva se Ragbi XIII Savez Srbije
У Србији се рагби појавио после Првог светског рата. Први клуб основан је у Шапцу 1919 године а покретач је био Маринко Ђорђевић Маша. Он се са рагбијем упознао у Француској за време Првог светског рата. При спортском клубу Југославија у Београду, на иницијативу Јована Ружића, првог Србина који је наступио на Олимпијским Играма 1920 године у Антверпену за фудбалску репрезентацију Југославије, основана је рагби секција. Јован Ружић се први пут са рагбијем срео такође у Француској. СК Југославија је у октобру 1923 године на игралишту које се налазило на месту данашњег хотела Метропол одиграо прву рагби утакмицу у Србији против морнара са Енглеског ратног брода Глодур.
Inace interesatno da se i u Franuckoj desilo da je bukvalno savez XV gusio savez XIII i zbog toga postoji prilican animozitet i danas. Edited by No7
Link to comment

Koliko je ova utakmica Penrith Panthers-New Zealand Warriors bila dobra. Pa dal je moguce da si Warriors-i izgubili prednost iz 53 minuta od 32 prema 6 i isli u produzetke gde pogadjaju precku iz dropke a zatim legenda Stacey Jones sa 25 metara iz dropke sutira siroko i posle 90 minuta nereseno.O kakva utkmica, kakve odbrane i kakvo obaranja u drugom produzetku.

Link to comment

Ne bih da kvarim ugodjaj, pa cu u spoiler staviti sta je bilo u Subotu uvece (po NZ vremenu).

Springboksi odvalili po drugi put zaredom AB's. Ove nedelje je to bilo 31:19. Nepovezana igra AB's i neuigranost su ih kostali rezultata.

Link to comment

Obescastili ih, posed lopte je bio oko 60%-40% u korist JA a osvojen teren je jos vise izrazen za JA.Joe Rokocoko napravio jedan od glupljih poteza kada ga je JA uhvatila u gol prostoru.

Link to comment

Tri NationsAug 8, 17.00hSouth Africa vs Australia-Cape Town Potrudicu se da nadjem link.Posle dve pobede nad Novim Zelandom(All Blacks) Juzna Afrika(Springboks) ocekuje mec sa Austalijom(Wallabies) i ako ostvare pobedu bice to prvi put da JA uzima prve tri utakmice od 2004. Mora se ipak reci da su te prve tri utakmice bili domacini a da oni mnogo losije igraju u Australiji i Novom Zelandu.Pak ako Ozi uzmu utakmicu bice u dobroj prilici da osvoje Tri Nations jer sledece utakmice igraju kuci. Po meni ova utakmica ce biti daleko neizvesnija od utakmice Springboks-All Blacks. JA ce imati vise posla jer Kenguri manje grese i ako Australija popravi igru u pre svega ruck-u i scrum-u u odnosu na utakmicu na Novom Zelandu moze biti vrlo zanimljivo.

Edited by No7
Link to comment

Australija izgubila iskljucivo zbog gresaka iako sam mislio da ce manje da grese a oni izgubise utakmicu zbog gresaka uz to ocajno igrali u 1. poluvremenu line-out, bas ocajno.Nego da se vratimo mi Ragbiju 13.Utakmica NRL(National Rugby League)-austrtalijiski i jedan novozelandski klub ucestvuju. Broncos(Brisbane) vs Storm(Melbourne)odograno 2009-03-20 U obe ekipe su pojavljuju neki od najboljih i najtalentovanijih igraca na svetu poput legende Darren Lockyer ili ekstra talenta Israel Folau tu su jos Billy Slater i Greg Inglis itd.http://www.justin.tv/clip/03379f8c6b5044b5http://www.justin.tv/clip/22a05a654fd8af52http://www.justin.tv/clip/99b0a1cced6022b1http://www.justin.tv/clip/6710a1783e8cc410http://www.justin.tv/clip/34a35db8f828f0ebhttp://www.justin.tv/clip/1395d287cc7a3f28http://www.justin.tv/clip/7f664972b6320863http://www.justin.tv/clip/73edbd81d64fdd5bDefinitivno treba odgledati jer ima sta da se vidi.

Edited by No7
Link to comment

Drago mi je da ima jos ljudi koje ragbi interesuje.Uskoro na Adi internacionalne utakmice u mladjim kategorijama,a na jesen i u seniorskoj konkurenciji.No7,da li igras ragbi ili si navijac?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...