Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

Има да одбране Аустралије. Аргентина је неколико пута  пробила као сада Аустралија и сваки пут задња линија Аустралије је успела да спречи есеј добрим саплитањем. То за почетак. Друго, феноменалан притисак на рак и одлично читање тј. читање где иде лопте чиме се нападач гура уназад и губи територију. Мислим да је ова антиципација у одбрани најважнија.

Link to comment

Иначе занимљиво да Барнс није ишао на видео преглед задњег есеја Аустралије иако оно последње додавње није било толико очигледно уназад, било је равно, али се и за знатно мање узима преглед.

Судија који је судио Шкотска-Аустралија је суспендован због наводних грешака на штету Шкота-http://www.rugbydump.com/2015/10/4688/world-rugby-ceo-confirms-full-investigation-into-craig-joubert-behaviour-will-take-place

Мислим да ће НЗ релативно лако добити у финалу јер ће њихови центри попут М'а Нону и Б. Вилијамс пробијати линију Аустралије као Аргентина. Једино што НЗ треба да спречи је притисак на лопту од стране Аустралије после обарања, тако је Аустралија дошла до финала. Мислим да су скоро свуда другде јачи. Линија скупа НЗ је јача, видело се данас колико је Аргентина злостављала Аустралију у скупу.

Edited by Korki
Link to comment

Ne bih ja baš tako otpisao Australiju, iako očekujem da će NZ da ih brutalno otrese. Videlo se danas koliko im Pokok služi, Ašli-Kuper je bio na mestu kad je trebalo i klinički precizno sekao poslednju liniju i dao tri eseja. Britanska štampa već slavi Australiju, ovi sa ITV su mi jetru pojeli, ali ti će sigurno još više motivisati AB's.

 

Sonny Bill će opet početi sa klupe, što je dobro kad treba sa se unese živost i stvore šanse, Cole i Retalick su maestralni u autima, Riči je bez premca najbolji AB ikada, što je privilegija svakome ko ga gleda jer ovo je pisanje istorije. Još da Karter odigra finale i oprosti se titulom, bilo bi to odlično za sport.

 

Žao mi Burgera i Habane što nisu došli do kraja, jer je ovo i njima poslednje SP, ali neko uvek mora i da izgubi.

 

Biće ovo strašno finale i neizvesno, zahvaljujući Šeiku koji je vrhunski motivator.

Link to comment

Ono što sam primetio danas na utkamici je da je Argentina obilato iskorišćavala sumanutu odbranu Australije (sumanutu u smislu brzu i snažnu) lažnjacima i ukrštanjima, i vrlo lako probijali do 22 ali na žalost, ostatak ekipe nije pratio prodore do kraja pa samim tim, nije bilo eseja; kapiram da to može da posluži Ol Bleksima kao recept kako igrati protiv Ozija u finalu-

 

Da opet ne kvotujem sebe, samo ću staviti  :fantom:  , šalu na stranu, dva najbolja tima na prvenstvu su zasluženo u finalu i posle 2 finala sa malim brojem poena, mislim da bi mogli da očekujemo brdo poena i sa jedne i sa druge strane, a ko pobedi, pobedi, ne navijam ni za koga.

PS.

Al zato, svim srcem uz Argentinu, da uzme i drugu bronzu sa Svetkog kupa, neverovatno gotivna ekipa

Link to comment

Ovaj, teško da NZ treba recept kako pobediti Ozije. Bledisloe Cup je u posedu 12 godina čini mi se, a imaju samo jedan poraz, prvi meč iz ove godine, koji spada u anomaliju na šta je odgovoreno razvaljivanjem sa skoro rekordnom razlikom ikada.

 

Ipak, finale je finale, ništa nikome nije sigurno osim da rezultat neće biti bednih 8-7 ili tako nešto kad se igra sa ekipom iz severne hemisfere. Ko hoće da upozna pravi ragbi, ovo će biti najbolja utakmica da se zavoli :)

Link to comment

Требали су Матфилда да убаце у 1/ 2ф јер је то велики узрок пораза ЈАРа против НЗ, лоше извођење скуп-аута. Видело се још против Велса да се пате на позицијама скакача, не само код извођења аут већ и у ношењу лопте.

Тешко да Аргентина може нешто јер је линија скупа(скрама) Спрингбока најјача на СП. Једина шанса је да Пуме добро пробијају линију Спрингбока, а то ће тешко ићи пошто то није ни НЗ успевао лагано.

Link to comment

I uze SA bronzu; ruku na srce, prelomio je sudija prestrogim zutim kartonom odmah na startu sto je rezultiralo esejem za SA al dobro...

I masivan naklon za Argentinu, sto uprkos izgubljenoj tekmi igraju do kraja i postizu utesni esej. Kakve facetine!

Edited by vorda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...