Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Darling bravo, bravo :)

 

Ajde ko se razume u trkacke povrede: prosli trcanj krenulo da me boli ispod gleznja,.sa spoljasnje strane, pri dodiru sa zemljom. Na obe noge ali vise desna. Malo se poboljsalo kad se zagrejalo. Ali onda me bolelo sutradan (pomagao Voltaren). Napravila pauzu dva dana i otisla ponovo da trcim i ista prica. Boli tokom trcanja, bolje kad se zagreje, ali boli i nakon trcanja i to se "sheta", cas sa spoljasnje strane, cas sa unutrasnje itd. Bolje je sada ujutru nego juce... jel to neka uobucajena upala tetiva? I ako jeste, koliko to obicno traje? Sta da radim da prodje sto brze? :(

Nije to nakon trcanja neki bol da mi treba analgetik, ni priblizno, ali je dosta lose tokom samog trcanja.

 

mislim da je ovo: http://www.runnersworld.com/tag/plantar-fasciitis

obicno je bol u donjem delu pete ali kod mnogih trkaca bol prelazi sa jedne na drugu stranu stopala. promena obuce (ili cak samo uloska) bi trebalo da pomogne. probaj i da smanjis kilometrazu/brzinu, posto zna da se ta upala pojavi i zbog nesrazmernog povecanja obima treninga.

mirovanje pomaze ali mora da bude dugo (nekoliko nedelja). 

 

povreda nije jako opasna ali u izuzetno retkim slucajevima zna da se ruzno pogorsa - onda je bol u donjem delu pete nepodnosljiv, cini i obicno hodanje nemogucim te se problem mora hirurski resiti. 

Edited by Djuro
Link to comment

mislim da je ovo: http://www.runnersworld.com/tag/plantar-fasciitis

obicno je bol u donjem delu pete ali kod mnogih trkaca bol prelazi sa jedne na drugu stranu stopala. promena obuce (ili cak samo uloska) bi trebalo da pomogne. probaj i da smanjis kilometrazu/brzinu, posto zna da se ta upala pojavi i zbog nesrazmernog povecanja obima treninga.

mirovanje pomaze ali mora da bude dugo (nekoliko nedelja). 

 

povreda nije jako opasna ali u izuzetno retkim slucajevima zna da se ruzno pogorsa - onda je bol u donjem delu pete nepodnosljiv, cini i obicno hodanje nemogucim te se problem mora hirurski resiti. 

uf, izgleda nije ta, nego posterior tibial tetiva :( . sad kad sam malo iscitala o tim povredama jasno mi je da sam ja tih dana (i na tom jednom konkretnom treningu) sve pogresno odradila. sve sam faktore rizika pokrila  :isuse: . kakav danak neiskustvu... sad mi ostaje samo da se nadam da ce se smiriti a ne ostati kao trajni problem pri trcanju. napravicu pauzu nekoliko dana. mislim, nije to ne znam kakav bol kad ne trcim - takav bol, tog intentziteta, ja dobijem kad god provedem dan na nogama (ili prepesacim nekoliko km u starkama). da ne trcim, ne bih se mnogo obazirala na to. ali me plasi sto je ova dva trcanja bio 1) osetno jak pri trcanju i 2) osetno pogorsan nakon trcanja (bas gore nego sto je inace, od hodanja/stajanja). 

Link to comment

Tibialis posterior tendonitis is usually an overuse injury, which commonly occurs due to repetitive or prolonged activities placing strain on the tibialis posterior tendon. This typically occurs due to excessive walking or running (check)

(especially up slopes (check)

or on uneven surfaces) (check)

 jumping, hopping (check)

or change of direction activities. (e, ovo bas i nisam)

It is more common in patients with poor foot biomechanics (i.e. flat feet), (ni ovo)

inappropriate footwear (check - ne trci se sprint uzbrdo u starkama! ako si zaboravila trkacke patike kod nekog, onda ne trci dok ne dodjes do njih...)

and in those who have had a recent increase in training or activity. (big check)

Link to comment

pa to je jos jedan problem - ja vec trecu-cetvrtu godinu ne izlazim iz starki. nosim ih 90% vremena (posao, izlasci, gym...). od kako je krenulo ovo bas primecujem da je bol jaci kad ih nosim. menjam navike pod hitno :(

Link to comment

https://www.endomondo.com/workouts/521067513/15969027?country=us&lang=en&measure=metric&o=course&fb_action_ids=10205912863853070&fb_action_types=fitness.runs&fb_source=other_multiline&action_object_map=[715570798551365]&action_type_map=[%22fitness.runs%22]&action_ref_map=[]

 

Otkako sam poceo da trcim posle velike pauze, trcim uglavnom ovako, kratke deonice posto mi je kej odmah kad izadjem iz zgrade. Naravno, uvek trcim po suncu kao najveci kreten i posle mi ne bude dobro :D

Link to comment

uuu, dobar ti ovaj app. na prvi pogled je bolji od runkeeper, koji trenutno koristim. (a i min/km ti je ubitacan. hocu ja da trcim tako brzo!  <_<  ja sam jednom istrcala kilometar na 5min/km, a najbolji average, na tim duzinama, mi je oko 5:30)

Link to comment

jeee, al ste s tih 5 minuta i nesto po km brzi :)

inace, patike za trcanje su najudobnija obuca u svemiru, obozavam ih, izuvam ih samo kad bas moram.


ove su mi tiha ceznja...

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...