Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

ja i slon smo jedini kopneni sisari koji ne mogu da potrce :fantom:

 

 

ma mislio sam, najozbiljnije, ali nema sanse u dogledno vreme. jos boli skocni zglob koji sam sjebo pre 2 meseca, mozda i vise.

Link to comment

Svaka čast. Za koje vreme? Dešava li ti se da nekim danima trčiš slabije nego na prethodnom treningu?

 

 

ne pitaj za vreme, pocela sam da trcim pre mesec i po dana. sat i 15. :)

 

trcanje varira od okolnosti. u svakom slucaju, uvek mi je tesko i uvek sam, kad istrcim, u fazonu da sam mogla jos. 

 

 

fala, takeshi. 

Edited by darling
Link to comment

i malo brze hodanje je sasvim okej (ako se ne buni zglob).

 

bravo darling!  

probao i sad mogu, do pre par dana bolelo kad probam da pruzim korak.

 

ispred mene neka debelguza trcala brzinom mog brzog hoda.

kontam da kad bih potrcao, to bi bilo ludilo :fantom:

Link to comment

Darling bravo, bravo :)

 

Ajde ko se razume u trkacke povrede: prosli trcanj krenulo da me boli ispod gleznja,.sa spoljasnje strane, pri dodiru sa zemljom. Na obe noge ali vise desna. Malo se poboljsalo kad se zagrejalo. Ali onda me bolelo sutradan (pomagao Voltaren). Napravila pauzu dva dana i otisla ponovo da trcim i ista prica. Boli tokom trcanja, bolje kad se zagreje, ali boli i nakon trcanja i to se "sheta", cas sa spoljasnje strane, cas sa unutrasnje itd. Bolje je sada ujutru nego juce... jel to neka uobucajena upala tetiva? I ako jeste, koliko to obicno traje? Sta da radim da prodje sto brze? :(

Nije to nakon trcanja neki bol da mi treba analgetik, ni priblizno, ali je dosta lose tokom samog trcanja.

Link to comment

ne pitaj za vreme, pocela sam da trcim pre mesec i po dana. sat i 15. :)

 

trcanje varira od okolnosti. u svakom slucaju, uvek mi je tesko i uvek sam, kad istrcim, u fazonu da sam mogla jos. 

 

 

fala, takeshi. 

 

Super, samo guraj. Mislim da smo negde u isto vreme krenuli sa trcanjem. Ja sam skoro skroz zapostavio teretanu i sve vise uzivam u trcanju. Pitao sam te oko variranja, posto mi se pre sedam do deset dana desilo da mi distanca i brzina opadnu u odnosu na ranije, i to me je bas demotivisalo. Kasnije je ipak sve doslo na svoje mesto i rezultati su se popravili. Pretpostavljam da je bilo do vremenskih uslova, cim je malo veca vrucina i sparina meni bas tesko padne, pa uglavnom biram vecernje termine ili rano ujutru.

Link to comment

mora u pocetku i telo da se navikne na trcanje tj. da se nabace osnovni misici. prvo lagano povecevanje kilometraze/tempa a kasnije moze lozenje na rezultate. 

Link to comment

 Pretpostavljam da je bilo do vremenskih uslova, cim je malo veca vrucina i sparina meni bas tesko padne, pa uglavnom biram vecernje termine ili rano ujutru.

ja ne mogu uopšte u toku dana da trčim, mnogo mi je teže nego uveče. 

Link to comment

Krenuo i ja polako, ne samo trčanje.

Neki osnovni program za sada je 1 krug (1000m) lagano + 2 kruga HiiT i na kraju neki čučnjevi , iskoraci i trbušnjaci, to mi je leg day.

Drugi dan radim, serija zgibova, pa sprint oko 100m, serija propadanja pa sprint i tako 5 puta.

Treći dan , recimo zgibovi ili grudi razne bodyweight vežbe, više serija i na kraju krug trčanja(u početku sam probao sa 3, ali mislim da mi je to previše trčanja baš svaki put) + tu je i bicikla  itd.

Možda budem povećavao kilometražu, ali sumnjam da ću ići preko 5km, tj, nikad nisam ni istrčao više.

S obzirom da sam imao veću pauzu i tokom zime nabacio nekih 5-10kg, idem polako.

Edited by El Guapo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...